metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 20 °C

Středa, 23. června 2021. Svátek má Zdeňka.
Lavičky ve stanici metra Kobylisy. | foto: Lukáš Pokorný

Sedět na dřevě cestující v metru nechtějí. Líbí se jim nové lavičky

  8:00
Ve většině stanic metra se cestující setkají s klasickými dřevěnými lavičkami. Některým přijdou zastaralé a bojí se na ně kvůli špíně sednout.

Cestující si pochvalují nové lavičky v některých stanicích metra. "Proč tyto nové lavičky nejsou ve všech stanicích? Ty staré dřevěné jsou nehezké, posprejované a polepené. Ty nové jsou pořád jak nové," píše čtenář Lukáš Pokorný.

Výměna se konat nebude

Dopravní podnik však hromadné zavádění nových lavic neplánuje. "Celková obměna laviček se nepřipravuje, udržují se stávající. Při poškození se opraví, případně vymění kus za kus," říká Aneta Řehková z tiskového oddělení dopravního podniku.

Ta dodává, že počínaje stavbou traťového úseku metra z Vysočanské na Černý most se lavičky staly součástí architektonického ztvárnění a přestal se užívat jednotný vzor s rovným dřevěným sedákem. Tento typ se vyskytuje ve stanicích, které byly vybudovány v roce 1995 a starších. "Plánovaná výměna laviček v rámci jedné stanice proběhne vždy při celkové rekonstrukci stanice," dodává Řehková.

Nové lavičky

  • Nové lavičky se objeví v rekonstruovaných či zcela nových stanicích.
  • Do konce roku 2014 si lidé sednou na nové lavičky ve čtyřech nových stanicích prodlouženého metra linky A Veleslavín, Bořislavka, PePetřiny a Motol.
  • V roce 2014 bude také otevřena nově opravená stanice metra Národní třída na lince metra B. Také zde budou umístěny zcela nové lavičky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Řádili v Zahradním Městě Pat a Mat? Modré zóny vedou podél fiktivního chodníku

vydáno 23. června 2021  15:34

Podivný úkaz vyfotografovala čtenářka v Konvalinkové ulici v Praze 10. Od deníku Metro získává odměnu 300 korun.   celý článek

Nejvíc špindírů se v průběhu pandemie urodilo v Praze. Každý desátý Čech zlenivěl

vydáno 23. června 2021  6:00

Snídaně v posteli, oběd možná u stolu v kuchyni a večeře? Ještě uvidíme. Home office změnil nejen „pracovní návyky“.  celý článek

Do pražských kohoutků zase teče Vltava. V podolském chrámu vody to opět hučí

vydáno 22. června 2021  17:00

Příjemný chládek. Kolem asi dvacet přihlížejících novinářů. Náměstek primátora Petr Hlubuček právě stiskl dotykovou obrazovku na velkém panelu. Gesto...  celý článek

Chcete vychlazenou MHD? Deník Metro radí, jak předejít horkým chvilkám

vydáno 22. června 2021  6:00

Jako v peci, či naopak v mrazáku. Tak čtenáři Metra v posledních dnech popisují prostředí v pražské hromadné dopravě. Teplotní pohodu si lze přitom...  celý článek

Vaše fotky z Prahy