metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 26 °C

Pondělí 16. května 2022. Svátek má Přemysl

Dalších 12 fotografií v galerii
Smrtelné slasti. Výstava o tom, co všechno nás svádí k dobrovolnému hazardování se životem. | foto: Metro.cz

Výstava nevhodná dětem. Slasti smrti čekají na dospělé návštěvníky v Národním muzeu

  8:11
Muzeum ukáže, co nás svádí k dobrovolnému hazardování se životem. Slasti, které zabíjí, jsou ode dneška k vidění v Nové budově Národního muzea. „Máme tu dýmku generála Windischgrätze, játra alkoholika i plyšová pouta,“ představuje exponáty komisař výstavy Martin Sekera.

Je to pravděpodobně poprvé v historii Národního muzea, kdy se návštěva výstavy nedoporučuje osobám mladším osmnácti let. „Vystavujeme i nahotinky nebo násilné počítačové hry. Když ale přijde desetiletý kluk, že chce vstupenku, tak ji dostane, vstup mu zakázat nemůžeme,“ upozorňuje Sekera.

Dnešní den zároveň otvírá své brány i expozice s všeříkajícím názvem Smrt. Tato část výstavy pro změnu představí například desítky milionů let starou čelist šelmy, egyptskou mumii dítěte, popravčí meč z roku 1720 či mučicí nástroje.

Sbírku drog, silný alkohol a jiné slasti si návštěvníci výstavy mohou vychutnávat do 21. června. Smrt v muzeu zůstane až do 8. listopadu.

Cyklus bude pokračovat výstavou Slavné pohřby, která bude k vidění od 24. dubna v Národním památníku na Vítkově, a tečku za celým cyklem udělá expozice Brány slávy a nesmrtelnosti. Tu bude hostit lapidárium na Výstavišti od 4. června.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek

Komerční sdělení

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

vydáno 16. května 2022

Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají...  celý článek