metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Dalších 46 fotografií v galerii
Další automobil, který údajně padl za oběť manévru midibusové linky 294. | foto: David Brock

Problémová linka 294 opět bourala. Na trase se v blízké době chystají změny

  7:00
Malý midibus si opět nekompromisně razil cestu centrem metropole. Tentokrát zdemoloval osobní automobil v Masné ulici. Na další kolizi upozornil web Metro.cz čtenář. Dopravní podnik už situaci kolem problémové linky řeší. Na lince se už ale chystají změny. Není vyloučeno, že se změní i intervaly. O úplném zrušení linky však dopravní podnik i přes časté stížnosti neuvažuje.

Problémový midibus se opět vyznamenal. „Toto je už třetí havárie, ke které v Masné ulici došlo. Předchozí automobily ztratily pouze zrcátko, ale tentokrát autobus svou zadní částí posunul tento automobil o půl metru a prakticky jej zdevastoval,“ píše čtenář Metra David Brock.

Linka se nezruší

Nová midibusová linka 294 má problémy. Odpoledne se v zastávce U Staré školy...
Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.

Dopravní podnik se chce k situaci vyjádřit až v dalších dnech. O problémech linky 294 nicméně ví. „Přednesli jsme zástupcům Prahy 1 několik konkrétních návrhů na změnu trasy a úpravu dopravního značení,“ informovala mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Změn na lince ale může být i víc. „Zabývali jsme se také názory na budoucí změnu autobusu za menší a kratší typ, zkrácení intervalu z třiceti minut na dvacet a řadou dalších problematik,“ potvrdila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Problémový spoj nahradil linku 292, která vozila cestující pouze mezi Malostranským náměstím a Nemocnicí pod Petřínem čtyřikrát za hodinu. Nová linka jede sice až na Florenc, ale pouze jednou za půl hodiny. Navíc se často potýká se zdržením kvůli špatné průjezdnosti. Dopravní podnik však za linkou i tak stojí. „O úplném zrušení linky 294 v tuto chvíli neuvažujeme,“ potvrdila Řehková.

Změna na trase

Od včera je změněna trasa linky 294 v oblasti Malostranského náměstí

  • Zastávka Malostranské náměstí se ve směru na Florenc přesouvá  o přibližně šedesát metrů proti směru jízdy do bývalé zastávky linky číslo 292.
  • Důvodem této změny bylo významné zdržování tramvajové dopravy při průjezdu světelnou signalizací. Autobus blokoval cestu tramvajím a často zdržoval provoz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek