metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Dalších 6 fotografií v galerii
Železniční stanice v Klánovicích. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Prokletý klánovický podchod. Cestující se otevření dočkají zřejmě až na jaře

  6:28
Železniční stanice Praha-Klánovice je na trase směr Kolín jednou z nejfrekventovanějších. Denně se přes ni dopraví do svých domovů několik tisícovek lidí. Jenže svou cestu z vlaku nemají úplně jednoduchou. Na nádraží se stále pracuje na podchodu spojujícím jednotlivá nástupiště. Měl být spolu s přilehlými chodníky a okolím hotov na konci tohoto měsíce. Jeho otevření se opět zpozdí.

„Odklady, odklady a zase jen odklady,“ stěžuje si Kamila Skarková, která bydlí v nedalekých Šestajovicích. Vypadá to, že radnice místním jen slibuje. „Nejdříve měl být podchod kompletně hotov loni, pak letos na jaře, teď do konce října. To ale rozhodně opět nestihnou,“ kroutí hlavou Skarková.

Podchod slouží jako náhrada za svého věčně zatopeného a špatně osvětleného předchůdce, o kterém deník Metro své čtenáře informoval v únoru.

Starosta Klánovic Karel Horníček však situaci nevidí jako závažnou. „Denně mě znepokojuje tolik věcí, že tohle mě už z míry nevyvede,“ řekl deníku Metro starosta. „Na posledním jednání mi zhotovitel slíbil konec všech terénních úprav kolem nádraží do konce listopadu. Co mohu dělat?“ povzdechl si Horníček.

Edita Novotná ze stavební firmy Strabag, která má rekonstrukci podchodu a kultivaci jeho okolí na starosti, je názoru, že starosta se mýlí. „Podle aktuálního harmonogramu prací by rekonstrukce klánovického podchodu měla být skutečně hotova do konce listopadu,“ říká Novotná a dodává, že úprava ostatních ploch přijde na řadu později. „Plochy, které mají být zatravňovány, pak budou realizovány za vhodnějších klimatických podmínek do konce dubna příštího roku,“ dodává.

Klánovický podchod tedy budete moct projít bez zakopnutí až na jaře. „Dodržování termínů je základ slušného jednání. Doufám, že se konečně dočkáme,“ čeká netrpělivě obyvatelka Šestajovic Kamila Skarková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek