metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Parkování na Smíchově je hrozné. A když zastavíte, kde nemáte, smlsne si na vás odtahovka. | foto: Metro.cz

Řidiči mohou být zatím v klidu. Parkovací zóny se zavedou až v létě

  6:00
Praha 5 a 8 nezavedou parkovací zóny hned zkraje příštího roku, ale až v jeho druhé polovině. Na čtyřce se "přespolním" parkování zkomplikuje na přelomu let 2013 a 2014.

Nejdříve se zóny placeného stání měly objevit v Praze 5 objevit nejprve na Smíchově. To stále platí. Termín zavedení zón od příštího ledna, o kterém radnice uvažovala, už nikoliv.

Ačkoliv konkrétní termín zavedení zón podle radnice páté městské části nebyl stanoven, už teď je téměř jisté, že do začátku příštího roku se to nestihne. Magistrát, který má zavedení zón na starosti, totiž stále připravuje výběrové řízení na jejich provozovatele. Ten by se je měl na starosti nejméně příštích deset let. "Podle posledních informací z magistrátu se počítá až s druhou polovinou roku 2013," sdělila mluvčí Prahy 5 Ivona Kratochvílová.

Zóny na pětce budou podle navrhovaného modelu z velké částí smíšené, což by podle Kratochvílové mělo zlepšit dopravní obsluhu, parkování i atraktivitu provozoven v celém regulovaném území. "Plošně je zóna placeného stání ohraničena ulicemi Vítězná, Nádražní, Nábřěžní a V Břízkách. V první fázi však půjde o lokalitu centrálního Smíchova," dodává mluvčí.

Čtyřka se zahlcení auty od "sousedů" obávat nemusí

Zavedení zón na pětce s obavami sledovala Praha 4. Tam už je totiž teď problém zaparkovat a nové zóny u sousedů by situaci ještě zhoršily. Sama radnice chce zóny - především v okolí stanic Metra a také v Nuslích a Michli - zavést na přelomu let 2013/2014. Problém s parkujícími vozy z jiných městských částí by tak měl trvat maximálně několik měsíců.

Zóny placeného stání se objeví také v Karlíně a v části Libně rovněž od poloviny příštího roku. Radnice Prahy 8 si od toho slibuje především omezení živelného parkování u stanic metra a odstavování aut zaměstnanců z mnohých administrativních budov.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy