metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František
Kraslice už v těchto dnech koupíte třeba Na Můstku. | foto: Richard Horák

V sobotu začnou v centru Prahy velikonoční trhy, nabídnou 150 stánků

  12:51
V sobotu začnou na pražském Václavském a Staroměstském náměstí tradiční velikonoční trhy, které nabídnou celkem asi 150 prodejních stánků. Informovali o tom zástupci pořadatelské společnosti Taiko. Kromě stánků s velikonočním zbožím a občerstvením bude stejně jako v minulých letech připraven kulturní a zábavní program.

Kdy mají otevřeno

  • Stánky s velikonočním zbožím a suvenýry budou otevřeny ve všední dny od 9.00 do 19.00, o víkendech pak až do 20.00 hodin.
  • Občerstvení budou stánky nabízet do půlnoci.

Pořadatelé doufají, že současná vysoká cena vajec se nijak výrazně neprojeví na ceně kraslic. Kvůli zdražení vajíček ale omezí malování vajec v dětských dílnách. V některých pouličních stáncích v centru metropole se už nyní kraslice prodávají, u Václavského náměstí jejich cena začíná zhruba na 40 až 50 korunách.

Staroměstské náměstí už nyní zdobí desetimetrová bříza, na kterou pořadatelé zavěsí plyšová kuřátka a zajíce. K ní přibude zlatý déšť a čtyři třešňové stromy, pod kterými vyrostou zahrádky z umělé trávy a květin.

Staroměstskou dílnu, v které si děti budou moci vyzkoušet například pletení pomlázek, ozdobí tři velké modely, na kterých děti uvidí, jak se líhnou kuřata. "Nově uvolníme prostor před Národní galerií, který byl dosud využíván jako zázemí pro účinkující," uvedl architekt trhů Pavel Kocych.

Na pódiu uvidíte folklórní soubory a divadlo

Co nabízejí

  • Lidé si budou moci koupit kraslice, velikonoční dekorace, pomlázky, nádivku či jidáše s medem.
  • Prodávat se budou také dřevěné výrobky, svíčky a sortiment charitativních organizací.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení folklorních, dechových a lidových souborů, tanečních a divadelních skupin.

Podle Henriho Morstyna, který má program na starosti, se v rámci trhů chystá na poslední březnový den mistrovství v otevírání ústřic. V dalších dnech jsou připraveny například ukázky výcviku dravých ptáků nebo soutěže živých králíků ve skákání přes překážky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek

Karlín očima Karlíňanů. Příběhy této čtvrti jsou různorodé, napínavé, zábavné i dojemné

vydáno 4. října 2023  4:55

Vesnický, sousedský, malý, hezky rovný, zelený, moderní, kancelářský i drahý. Takový je podle místních pražský Karlín. Ti se společně podíleli na knize,...  celý článek

Komerční sdělení

INGDOP: machři na dopravní stavby

vydáno 4. října 2023

Stavební společnost INGDOP nabízí zkušenost, odbornost a spolehlivost a poskytuje komplexní služby nejen v dopravním stavitelství. Má za sebou 30 let...  celý článek