metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 3 °C

Čtvrtek, 2. prosince 2021. Svátek má Blanka.
Nová stanoviště kontejnerů | foto: Praha 4

Z ubytovny a kontejnerů chce mít Praha 4 umělecká díla

  10:47
Umělci se vyřádí na staré ubytovně na sídlišti Novodvorská. Začnou ještě tento měsíc. Stará stanoviště kontejnerů oživí graffity

V umělecké dílo se promění výšková budova na sídlišti Novodvorská. Radnice čtvrté městské části vyhlásila soutěž na grafické ztvárnění jedné její štítové stěny. "Soutěž se týká jak uměleckého návrhu, tak i vlastního zhotovení formou uměleckého 3D nástřiku," informuje iniciátorka soutěže, zastupitelka Prahy Lucie Michková.

Umělci mohou posílat své návrhy

Plocha nástřiku bude zabírat více než 460 metrů čtverečních. "Jsme proto hodně zvědaví, na jaké návrhy si výtvarníci troufnou," dodává Lucie Michková.

S obarvením se začne na jaře příštího roku. Grafický návrh nesmí být reklamou na konkrétní výrobky či služby. "Musí podporovat estetické vnímání a měl by se tak stát kvalitním doplňkem zdejší sídlištní zástavby," říká Michková.

Podle ní bude právě estetický dojem a cena za provedení hlavními hodnotícími kritérii přijatých nabídek.  Návrh výtvarníka, který speciální komise čtvrté městské části označí za nejlepší, představí úřad ještě před tím, než si umělci vezmou samotnou budovu do parády.

Kontejnery budou v malůvkách

Zpříjemnit cestu ke kontejnerům se lidem rozhodla radnice Prahy 4. Prostředí starých stanovišť na velkoobjemové kontejnery oživí barvami.

Nová stanoviště kontejnerů
Nová stanoviště kontejnerů

Nová stanoviště kontejnerů

Také opraví staré stěny stanovišť tak, aby se minimalizoval nepořádek v jejich okolí. "Zároveň chceme napravit majetkoprávní vztahy, protože stanoviště jsou v současnosti umístěna převážně na pozemcích ve vlastnictví hlavního města a používána bez jakéhokoli užívacího práva k dotčenému pozemku," vysvětluje mluvčí čtvrté městské části Michal Sochor.

Komentáře

Hlavní zprávy

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Stromy na Smetaňáku se dusí, řešení je možná na obzoru

vydáno 2. prosince 2021  5:54

Nedávno vysazené lípy na nábřeží jsou podle kritiků jako v koncentráku pro stromy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy