metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Vila Portheimka a k ní přiléhající smíchovský park. | foto: wikimedia.orgMetro.cz

Slavnosti slunovratu osvěží jahodový ateliér

  18:58
Nabitý program pro celou rodinu je připraven v parku Portheimka. Oslavy slunovratu se konají v sobotu 27. června od 10 do 19 hodin.

Slavnosti slunovratu

Akce se koná 27. června v parku Portheimka.

  • Kromě happeningu, soutěží a zábavního programu proběhne hudební workshop pro malé i velké.
  • Vstupné na akci je 49 korun.
  • Některé další atrakce se platí zvlášť.

Největším lákadlem bude koloběžkový happening a jahodový ateliér. Na farmářských trzích si pochutnáte na zelenině z Polabí, bylinkách z Brd či na rybách z Vysočiny. Nezisková organizace Spolek park dětem ale přichystala na celý den bohatý program.

Dívky a ženy se můžou zúčastnit happeningu pro královnu koloběžku, kluci a muži si zase na koloběžce můžou projet slalom mezi balíky slámy. Ti nejlepší v obou kategoriích obdrží hodnotné ceny a bohaté piknikové koše.

Jestliže patříte mezi milovníky marmelády, rozhodně do parku Portheimka vyrazte také. Jak se tahle dobrota připravuje, ukáže zájemcům Romana Šafránková, vítězka soutěže Marmelada awards of the world 2015. A spolu s ní si můžete zasoutěžit o tu nejlepší, kterou si na místě připravíte. Ostatně jahody budou hrát prim i v dalších aktivitách. V kreativním ateliéru můžete vyzkoušet jahodové speciality od farmářů, jahodové marmelády a letní domácí limonády. Anebo si vyrobit letní košíček na stůl či jedlý květináč. To vše za 129 korun.

Za stejnou cenu se můžete s dětmi vydat také na stezku národního bohatství a kulturního dědictví. Unikátní naučná stezka je tvořena osmi stanovišti a je vhodná pro děti od tří let. Část stezky pro dospělé nadšence zavede mezi továrníky, průmyslníky, dávná řemesla, kvízy či kulturní památky.

Ve zmíněné ceně je zahrnuta krásná hrací karta a odměna v podobě ochutnávky letní jahodové limonády. Na pohádkových stanovištích pak můžou děti hledat poklad v obilí u čarodějnice nebo v mušli u vodníka. A jestli si chtějí vaše ratolesti prostě jen hrát, budou pro ně připraveny stolečky na louce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy