metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Pondělí 5. června 2023. Svátek má Dobroslav
Jízda parním vlakem je jedním z mikulášských lákadel tohoto víkendu. | foto: Archiv ČDMetro.cz

S Mikulášem, čertem a andělem se můžete o víkendu projet i vlakem

  7:43
Víkendové mikulášské jízdy parního vlaku připravily České dráhy na sobotu a neděli 5. a 6. prosince. Pro děti bude připravena mikulášská nadílka a také Cyklohráček, vlak plný atrakcí, ale také výstava modelového kolejiště.

Na jednu změnu se musí připravit ti, kteří si tyto jízdy užívali tradičně! Na nádraží Praha-Braník se přestavuje kolejiště, proto letos centrem Mikulášských jízd bude nádraží Praha-Smíchov. Parní vlak bude po oba dny vyjíždět z tohoto nádraží a projede postupně několik tras po pražských tratích a také na Karlštejn. Parní vlak potáhne lokomotiva řady 475.179 zvaná Šlechtična.

Na sobotu 5. prosince je připravena i večerní jízda parního vlaku noční osvětlenou Prahou a také po Pražském Semmeringu obohacená ohňostrojem na nádraží Praha-Zličín.

Mezi Hlavním a smíchovským nádraží bude pendlovat Cyklohráček. Ten uskuteční také polední jízdu po Pražském Semmeringu a sobotní večerní jízdu přes Rudnou u Prahy do Prahy-Zličína, kde se sjede s parním vlakem jedoucím osvětlenou Prahou také po Pražském Semmeringu.

V parních vlacích i v Cyklohráčku bude procházet Mikuláš se svými tradičními společníky čertem a andělem. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

V kulturním sále na nádraží Praha-Smíchov se po oba dny bude konat výstava modulového kolejiště modelářů ze Slivence a divadelní představení Mikuláš naděluje republice. Na 1. nástupišti najdou cestující stánky se suvenýry s železniční tématikou a občerstvením.

Jízdné v parních vlacích pro dospělé bude v sobotu za 200 korun, u večerní jízdy s ohňostrojem za 240 korun. V neděli zaplatí dospělí 160 korun. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. K jízdenkám zakoupeným v předprodeji je vydávána zdarma místenka. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).

V předprodeji mohou zájemci koupit jízdenky a místenky na parní vlaky na Masarykově nádraží od 8 do 18 hodin nebo na nádraží Praha-Braník od 7 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.20 hodin.

V Cyklohráčku platí běžný tarif PID i Českých drah.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kostičky ze Sovětského svazu dobyly celý svět. Tetris se hrál i na mrakodrapu

vydáno 4. června 2023  17:33

Žádný složitý. V podstatě primitivní grafika. Přesto je hra návyková. Při svém vzniku způsobila dokonce v ruské akademii věd průšvih. Pojďme ale postupně....  celý článek

Jako Primark. V České republice se postupně otevírají legendární řetězce

vydáno 4. června 2023  13:35

Češi se brzy dočkají nového, Američany milovaného fastfoodu. Dámy si mohou zase v první tuzemské prodejně poprvé koupit prádlo od Victoria’s Secret.  celý článek

Devítkové souvislosti Oldřicha Nového a mladíka, který zemřel vinou nepozorného řidiče

PRAHA? AHA!
vydáno 4. června 2023  11:25

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Popeláři se připravují na zelenější budoucnost. Jejich flotila má nový přírůstek

vydáno 4. června 2023  6:04

Největší svozová firma v hlavním městě – Pražské služby – se připravuje na elektrickou budoucnost a plnění závazků vyplývajících z Klimatického plánu....  celý článek