metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie

Větší foto
Na americkou kapelu Green Day si musí lidé počkat. | foto: RFP

Velké hudební festivaly se letos v létě čekat nedají. Pořadatelé šance vzdali

  6:00
Naposledy smutnou zprávu pro fanoušky oznámili organizátoři akce, která většinou festivalovou sezonu zahajovala už názvem, Votvírák. „Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k aktuálnímu stavu epidemie covidu-19 a nejasnému výhledu na zbytek roku ohledně hygienických, a zejména vládních opatření jsme nuceni zrušit největší český letní hudební festival Votvírák plánovaný na červen,“ píše se na webu Votvíráku, který nově bude 10. až 12. června 2022.

Covid kosí větší kulturní akce jako na běžícím pásu. Navíc druhé léto po hudební festival sobě. To se týká i festivalu Rock for People. Ten je vyprodaný od ledna 2020, ale pořadatelé nedávno oznámili, že letos v červnu to opět nevyjde. Nyní přicházejí alespoň se zprávou, že hlavní hvězdy Green Day i jejich souputníky Fall Out Boy a Weezer přivítá hradecký Festivalpark příští rok. Přesto pořadatelé  menší akci na léto chystají.

Další červnová akce, která se přesunula už v březnu, je Metronome Prague. Konat se má od 23. do 26. června 2022. „Můžu garantovat, že to bude překvapivý ročník, a proto jsme nachystali na září Metronome Warm Up, abychom se nemuseli těšit přes čtyři sta dní,“ říká pro Metro za pořadatele David Gaydečka.

Co už se letos odložilo

  • Kvůli nepříznivé pandemické situaci se přesunuly festivaly:
  • Mighty Sounds
  • Rock for People
  • Sázavafest
  • Votvírák
  • Colours of Ostrava
  • Metronome Prague

Také jiný obří mezinárodní festival Colours of Ostrava chce zachovat ohlášené headlinery i na příští rok. Jde o jména jako The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Lumineers či LP.

Mnoho velkých festivalů tedy letošní ročník odložilo. Došlo i na některé žánrové, ať už jde o Brutal Assault, či Masters of Rock. Jen Hip Hop Kemp se ještě nevyjádřil.

Pořadatelé hudebních akcí čekají na rozvolnění opatření a doufají aspoň v menší akce. „United Islands of Prague by se měly uskutečnit o posledním červnovém víkendu. Když vidíme, že už se pouštějí fanoušci na fotbal, jsme optimisté a věříme, že kultura půjde vzápětí,“ dodává Gaydečka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek