metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela

Větší foto
Protest taxikářů zablokoval dopravu na Klárově. | foto: Ivan ŠtěpánMetro.cz

Taxikáři žádají zvýšit cenu za kilometr minimálně o deset korun, chtějí 45 Kč

  7:49
Nejdříve pohrůžka zatnout tipec všem nepoctivým taxikářům, pak plány jednání o navýšení maximální sazby. Tak v poslední době vypadala situace na pražském magistrátu kolem taxislužeb. Včera zde úředníci v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou konečně zasedli se zástupci Asociace koncesionářů v taxislužbě na navýšení maximální ceny za nástup do vozu i za kilometr.

Ceny za taxík

Naposled se sazby měnily v roce 2007.

Maximální cena v Praze nyní činí 28 korun za kilometr.

Magistrát spočítal novou maximální cenu na 32 korun za kilometr, taxikáři chtějí 38 až 45 korun.

Podle magistrátu je v metropoli na dva tisíce aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů.

„Zástupcům taxislužby jsme představili způsob, jakým jsme kalkulovali novou maximální cenu,“ vysvětluje primátorka, která je ochotna přistoupit na navýšení maximální ceny o čtyři koruny za kilometr, tedy na třicet dva korun.

„Bohužel jsme dostali jen málo konkrétních údajů. Vše si zástupci taxi nechali až na jednání, čímž ztratili čas a­ vrátili nás na začátek této problematiky,“ dodává Krnáčová, podle které bude magistrát čekat na podklady do pátku.

Taxikáři chtějí zvýšit maximální cenu za kilometr v Praze na třicet osm až čtyřicet pět korun. Oněch 32 korun navrhovaných magistrátem pokryje podle mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě Daniela Tarljovského pouze náklady.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek