metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Čtvrtek 30. listopadu 2023. Svátek má Ondřej

Dalších 10 fotografií v galerii
Vršovická vodárna v Braníku. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Vršovická vodárna se veřejnosti otevře na konci dubna

  8:59
Volnočasový areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se pro veřejnost znovu otevře na konci tohoto měsíce.

„Hobby centrum 4, což je organizace zřízená Prahou, chystá kulturní a společenský program spojený s pálením čarodejnic,“ uvedla radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD).

Součástí akce bude i koncert Kašpárka v rohlíku. Plného provozu se podle ředitele Hobby centra 4 Vladimíra Beka vodárna dočká na začátku září.

Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za zhruba 150 milionů korun. Povodeň ale poté budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem nepřístupná. „Opakovaná oprava areálu po povodních v roce 2013 činila stála přibližně deset milionů korun,“ uvedla radní.

V létě se tu uskuteční i příměstské tábory

Do prázdnin bude pro lidi otevřeno hřiště branického areálu, v průběhu léta se pak děti mohou těšit na příměstské tábory. „Plný provoz chceme zahájit od září,“ uvedl Bek. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek

Komerční sdělení

Klimatizace na rostoucí teploty nestačí. Využívejte pasivní chlazení

vydáno 30. listopadu 2023

Rok 2023 se s velkou pravděpodobností stane celosvětově nejteplejším rokem v historii měření. V Česku jsme podle ČHMÚ do poloviny září zaznamenali 14,5...  celý článek