metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Větší foto
Městská policie (ilustrační foto) | foto: Václav Jukl

Strážníků přijali sedmdesát. Lidí se ale hlásilo skoro padesátkrát víc

  12:22
Pražským strážníkem chtělo být 3247 lidí. K městské policie ale za první pololetí letošního roku nastoupilo jen 70 z nich.

„Celkem se o práci u městské policie letos zajímalo 3247 lidí, z nichž se 532 zúčastnilo výběrového řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. 

Městská policie spustila loni v září náborovou kampaň městská policie spustila loni v září, podle posledních dat zaměstnává 2268 lidí, výdaje na chod městské policie jsou celkem asi 1,5 miliardy korun.

„Dosavadní kampaň se dá hodnotit pozitivně, neboť se po několika letech podařil změnit poměr příchozích a odchozích zaměstnanců. Od září loňského roku více zaměstnanců přijímáme, než odchází,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

V rámci kampaně láká městská policie uchazeče na několik výhod, mezi nimi příspěvek na bydlení a dopravu nebo například na plat, který je proti minulým rokům vyšší. Ten se u řadových zaměstnanců zvýšil v průměru o pět až sedm tisíc. Nyní se plat začínajícího strážníka po vyřazení z nástupního kurzu a přiznání všech benefitů pohybuje měsíčně mezi 28 až 30 tisíci korun hrubého.

Nedostatek strážníků pociťují obvodní ředitelství v centru města. Naopak nejvyšší naplnění tabulkových míst je v Praze 9 a 13, a to více než 92 procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy