metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Rašínovo nábřeží do apríla bez tramvají. Trasu změní osm linek. Jednadvacítka nepojede vůbec

  9:56
Pokud jezdíte tramvají po Rašínově nábřeží, napište si do kalendáře datum 15. února. To začíná rekonstrukce trati mezi Palackého náměstím a Výtoní.

 Oprava potrvá až do 1. dubna a bude mít vliv na provoz hned devíti linek. „Zrekonstruujeme tramvajovou trať, ale také rozšíříme nástupiště zastávek Palackého náměstí a Výtoň, čímž zvýšíme komfort a bezpečnost cestujících, zastávky vybavíme novým mobiliářem, vybudujeme na nich nové zábradlí, na náplavce ponecháme pro chodce a cyklisty většinu prostoru a podařilo se nám zachovat i farmářské trhy, akorát budou posunuty dále směrem k železničnímu mostu. Za dočasné omezení během stavby se všem obyvatelům omlouváme,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP. 

„Rekonstrukci tohoto úseku jsme si nevymysleli ze dne na den, naše akce pečlivě plánujeme s předstihem několika let, aby na sebe navazovaly. Připravujeme je tak, aby bylo možné v co největší míře zachovat tramvajový provoz, byť po změněných trasách. Proto jsme loni v létě opravili úsek od Výtoně po Podolskou vodárnu a zejména pod Vyšehradským tunelem, vyměnili jsme také většinu kolejového rozvětvení na Palackého náměstí při zachování provozu po Rašínově nábřeží přes Výtoň a Albertov do centra,“ vysvětlil Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

Změny po dobu rekonstrukce:

  • Linka 2 ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Malostranská, odtud vedena přes zastávku Právnická fakulta do zastávky Malostranská  a zpět směr Sídliště Petřiny.
  • Linky 3 a 92 v úseku Moráň–Výtoň budou odkloněny přes Albertov.
  • Linka 4 ve směru od Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Smíchovské nádraží.
  • Linka 7 v úseku Palackého náměstí – Koh-i-noor odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Jana Masaryka a Čechovo náměstí. 
  • Linka 17 v úseku Národní divadlo – Výtoň odkloněna přes zastávky Národní třída, Karlovo náměstí, Botanická zahrada a Albertov. 
  • Linka 21 bude během rekonstrukce zrušena.
  • Linka 24 pojede od 6 do 20 hodin ve směru od Kobylis ze zastávky Otakarova odklonem přes zastávky Nádraží Vršovice, Bohemians, Koh-i-noor a Slavia do zastávky Kubánské náměstí. V pracovních dnech po 20. hodině a o víkendech bude vedena v trase Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Václavské náměstí – Karlovo náměstí – Albertov – Otakarova – Nádraží Vršovice – Bohemians – Koh-i-noor – Slavia – Kubánské náměstí.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek