metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pátek, 22. října 2021. Svátek má Sabina.

Další 1 fotografie v galerii
Boris Bronski | foto: Archiv festivalu

Premiéry, masky, klauni a šílenci. V Praze začíná Mime Fest

  12:24
V pražském Akropolis začíná třetí ročník Mime Fest Praha. Poprvé v Praze se na něm představí legendární mim Michael Aufenfehn a také belgičtí Okidok se svým představením Slips Inside.

Festival v pondělí zahájí sólové představení Michaela Aufenfehna pod značkou souboru La Comedie des Masques, který je vynálezcem typu masky Maskenpanoptikums a zakladatelem legendárního německého souboru Habbe & Meik.

Právě jeho umělecká a pedagogická činnost podnítila vznik slavné skupiny Familie Flöz, která se tímto typem masky inspirovala a dodnes s ním po světě vystupuje. Aufenfehn přiveze do Čech představení Boris Bronski, ve kterém nevšedně zrcadlí lidské tváře a z banálních životních situací těží drama i komiku.

Na úterý se mohou těšit fanoušci česko-finského souboru Krepsko, který vystupoval na Letní Letné. V Paláci Akropolis představí mezinárodní projekt AnnaBerthaCecilia. Je to představení o abecedě složené z vizuálně pojatých ženských příběhů, přičemž ty jsou vytvořeny na základě prvních písmen abecedy, které jsou stejné napříč různými jazyky.

Třetí den festivalu bude patřit premiéře nejnovějšího představení českého souboru Squadra Sua, jehož členové se věnují hlavně pouličním produkcím. V představení Monstera Deliciosa se tři klauni ponoří do nejhlubšího nitra a vytáhnou odtud křehkost i tu nejšílenější bláznivost.

Čínskou operu nabídne ve čtvrtek Northern Kunqu Opera Theatre, která uvede exotický příběh o lásce s názvem Pivoňkový pavilon.

Festival v pátek ukončí cenami ověnčený soubor Okidok se svojí ztřeštěnou show Slips Inside. Belgické duo, které si za toto představení vysloužilo třeba Grand Prix klaunského festivalu v Miláně, dokáže publikum bavit od začátku do konce bez jakýchkoli slov, rekvizit či hudby. Dvojka oděná jen do slipů potvrdí myšlenku festivalu, že stačí jen tělo herce, a s tím je možné vytvořit největší drama, stejně jako komedii.

Komentáře

Hlavní zprávy

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Málem mu ustřelili zadek. Teď slaví čtyřicet tisíc prodaných báglů

vydáno 22. října 2021  11:37

Lukáši Matějčkovi se před zhruba čtyřmi lety při túrách po Asii zalíbil jeden batoh. Podobné teď šije v Kolumbii a Indii.  celý článek

Elektronické sportování. Hraní je o psychice a o soustředění“

vydáno 22. října 2021  7:47

Organizace Entropiq patří v Česku mezi špičku v esportu. Jeden z jejích zahraničních týmů postoupil na turnaj PGL Major Stockholm ve hře Counter-Strike:...  celý článek

Nemoc motýlích křídel letos má u nás docela divnej rok, říká zakladatelka organizace Debra

vydáno 22. října 2021  5:22

V dětství chtěla Magda Hrudková zachraňovat velryby. Pak studovala v Brně filozofii a při pomoci v nemocnici „objevila“ nemoc motýlích křídel. Před...  celý článek

Vaše fotky z Prahy