metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 22 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel

Větší foto
Městská policie (ilustrační foto) | foto: Václav Jukl

Strážníků přijali sedmdesát. Lidí se ale hlásilo skoro padesátkrát víc

  12:22
Pražským strážníkem chtělo být 3247 lidí. K městské policie ale za první pololetí letošního roku nastoupilo jen 70 z nich.

„Celkem se o práci u městské policie letos zajímalo 3247 lidí, z nichž se 532 zúčastnilo výběrového řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. 

Městská policie spustila loni v září náborovou kampaň městská policie spustila loni v září, podle posledních dat zaměstnává 2268 lidí, výdaje na chod městské policie jsou celkem asi 1,5 miliardy korun.

„Dosavadní kampaň se dá hodnotit pozitivně, neboť se po několika letech podařil změnit poměr příchozích a odchozích zaměstnanců. Od září loňského roku více zaměstnanců přijímáme, než odchází,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

V rámci kampaně láká městská policie uchazeče na několik výhod, mezi nimi příspěvek na bydlení a dopravu nebo například na plat, který je proti minulým rokům vyšší. Ten se u řadových zaměstnanců zvýšil v průměru o pět až sedm tisíc. Nyní se plat začínajícího strážníka po vyřazení z nástupního kurzu a přiznání všech benefitů pohybuje měsíčně mezi 28 až 30 tisíci korun hrubého.

Nedostatek strážníků pociťují obvodní ředitelství v centru města. Naopak nejvyšší naplnění tabulkových míst je v Praze 9 a 13, a to více než 92 procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek

Po chodnících se řítí metráky sdílených kol a koloběžek. Kdy zabijí prvního chodce?

vydáno 29. června 2022  10:16

Sdílená kola, elektrokola či elektrické koloběžky. Kolik kilogramů představuje tahle atrakce? Deník Metro je zvážil. A docela jsme se divili. Při rychlé...  celý článek

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek