metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Pátek 24. března 2023. Svátek má Gabriel

Další 4 fotografie v galerii
Žofie Dařbujánová. | foto: Adam Maršál

ROZHOVOR: Pařili na nás postarší lidé ve smokinzích a večerních róbách

  9:59
Žofie Dařbujánová chodí na hudební konzervatoř, Mikuláš Pejcha a Jan Drábek studují práva a hudební šikula Nèro Scartch po maturitě dělá hlavně, co ho baví. Společně mají kapelu Mydy Rabycad a ve čtvrtek jedou na největší hudební festival ve střední Evropě.

Jak moc se těšíte na Sziget?
Nèro: To, jak moc se těšíme, se asi nedá úplně popsat. Nikdy jsme na festivalu podobnejch rozměrů nebyli, tak jsme hrozně zvědaví. Rozhodně se jedná o velmi zásadní zadostiučinění našeho hudebního počínání.
Mikuláš: Popsat to těšení opravdu nejde. Jsou sny, který asi každý z nás potají má, takže když přijde příležitost jako tahle, tají se nám dech, zda je to vůbec pravda. Vnímáme to jako znamení a zároveň závazek, že naše úsilí má smysl a musíme v tom pokračovat s plným pracovním nasazením dál. A samozřejmě nejde jen o Sziget - vnímáme tak každé pozvání do zahraničí nebo na festival, kterých si velmi ceníme.

Žofie studuje Mezinárodní konzervatoř Praha, obor rockopera-zpěv.

Tomáš Konůpka hostuje v kapele na bicí.

Před čtyřmi lety jste ještě ani neměli kapelu a teď hrajete na Szigetu. Čím myslíte, že jste zaujali organizátory festivalu?

Nèro: Doufáme, že naší živelnou, energickou, hravou, taneční, melodickou a svébytnou muzikou.
Mikuláš: Nejspíš naším poťouchlým přístupem k hudbě zejména na desce Glamtronic, kde si vše začíná vykračovat poměrně svébytně vlastní cestičkou.

Na koncertech býváte stylově oblečení. Chystáte do Maďarska nějakou speciální garderobu?
Žofie: Ať jde o jakýkoliv koncert, dáváme si záležet na tom jak vypadáme, aby to bylo něčím jiné. Ale nechceme tím vypichovat jednotlivé koncerty, všechny jsou pro nás svým způsobem speciální. Takže pokud se nějaký nový kousek objeví, bude to spíš takové doplnění našeho koncertního šatníku a objeví se určitě i na jiných koncertech.

Jaký jiným zajímavým vystoupením se můžete doposud pochlubit? 
Nèro: Za mě například United Islands of Prague, kde se letos povedlo něco úžasnýho, obří nezávislej festival Fusion v Německu a městečko Bridport v Anglii.
Mikuláš: Mě zaujal The Henley festival v Anglii, kde na nás pařili postarší lidé ve smokinzích a večerních róbách!
Žofie: Jak už řekl Nèro, Fusion festival byl pro nás velkým zážitkem. Za loňský rok za mě rozhodně Colours of Ostrava. Jinak zatím celé letošní léto má dost parádní atmosféru. Ať už jedem kamkoliv, umíme si to udělat hezký, a to mám na nás ráda.

Mydy Rabycad

Jan Drábek studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Část kapely studuje na vysoké. Jak se dá studium skloubit s hraním v kapele?
Mikuláš: Zatím naštěstí mě ani Honzu nevyhodili, tak se to nejspíš skloubit se zvýšeným úsilím všech zúčastněných dá. Koho by však nemotivovala skvělá grilovačka all inclusive od našeho manažera, za splněný zkoušky? Těžké to samozřejmě je.

Kde vás ještě letos v létě mohou fanoušci potkat?
Nèro: Rock For Churchill, Živá Ulice v Plzni, pak taky zahrajeme v Innsbrucku a na festivalu Maui Waui v UK.
Mikuláš: Nemine nás ani romantický koncert na Bezdězu v rámci Hrady.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek