metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 27 °C

Pondělí 22. července 2024. Svátek má Magdaléna

Vršovická vodárna se veřejnosti otevře na konci dubna

  8:59
Volnočasový areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se pro veřejnost znovu otevře na konci tohoto měsíce.
Vršovická vodárna v Braníku.

Vršovická vodárna v Braníku. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

„Hobby centrum 4, což je organizace zřízená Prahou, chystá kulturní a společenský program spojený s pálením čarodejnic,“ uvedla radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD).

Součástí akce bude i koncert Kašpárka v rohlíku. Plného provozu se podle ředitele Hobby centra 4 Vladimíra Beka vodárna dočká na začátku září.

Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za zhruba 150 milionů korun. Povodeň ale poté budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem nepřístupná. „Opakovaná oprava areálu po povodních v roce 2013 činila stála přibližně deset milionů korun,“ uvedla radní.

V létě se tu uskuteční i příměstské tábory

Do prázdnin bude pro lidi otevřeno hřiště branického areálu, v průběhu léta se pak děti mohou těšit na příměstské tábory. „Plný provoz chceme zahájit od září,“ uvedl Bek. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek