metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara

Dalších 6 fotografií v galerii
Železniční stanice v Klánovicích. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Prokletý klánovický podchod. Cestující se otevření dočkají zřejmě až na jaře

  6:28
Železniční stanice Praha-Klánovice je na trase směr Kolín jednou z nejfrekventovanějších. Denně se přes ni dopraví do svých domovů několik tisícovek lidí. Jenže svou cestu z vlaku nemají úplně jednoduchou. Na nádraží se stále pracuje na podchodu spojujícím jednotlivá nástupiště. Měl být spolu s přilehlými chodníky a okolím hotov na konci tohoto měsíce. Jeho otevření se opět zpozdí.

„Odklady, odklady a zase jen odklady,“ stěžuje si Kamila Skarková, která bydlí v nedalekých Šestajovicích. Vypadá to, že radnice místním jen slibuje. „Nejdříve měl být podchod kompletně hotov loni, pak letos na jaře, teď do konce října. To ale rozhodně opět nestihnou,“ kroutí hlavou Skarková.

Podchod slouží jako náhrada za svého věčně zatopeného a špatně osvětleného předchůdce, o kterém deník Metro své čtenáře informoval v únoru.

Starosta Klánovic Karel Horníček však situaci nevidí jako závažnou. „Denně mě znepokojuje tolik věcí, že tohle mě už z míry nevyvede,“ řekl deníku Metro starosta. „Na posledním jednání mi zhotovitel slíbil konec všech terénních úprav kolem nádraží do konce listopadu. Co mohu dělat?“ povzdechl si Horníček.

Edita Novotná ze stavební firmy Strabag, která má rekonstrukci podchodu a kultivaci jeho okolí na starosti, je názoru, že starosta se mýlí. „Podle aktuálního harmonogramu prací by rekonstrukce klánovického podchodu měla být skutečně hotova do konce listopadu,“ říká Novotná a dodává, že úprava ostatních ploch přijde na řadu později. „Plochy, které mají být zatravňovány, pak budou realizovány za vhodnějších klimatických podmínek do konce dubna příštího roku,“ dodává.

Klánovický podchod tedy budete moct projít bez zakopnutí až na jaře. „Dodržování termínů je základ slušného jednání. Doufám, že se konečně dočkáme,“ čeká netrpělivě obyvatelka Šestajovic Kamila Skarková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek