metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Čtvrtek, 23. září 2021. Svátek má Berta.

Větší foto
Jízda parním vlakem je jedním z mikulášských lákadel tohoto víkendu. | foto: Archiv ČDMetro.cz

S Mikulášem, čertem a andělem se můžete o víkendu projet i vlakem

  7:43
Víkendové mikulášské jízdy parního vlaku připravily České dráhy na sobotu a neděli 5. a 6. prosince. Pro děti bude připravena mikulášská nadílka a také Cyklohráček, vlak plný atrakcí, ale také výstava modelového kolejiště.

Na jednu změnu se musí připravit ti, kteří si tyto jízdy užívali tradičně! Na nádraží Praha-Braník se přestavuje kolejiště, proto letos centrem Mikulášských jízd bude nádraží Praha-Smíchov. Parní vlak bude po oba dny vyjíždět z tohoto nádraží a projede postupně několik tras po pražských tratích a také na Karlštejn. Parní vlak potáhne lokomotiva řady 475.179 zvaná Šlechtična.

Na sobotu 5. prosince je připravena i večerní jízda parního vlaku noční osvětlenou Prahou a také po Pražském Semmeringu obohacená ohňostrojem na nádraží Praha-Zličín.

Mezi Hlavním a smíchovským nádraží bude pendlovat Cyklohráček. Ten uskuteční také polední jízdu po Pražském Semmeringu a sobotní večerní jízdu přes Rudnou u Prahy do Prahy-Zličína, kde se sjede s parním vlakem jedoucím osvětlenou Prahou také po Pražském Semmeringu.

V parních vlacích i v Cyklohráčku bude procházet Mikuláš se svými tradičními společníky čertem a andělem. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

V kulturním sále na nádraží Praha-Smíchov se po oba dny bude konat výstava modulového kolejiště modelářů ze Slivence a divadelní představení Mikuláš naděluje republice. Na 1. nástupišti najdou cestující stánky se suvenýry s železniční tématikou a občerstvením.

Jízdné v parních vlacích pro dospělé bude v sobotu za 200 korun, u večerní jízdy s ohňostrojem za 240 korun. V neděli zaplatí dospělí 160 korun. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. K jízdenkám zakoupeným v předprodeji je vydávána zdarma místenka. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).

V předprodeji mohou zájemci koupit jízdenky a místenky na parní vlaky na Masarykově nádraží od 8 do 18 hodin nebo na nádraží Praha-Braník od 7 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.20 hodin.

V Cyklohráčku platí běžný tarif PID i Českých drah.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Komerční sdělení

Jít s ní do postele na prvním rande? Pokud ano a mějte po ruce eJoy®.

vydáno 23. září 2021

Téma sexu na prvním rande je předmětem mnoha diskusí a neexistuje jen jeden správný názor. Na druhou stranu by si tuto možnost měli preventivně připustit...  celý článek

Plzeňský výrobce Škoda představil první dokončený elektrobus Škoda E’City.

vydáno 22. září 2021  19:10

Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu Pražské integrované dopravy. Dopravní podnik (DPP) jich má objednáno celkem čtrnáct. První...  celý článek

Komerční sdělení

Nejpřekládanější jazyky: S čím se překladatelé nejčastěji potýkají?

vydáno 22. září 2021

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát, překladatelství je velmi náročná práce. Ať už se jedná o překlad z jakéhokoliv jazyka, vždy je třeba...  celý článek

Vaše fotky z Prahy