metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Momentka z Pražského půlmaratonu
Větší foto
Momentka z Pražského půlmaratonu | foto:  František Vlček, MAFRA

Pražané se zase těší na běhání

28. března 2018  9:58 Pavel Urban Metro.cz
V různých koutech metropole začínají v nejbližších dnech běžecké školy nebo seriály. Na jaře se tradičně v Praze konají maratonské víkendy. Letošní jubilejní 20. půlmaraton, který už je ale vyprodaný, připadá na 7. dubna. Ovšem už od pátého můžete vyrazit do Veletržního paláce v Holešovicích do Running Expo, což je ráj pro běžce.

Ve čtvrtek 12. dubna se můžete do Holešovic vrátit, probíhat zde totiž bude už tradiční Běh pro Světlušku. Ten začíná ve 21 hodin, ale už od 18.30 odstartuje program, kde zahraje třeba kapela Zrní. Moderátory budou Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek. Stromovkou můžete běžet buď 2,5, nebo 4,5 kilometru. Startovné činí 450 korun. Jeho výtěžek jde na konto nadačního fondu Světluška, který pomáhá nevidomým.

Už dnes se můžete proběhnout v blízkosti Anděla. Start Běhu se starostou okolo Prahy 5 je naplánován v 17 hodin od kostela sv. Václava.

V dalších dnech se pak naplno rozjedou běžecké školy v různých částech metropole. Například zítra startuje ta na Praze 8. Každý čtvrtek bude sraz v 18 hodin u dětského hřiště u hájovny v Čimickém háji. „Minulé dva ročníky ukázaly, že o pravidelné běhání pod dohledem trenéra je velký zájem, a proto budeme v tomto projektu pokračovat i v letošním roce,“ sdělila radní pro sport na osmičce Jana Solomonová, pod jejíž záštitou se škola koná.

Na Praze 4 začíná letní sezona příští středu. U rybníka Labuť u Krčského lesa se také běžci budou každý týden pravidelně scházet od 18 hodin. Nové běžecké tréninky se konají v Riegerových sadech na Praze 2. V pondělí, středu a čtvrtek se také začíná od šesti večer, ovšem až od 9. dubna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám