metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Větší foto
Jízda parním vlakem je jedním z mikulášských lákadel tohoto víkendu. | foto: Archiv ČDMetro.cz

S Mikulášem, čertem a andělem se můžete o víkendu projet i vlakem

  7:43
Víkendové mikulášské jízdy parního vlaku připravily České dráhy na sobotu a neděli 5. a 6. prosince. Pro děti bude připravena mikulášská nadílka a také Cyklohráček, vlak plný atrakcí, ale také výstava modelového kolejiště.

Na jednu změnu se musí připravit ti, kteří si tyto jízdy užívali tradičně! Na nádraží Praha-Braník se přestavuje kolejiště, proto letos centrem Mikulášských jízd bude nádraží Praha-Smíchov. Parní vlak bude po oba dny vyjíždět z tohoto nádraží a projede postupně několik tras po pražských tratích a také na Karlštejn. Parní vlak potáhne lokomotiva řady 475.179 zvaná Šlechtična.

Na sobotu 5. prosince je připravena i večerní jízda parního vlaku noční osvětlenou Prahou a také po Pražském Semmeringu obohacená ohňostrojem na nádraží Praha-Zličín.

Mezi Hlavním a smíchovským nádraží bude pendlovat Cyklohráček. Ten uskuteční také polední jízdu po Pražském Semmeringu a sobotní večerní jízdu přes Rudnou u Prahy do Prahy-Zličína, kde se sjede s parním vlakem jedoucím osvětlenou Prahou také po Pražském Semmeringu.

V parních vlacích i v Cyklohráčku bude procházet Mikuláš se svými tradičními společníky čertem a andělem. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

V kulturním sále na nádraží Praha-Smíchov se po oba dny bude konat výstava modulového kolejiště modelářů ze Slivence a divadelní představení Mikuláš naděluje republice. Na 1. nástupišti najdou cestující stánky se suvenýry s železniční tématikou a občerstvením.

Jízdné v parních vlacích pro dospělé bude v sobotu za 200 korun, u večerní jízdy s ohňostrojem za 240 korun. V neděli zaplatí dospělí 160 korun. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. K jízdenkám zakoupeným v předprodeji je vydávána zdarma místenka. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).

V předprodeji mohou zájemci koupit jízdenky a místenky na parní vlaky na Masarykově nádraží od 8 do 18 hodin nebo na nádraží Praha-Braník od 7 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.20 hodin.

V Cyklohráčku platí běžný tarif PID i Českých drah.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek