metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
V Praze přibude parkovacích míst. | foto: SXC

V metropoli přibudou tisíce nových parkovacích míst. Některá zlevní

  11:51
Na Velké Ohradě vyrostou v brzké době dvě parkovací terasy. Také Praha 10 by ráda vybudovala nové parkoviště ve Francouzské ulici. Náklady na něj jsou však příliš vysoké. Praha 3 plánuje nabídnout nové parkovací místa na Floře.

Modré parkovací zóny chce v blízké budoucnosti zavést na svém území hned několik městských částí. Řidiči si již nyní lámou hlavu, kde budou parkovat. Pomoc by jim v tom měly nové podzemní parkoviště a dále také parkovací domy, které vyrostou v některých částech metropole. "V průběhu roku 2014 a 2015 na Proseku a Střížkově chceme postavit tři parkovací domy s přibližně 1200 parkovacími místy," informuje mluvčí Prahy 9 Jitka Fišerová.

Praha 3 zlevňuje parkování

Nová garážová stání by měla v nejbližší době vzniknout také mezi Florou a náměstím Jiřího z Poděbrad. "Záměrem projektu je na místě zrekonstruovat dva garážové objekty. Než se to podaří, využijeme přízemní prostory, kde je nyní třicet parkovacích míst, na které brzy vypíšeme výběrové řízení,“ popisuje místostarosta Ondřej Rut.

Současně však má radnice třetí městské části problém zaplnit některé své stávající parkovací domy. Konkrétně se jedná o hromadné garáže v Lupáčově ulici, kde se proto nyní rozhodla snížit cenu za pronájem parkovacích ploch. "Za roční nájemné se zde v minulosti platilo dva tisíce korun korun za metr čtvereční. Za tuto cenu ale o parkování nebyl velký zájem, a proto jsme minimální cenu snížili na současných 1100 korun za metr čtvereční,“dodává Rut.

Parkovat se bude u Prašného mostu

Také na území Prahy 6 budou mít řidiči nová místa k umístění svého vozu. "V souvislosti s výstavbou městského okruhu dochází v současné době k stavbě kapacitních podzemních garáží v prostoru Prašného mostu," říká mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Praha 13 pak plánuje vybudovat dvě terasy pro automobily na sídlišti Velká Ohrada. "Jakmile to klimatické podmínky dovolí, bude zde zahájena stavba teras mezi ulicemi Janského a Klausova. Horní terasa bude mít 43 kolmých stání, spodní terasa 56 stání," popisuje mluvčí městské části Samuel Truschka.

Kde by se ještě mohlo parkovat

Praha 5
Do budoucna se této možnosti Praha 5 nebrání, v blízké budoucnosti se ale nic takového nechystá.

Praha 7
V současné době se uskutečňuje projekt podzemního parkoviště na Letné s kapacitou zhruba 800 parkovacích míst v rámci výstavby tunelového komplexu Blanka. Zároveň lze předpokládat, že zde budou zbudovány další podzemní parkoviště soukromými investory v rámci jejich projektů.

Praha 10 
Již dříve zde bylo podepsáno memorandum s Prahou 2 o výstavbě podzemních garáží ve Francouzské ulici. Náklady jsou však příliš vysoké. Odhadují se na 200 milionů korun. Ke stavbě tak minimálně v dohledné době nedojde.

Praha 11
Aktuálně byl dokončen proces výstavby parkovacích domů. Další stavbu Praha 11 neplánuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy