metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Městská policie (ilustrační foto) | foto: Václav Jukl

Strážníků přijali sedmdesát. Lidí se ale hlásilo skoro padesátkrát víc

  12:22
Pražským strážníkem chtělo být 3247 lidí. K městské policie ale za první pololetí letošního roku nastoupilo jen 70 z nich.

„Celkem se o práci u městské policie letos zajímalo 3247 lidí, z nichž se 532 zúčastnilo výběrového řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. 

Městská policie spustila loni v září náborovou kampaň městská policie spustila loni v září, podle posledních dat zaměstnává 2268 lidí, výdaje na chod městské policie jsou celkem asi 1,5 miliardy korun.

„Dosavadní kampaň se dá hodnotit pozitivně, neboť se po několika letech podařil změnit poměr příchozích a odchozích zaměstnanců. Od září loňského roku více zaměstnanců přijímáme, než odchází,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

V rámci kampaně láká městská policie uchazeče na několik výhod, mezi nimi příspěvek na bydlení a dopravu nebo například na plat, který je proti minulým rokům vyšší. Ten se u řadových zaměstnanců zvýšil v průměru o pět až sedm tisíc. Nyní se plat začínajícího strážníka po vyřazení z nástupního kurzu a přiznání všech benefitů pohybuje měsíčně mezi 28 až 30 tisíci korun hrubého.

Nedostatek strážníků pociťují obvodní ředitelství v centru města. Naopak nejvyšší naplnění tabulkových míst je v Praze 9 a 13, a to více než 92 procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek