metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Vila Portheimka a k ní přiléhající smíchovský park. | foto: wikimedia.orgMetro.cz

Slavnosti slunovratu osvěží jahodový ateliér

  18:58
Nabitý program pro celou rodinu je připraven v parku Portheimka. Oslavy slunovratu se konají v sobotu 27. června od 10 do 19 hodin.

Slavnosti slunovratu

Akce se koná 27. června v parku Portheimka.

  • Kromě happeningu, soutěží a zábavního programu proběhne hudební workshop pro malé i velké.
  • Vstupné na akci je 49 korun.
  • Některé další atrakce se platí zvlášť.

Největším lákadlem bude koloběžkový happening a jahodový ateliér. Na farmářských trzích si pochutnáte na zelenině z Polabí, bylinkách z Brd či na rybách z Vysočiny. Nezisková organizace Spolek park dětem ale přichystala na celý den bohatý program.

Dívky a ženy se můžou zúčastnit happeningu pro královnu koloběžku, kluci a muži si zase na koloběžce můžou projet slalom mezi balíky slámy. Ti nejlepší v obou kategoriích obdrží hodnotné ceny a bohaté piknikové koše.

Jestliže patříte mezi milovníky marmelády, rozhodně do parku Portheimka vyrazte také. Jak se tahle dobrota připravuje, ukáže zájemcům Romana Šafránková, vítězka soutěže Marmelada awards of the world 2015. A spolu s ní si můžete zasoutěžit o tu nejlepší, kterou si na místě připravíte. Ostatně jahody budou hrát prim i v dalších aktivitách. V kreativním ateliéru můžete vyzkoušet jahodové speciality od farmářů, jahodové marmelády a letní domácí limonády. Anebo si vyrobit letní košíček na stůl či jedlý květináč. To vše za 129 korun.

Za stejnou cenu se můžete s dětmi vydat také na stezku národního bohatství a kulturního dědictví. Unikátní naučná stezka je tvořena osmi stanovišti a je vhodná pro děti od tří let. Část stezky pro dospělé nadšence zavede mezi továrníky, průmyslníky, dávná řemesla, kvízy či kulturní památky.

Ve zmíněné ceně je zahrnuta krásná hrací karta a odměna v podobě ochutnávky letní jahodové limonády. Na pohádkových stanovištích pak můžou děti hledat poklad v obilí u čarodějnice nebo v mušli u vodníka. A jestli si chtějí vaše ratolesti prostě jen hrát, budou pro ně připraveny stolečky na louce.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek