metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Neděle, 20. září 2020. Svátek má Oleg.
Momentka z Pražského půlmaratonu
Větší foto
Momentka z Pražského půlmaratonu | foto:  František Vlček, MAFRA

Pražané se zase těší na běhání

28. března 2018  9:58 Pavel Urban Metro.cz
V různých koutech metropole začínají v nejbližších dnech běžecké školy nebo seriály. Na jaře se tradičně v Praze konají maratonské víkendy. Letošní jubilejní 20. půlmaraton, který už je ale vyprodaný, připadá na 7. dubna. Ovšem už od pátého můžete vyrazit do Veletržního paláce v Holešovicích do Running Expo, což je ráj pro běžce.

Ve čtvrtek 12. dubna se můžete do Holešovic vrátit, probíhat zde totiž bude už tradiční Běh pro Světlušku. Ten začíná ve 21 hodin, ale už od 18.30 odstartuje program, kde zahraje třeba kapela Zrní. Moderátory budou Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek. Stromovkou můžete běžet buď 2,5, nebo 4,5 kilometru. Startovné činí 450 korun. Jeho výtěžek jde na konto nadačního fondu Světluška, který pomáhá nevidomým.

Už dnes se můžete proběhnout v blízkosti Anděla. Start Běhu se starostou okolo Prahy 5 je naplánován v 17 hodin od kostela sv. Václava.

V dalších dnech se pak naplno rozjedou běžecké školy v různých částech metropole. Například zítra startuje ta na Praze 8. Každý čtvrtek bude sraz v 18 hodin u dětského hřiště u hájovny v Čimickém háji. „Minulé dva ročníky ukázaly, že o pravidelné běhání pod dohledem trenéra je velký zájem, a proto budeme v tomto projektu pokračovat i v letošním roce,“ sdělila radní pro sport na osmičce Jana Solomonová, pod jejíž záštitou se škola koná.

Na Praze 4 začíná letní sezona příští středu. U rybníka Labuť u Krčského lesa se také běžci budou každý týden pravidelně scházet od 18 hodin. Nové běžecké tréninky se konají v Riegerových sadech na Praze 2. V pondělí, středu a čtvrtek se také začíná od šesti večer, ovšem až od 9. dubna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátorky. Duklácké stopy zůstaly, vyhrálo společenství

Vítězná posádka a sprcha šampaňským
vydáno 20. září 2020  17:29

Závody skifů dnes ovládli na Vltavě Miroslav Vraštil a Lenka Antošová.  celý článek

KOLOBLOG: Jako medvěd v cirkuse

Připoutané sedlo Koloblog
vydáno 20. září 2020  12:18

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Vesmírný slon či Hlemýžď a Anděl. Výstava surrealistického velikána je opět otevřena

Irena Limbergová
vydáno 19. září 2020  18:13

Během koronakrize byla výstava děl Salvadora Dalího zavřena. Nyní už mohou lidé expozici Enigma plnou soch, grafik nebo předmětů ze skla navštívit v...  celý článek

Biblická hora i klády přes močály daly jména „druhým“ městům

Vlakem na výlet: Klatovy
vydáno 19. září 2020  12:17

„Co si v Praze vyprávíme o Brně? Vůbec nic!“ Starý vtip ukazuje, že „věčně druhá“ města to nemají jednoduché. A platí to i v jednotlivých krajích. Víte...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám