metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 16 °C

Pátek, 14. května 2021. Svátek má Bonifác.

Větší foto
Na americkou kapelu Green Day si musí lidé počkat. | foto: RFP

Velké hudební festivaly se letos v létě čekat nedají. Pořadatelé šance vzdali

  6:00
Naposledy smutnou zprávu pro fanoušky oznámili organizátoři akce, která většinou festivalovou sezonu zahajovala už názvem, Votvírák. „Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k aktuálnímu stavu epidemie covidu-19 a nejasnému výhledu na zbytek roku ohledně hygienických, a zejména vládních opatření jsme nuceni zrušit největší český letní hudební festival Votvírák plánovaný na červen,“ píše se na webu Votvíráku, který nově bude 10. až 12. června 2022.

Covid kosí větší kulturní akce jako na běžícím pásu. Navíc druhé léto po hudební festival sobě. To se týká i festivalu Rock for People. Ten je vyprodaný od ledna 2020, ale pořadatelé nedávno oznámili, že letos v červnu to opět nevyjde. Nyní přicházejí alespoň se zprávou, že hlavní hvězdy Green Day i jejich souputníky Fall Out Boy a Weezer přivítá hradecký Festivalpark příští rok. Přesto pořadatelé  menší akci na léto chystají.

Další červnová akce, která se přesunula už v březnu, je Metronome Prague. Konat se má od 23. do 26. června 2022. „Můžu garantovat, že to bude překvapivý ročník, a proto jsme nachystali na září Metronome Warm Up, abychom se nemuseli těšit přes čtyři sta dní,“ říká pro Metro za pořadatele David Gaydečka.

Co už se letos odložilo

  • Kvůli nepříznivé pandemické situaci se přesunuly festivaly:
  • Mighty Sounds
  • Rock for People
  • Sázavafest
  • Votvírák
  • Colours of Ostrava
  • Metronome Prague

Také jiný obří mezinárodní festival Colours of Ostrava chce zachovat ohlášené headlinery i na příští rok. Jde o jména jako The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Lumineers či LP.

Mnoho velkých festivalů tedy letošní ročník odložilo. Došlo i na některé žánrové, ať už jde o Brutal Assault, či Masters of Rock. Jen Hip Hop Kemp se ještě nevyjádřil.

Pořadatelé hudebních akcí čekají na rozvolnění opatření a doufají aspoň v menší akce. „United Islands of Prague by se měly uskutečnit o posledním červnovém víkendu. Když vidíme, že už se pouštějí fanoušci na fotbal, jsme optimisté a věříme, že kultura půjde vzápětí,“ dodává Gaydečka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Metro je zelené! Barvy i metoda tisku šetří životní prostředí. Nahlédli jsme pod ruce našim kolegům

vydáno 13. května 2021  15:02

Cvrkot obří mašiny, pás papíru ubíhající okem nepozorovatelnou rychlostí a pánové v montérkách, kteří pobíhají od stroje k počítači. Jsme v Tiskárnách...  celý článek

Výlet se skřítkem Jaruškou, historie i promo akce radnic

vydáno 13. května 2021  11:57

Vykoukněte z okna, oblečte se podle aktuálního počasí a jděte objevovat. Takzvanými naučnými stezkami s panely, interaktivními úkoly či cedulkami je Praha...  celý článek

O kurzy psaní všemi deseti je během pandemie zájem

vydáno 13. května 2021  8:54

Krokodýlové neumí couvat. Vy to umíte, ale rozhodně to nepotřebujete, protože se řítíte dopředu! Pštros má větší oko než mozek. I kdyby se s ním ale...  celý článek

Vlak smrti: Němce solidarita Čechů na konci války překvapila

vydáno 13. května 2021  5:20

V posledních dvou týdnech války projížděl protektorátem ze severu na jih vlak vezoucí vězně koncentračního tábora. Železničáři jeho jízdu všemožně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy