metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 22 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Ulice Pražského se v počátkem léta na devět měsíců částečně uzavře. | foto: Google Street View

V Praze 5 čekají na řidiče uzavírky. Začnou uzavřením Barrandovské

  15:43
Čtyři ulice na území páté městské části se uzavřou. Přestože některými řidiči neprojedou již tento měsíc, přesné termíny uzavírek nejsou stále známé.

Na řidiče projíždějící Prahou 5 čeká v následujících měsících několik dopravních omezení. "V dubnu bude zjednosměrněna Barrandovská ulice mezi ulicemi K Barrandovu a Skalní. Bude se zde opravovat plynové vedení. Práce skončí v průběhu května," řekl Ivan Růžička z odboru dopravy páté městské části.

Ještě tento měsíc se také dělníci usídlí v ulici Na Popelce, která se až do července postupně celá uzavře. "Budou zde probíhat opravy poduličních sítí a vozovky," popisuje Růžička.

Další ulice se uzavřou v létě

Další uzavírky řidiče zpomalí v letních měsících. V tuto dobu řidiči neprojedou ulicí Pod Kotlářkou, která se zcela uzavře v úseku od ulice U Kotlářky a Ke Kotlářce. Po dokončení oprav se zde řidiči dočkají nové vozovky. "Konkrétní termíny oprav ale zatím neznáme," sdělil Metru mluvčí páté městské části Luděk Sefzig.

Na devět měsíců se počátkem léta uzavře ulice Pražského. Doprava zde bude řízena kyvadlově pomocí semaforů. Na místě plánuje radnice Prahy 5 opravit kanalizaci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek

Pronájmy hausbótů i lodí v Česku zažívají boom. Nahrává tomu i drahé Chorvatsko

vydáno 6. června 2023  8:00

Ruku na srdce, je to tak! Kdejaký muž se aspoň jednou za život viděl jako pirát nebo přinejmenším nebojácný námořník, ženy si zase představují samy sebe...  celý článek

Táta mě naučil nedělat si hlavu z drobných nezdarů, říká Jiřina Anna Jandová

vydáno 6. června 2023  6:00

Už zhruba za měsíc se na jednom pódiu opět potkají otec s dcerou. V největším zábavním parku na Vysočině totiž v rámci dvoudenního hudebního festivalu,...  celý článek