metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Výstava orchidejí v Botanické zahradě hl. m. Prahy. | foto: Botanická zahrada hl. m. PrahyMetro.cz

Vyrazte do trojských zahrad. Zoo slaví, botanická nabízí orchideje

  5:26
Na den přesně uplyne v úterý 28. září 90 let od prvního otevření Zoo Praha. Oslavy začnou již v dopoledních hodinách a ponesou se v duchu první republiky. O několik desítek metrů dál je čerstvě otevřena odložená výstava orchidejí s podtitulem miniatury a giganti Ekvádoru. Expozice potrvá až do 10. října.

Návštěvníci zoologické zahrady se mohou těšit na křest knihy mapující historii zoo, představení deskové hry Po stopách Zoo Praha i speciálních Trojských tolarů vydaných Státní tiskárnou cenin.

Program začne už v 10 hodin swingovým tanečním vystoupením a workshopem u Vzdělávacího centra. V 10.45 odsud vyjde průvod k divadlu Archa spolu se členy spolku Chůdadlo v dobových kostýmech.  Každý návštěvník, který v den oslav přijde do zoo právě v kostýmu ve stylu 30. let, dostane u vstupu drobný dárek.

„Připomínáme si už 90 let od otevření zoo. Přesněji od otevření jejího staveniště – což však nemění nic na tom, že právě tehdy prošli jejími branami první návštěvníci. Po desetiletích debat, sporů a příprav tak naše hlavní město získalo svou zoologickou zahradu,“ popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Zahrada přiblíží návštěvníkům, jak se proměnila za devět dekád své existence. Chybět nebudou historické motocykly s tehdejší pojízdnou reklamou, flašinetář, workshopy swingového tance, kadeřnický salon, tematický fotokoutek ani další doprovodný program.

V Botanické zahradě hlavního města Prahy se ve skleníku Fata Morgana opět zabydlely orchideje. Ovšem ne na jaře, jako bývá zvykem, ale až nyní od čtvrtka. Výstava tentokrát přiblíží rostlinné bohatství a extrémy jihoamerického Ekvádoru. Expozice se zaměří zejména na extrémy v této rostlinné skupině, a to jak na miniatury, tak na druhy dorůstající doslova obřích rozměrů.

Květinová aranžmá pro výstavu i tentokrát navrhla a realizuje jedna z nejlepších českých floristek Klára Franc Vavříková. Nebude chybět ani prodej orchidejí v zásobním skleníku pod Fata Morganou. Odborníci poradí s výběrem začátečníkům i pokročilejším pěstitelům.

Prodej i výstava budou otevřeny úterý až neděle. Obojí bude otevřeno ale i v pondělí 27. a ve svátek 28. září. Pro vstup do prodejny je potřeba mít zakoupenou platnou vstupenku do skleníku Fata Morgana.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy