metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 2 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Mitsubishi Eclipse | foto: Petr Holeček, Metro.cz

Test: Nová éra Mitsubishi. SUV Eclipse

  15:50
Dlouho očekávaná novinka je příjemné SUV se silným motorem a zajímavým designem. „Jsme hrdí na to, co designéři a konstruktéři Mitsubishi dokázali i s ohledem na vynikající výsledky nárazových testů Euro NCAP,“ říká šéf firmy M Motors CZ Kamil Šilhavý.

Společnost dováží vozy se třemi diamanty ve znaku do Česka. Od ledna přibyla v nabídce novinka, auto odkazující jménem Eclipse na sporťák této japonské automobilky, ale s přídomkem Cross. Jde tedy o další ukázku současného směřování trhu, SUV střední velikosti.

Mitsubishi prochází poslední dobou velkými změnami, a pokud tohle má být jeden z výsledků, tak jedině dobře. Model Eclipse Cross vychází z konceptu XR-PHEV a kombinuje prvky moderního SUV s karoserií typu kupé.

Design má ostře řezané tvary a splývavé zádi dominuje dvojité zadní okno, které rozděluje mohutná linka LED světel. Mě osobně zrovna tenhle styl neoslňuje, ale během testu jsme si ověřili, že řešení nenechává nikoho chladným. Nutno podotknout, že design je rozhodně zajímavý.

K testu jsme si záměrně vybrali model, který by české zákazníky mohl zajímat nejvíce – benzinovou patnáctistovku nabízející sílu až 163 koní, s manuální převodovkou a příplatkovým paketem, který zvětší objem zavazadelníku o 83 litrů (celkem až 531 litrů) na úkor z továrny dodávaného dvojitého dna.

Auto v druhém stupni výbavy přijde na 569 650 korun, přičemž ale nemá pohon všech kol, jenž je až ve vyšším stupni v ceně 719 580 korun. A pokud by zatoužili po osmistupňovém automatu CVT, musí si připlatit 50 tisíc korun. V závěru roku bude nabídka motorů rozšířena o modernizovaný čtyřválcový turbodiesel 2,2 DiD.

Benzinový motor, který je nyní jako jediný v nabídce, pro auto parádně stačí. Má dobrou odezvu na sešlápnutí plynu a pružně reaguje ve středním pásmu otáček. Ostře a zbrkle bohužel reagují i brzdy – než si zvyknete, budete s posádkou cukat i při jejich lehkém sešlápnutí.

Auto se i přes vyšší konstrukci příliš nenaklání v zatáčce, podvozek je tvrdě odpružený, což je v tomto segmentu běžné. Pochvalu zasluhují posouvatelné zadní sedačky a vůbec vnitřní prostor.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek