metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 21. února 2024. Svátek má Lenka
Krakenteena Ruby je modré a hodné monstrum. | foto: CinemArtMetro.cz

Dospívání je peklo. Může být hůř? Na to odpoví animovaný snímek Krakenteena Ruby

  15:00
Jednou z velkých předností filmu Krakenteena Ruby, který si příští čtvrtek odbyde premiéru v tuzemských kinech, má být stavění diváckých očekávání na hlavu.

„Krakeni jsou vnímáni jako legendární monstra, která potápěla lodě, zatímco mořské panny jsou krásné a něžné. To, že jsme ty role obrátili, není jediné překvapení, které diváky čeká,“ slibuje producentka snímku Kelly Cooneyová.

Krakeni jsou i hodné holky
Děj animovaného filmu vypráví o Ruby Gillmanové, která žije se svou bláznivou rodinou v poklidném přímořském městečku. A stejně jako jiní teenageři má pocit, že nikam nezapadá. Do jisté míry za to může modrá barva její pleti, což rodiče obhajují tím, že pocházejí z Kanady.

U Gillmanů platí jedno zásadní pravidlo – nepřibližovat se k slané vodě. Jenže když vaše životní láska spadne vaší nešikovností do mořských vln a nevynořuje se, skočit pro ni prostě musíte. Ve chvíli, kdy se Ruby ocitne pod hladinou, uvědomí si, že se s ní něco děje – zvětšuje se, rostou jí chapadla, začíná se čím dál víc podobat mořské obludě. Než to stačí vstřebat, narazí na jinou mořskou obludu, díky níž se dozví, že patří do starobylé generace krakenů, ochránců moří a oceánů, tedy velmi pozitivních jedinců. Pokud bude chtít Ruby sebe, své blízké a život v oceánech zachránit, bude muset udělat jednu nelehkou věc – přestat se stydět za to, kým doopravdy je.

Pixarovka drtí i superrychlého Flashe
Krakenteena to v rodných USA nebude mít s návštěvností úplně jednoduché. Animované snímky zde totiž v poslední době nemají úplně na růžích ustláno. Svědčí o tom například špatné výsledky animovaného dobrodružství od Pixaru – Mezi živly, které producenti úspěšně schovávají za ještě horší výsledky konkurenčních titulů.

Naprosto odlišná situace naopak panuje v tuzemských kinech. Uplynulý víkend zde má totiž překvapivého vítěze. Zatímco ve zbytku světa komiksový superhrdina Flash tržebně vítězí, u nás to stačilo pouze na třetí příčku. Přemohl jej nejen konkurenční Spider-Man, ale také právě nová pixarovka Mezi živly. Přišlo na ni 23 tisíc českých diváků. Podle Tomáše Vyskočila z webu Kinomaniak je toto číslo srovnatelné zhruba na úrovni s loňským animákem Proměna, který loňské jaro solidně překvapil a držel se v žebříčku až do českého spuštění Disney+.

Sto tisíc diváků, které červená panda trhla, dává zapomenutou mizerným tržebním startům pixarovek Lucy a Duše, které během covidu příliš tržebně neoslňovaly. Mezi živly může, po vzoru loňského Kocoura v botách: Poslední přání, klidně v kinech bodovat ještě několik týdnů. Vše záleží na tom, zda jej z piedestalu příští týden nesrazí právě konkurenční Krakenteena Ruby.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek

Problém s HHC se začal řešit, až když děti končily v nemocnicích, říká Stabla

vydáno 21. února 2024  5:00

Fenomén HHC (Hexahydrokanabinol) více než rok sklízel kritiku z řad nejen znalců konopného průmyslu, ale také lékařů a vědců. I přes potvrzená rizika byl...  celý článek

I bez Ježíše bude zábava. V Holešovicích chtějí mít kulturně-společenská centra

vydáno 20. února 2024  17:27

Mají zajímavou historii, konaly se tady významné akce a v budoucnu se stanou ještě větším tahákem. Řeč je o dvou areálech – o Výstavišti Praha a...  celý článek

Pozvánku na Mont Blanc jsem nemohl odmítnout, říká student, který se léčí z hemofilie

vydáno 20. února 2024  9:56

Třiadvacetiletý Daniel Šimek se jako první český hemofilik pokusí v červenci zdolat vrchol nejvyšší hory Alp Mont Blanc. Přestože trpí poruchou...  celý článek