metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Pondělí, 17. prosince 2018. Svátek má Daniel.
Natáčelo se hlavně ve Varnsdorfu, ale také v tržnici Sapa.
Větší foto
Natáčelo se hlavně ve Varnsdorfu, ale také v tržnici Sapa. | foto: FalconMetro.cz

V Miss Hanoi chytají vraha

8. srpna 2018  13:45 Metro.cz
V novém českém kriminálním dramatu hrají Ha Thanh Špetlíková a David Novotný.

Ona je první vietnamská policajtka v Česku. On neurvalý, vyhořelý, trochu rasistický detektiv. A spolu mají vyšetřovat vraždu. To je základní zápletka nového českého kriminálního dramatu Miss Hanoi, které v hlavních rolích s Ha Thanh Špetlíkovou a Davidem Novotným natočil Zdeněk Viktora, jde do kin ve čtvrtek.

Ve filmu, jehož natáčení trvalo s přestávkami skoro dva roky, je řada reálných scén. Točilo se převážně ve Varnsdorfu, kde žije početná vietnamská komunita. Režisér musel nejprve vynaložit velké úsilí, aby si získal jejich důvěru a mohl pracovat mezi Vietnamci, ale také s nimi.

Film využívá nejen prostředí – točilo se v reálných interiérech vietnamských domovů a také různé zvyky a slavnosti této komunity jsou natáčeny ve skutečném průběhu a podle zavedených zvyklostí, všichni představitelé Vietnamců jsou neherci.

„Je trochu paradoxem, že my vnímáme vietnamskou komunitu jako uzavřenou, ale Vietnamci jsou naopak velice extrovertní, milují zpívání, karaoke,“ vzpomíná režisér Zdeněk Viktora na setkání s nimi.

Podařilo se také natáčet ve vyhlášené pražské vietnamské tržnici Sapa. „První pracovní teaser jsme v Sapě točili někdy v roce 2015, a tehdy se tam skutečně kamery téměř nedostaly,“ vzpomíná Viktora. „Dnes už je situace jiná, točí se zde i některé reklamy, a díky podpoře Ha Thanh k nám byli místní určitě vstřícnější. Ale i tak se nám stalo, že jsme jeden den roztočili záběr v jednom kadeřnictví a druhý den už nás tam nepustili,“ doplnil režisér.

Také prostory opuštěných továrních hal, které dodávají příběhu napětí, našel režisér právě ve Varnsdorfu. Téměř komické situace někdy vznikaly při konkurzech na vietnamské role.

Komentáře

Hlavní zprávy

Malou arénu za 1,3 miliardy dokončí v létě. Pojme 10 tisíc lidí

Nová hala.
vydáno 17. prosince 2018  8:53

Hala ještě nestojí, ale už jsou v ní naplánované akce. Například koncert Ewy Farne.  celý článek

Na Pražský Semmering se vrací vlaky. Podívejte se, jak vypadal bez kolejí

Nejprve bylo nutno odtěžit původní zásypy.
vydáno 17. prosince 2018  6:41

Místo motoráčků se po hlubočepských viaduktech několik měsíců projížděl bagr. Mosty z roky 1870 prošly náročnou opravou, která končí právě v těchto dnech....  celý článek

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám