metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Krakenteena Ruby je modré a hodné monstrum. | foto: CinemArtMetro.cz

Dospívání je peklo. Může být hůř? Na to odpoví animovaný snímek Krakenteena Ruby

  15:00
Jednou z velkých předností filmu Krakenteena Ruby, který si příští čtvrtek odbyde premiéru v tuzemských kinech, má být stavění diváckých očekávání na hlavu.

„Krakeni jsou vnímáni jako legendární monstra, která potápěla lodě, zatímco mořské panny jsou krásné a něžné. To, že jsme ty role obrátili, není jediné překvapení, které diváky čeká,“ slibuje producentka snímku Kelly Cooneyová.

Krakeni jsou i hodné holky
Děj animovaného filmu vypráví o Ruby Gillmanové, která žije se svou bláznivou rodinou v poklidném přímořském městečku. A stejně jako jiní teenageři má pocit, že nikam nezapadá. Do jisté míry za to může modrá barva její pleti, což rodiče obhajují tím, že pocházejí z Kanady.

U Gillmanů platí jedno zásadní pravidlo – nepřibližovat se k slané vodě. Jenže když vaše životní láska spadne vaší nešikovností do mořských vln a nevynořuje se, skočit pro ni prostě musíte. Ve chvíli, kdy se Ruby ocitne pod hladinou, uvědomí si, že se s ní něco děje – zvětšuje se, rostou jí chapadla, začíná se čím dál víc podobat mořské obludě. Než to stačí vstřebat, narazí na jinou mořskou obludu, díky níž se dozví, že patří do starobylé generace krakenů, ochránců moří a oceánů, tedy velmi pozitivních jedinců. Pokud bude chtít Ruby sebe, své blízké a život v oceánech zachránit, bude muset udělat jednu nelehkou věc – přestat se stydět za to, kým doopravdy je.

Pixarovka drtí i superrychlého Flashe
Krakenteena to v rodných USA nebude mít s návštěvností úplně jednoduché. Animované snímky zde totiž v poslední době nemají úplně na růžích ustláno. Svědčí o tom například špatné výsledky animovaného dobrodružství od Pixaru – Mezi živly, které producenti úspěšně schovávají za ještě horší výsledky konkurenčních titulů.

Naprosto odlišná situace naopak panuje v tuzemských kinech. Uplynulý víkend zde má totiž překvapivého vítěze. Zatímco ve zbytku světa komiksový superhrdina Flash tržebně vítězí, u nás to stačilo pouze na třetí příčku. Přemohl jej nejen konkurenční Spider-Man, ale také právě nová pixarovka Mezi živly. Přišlo na ni 23 tisíc českých diváků. Podle Tomáše Vyskočila z webu Kinomaniak je toto číslo srovnatelné zhruba na úrovni s loňským animákem Proměna, který loňské jaro solidně překvapil a držel se v žebříčku až do českého spuštění Disney+.

Sto tisíc diváků, které červená panda trhla, dává zapomenutou mizerným tržebním startům pixarovek Lucy a Duše, které během covidu příliš tržebně neoslňovaly. Mezi živly může, po vzoru loňského Kocoura v botách: Poslední přání, klidně v kinech bodovat ještě několik týdnů. Vše záleží na tom, zda jej z piedestalu příští týden nesrazí právě konkurenční Krakenteena Ruby.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek