metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 6 °C

Úterý, 28. ledna 2020. Svátek má Otýlie.
Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií
Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií | foto: CENTROPOL ENERGY, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií

13. prosince 2019  7:00
Komerční sdělení Za účasti Ministerstva průmyslu, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Energetického regulačního úřadu a České obchodní inspekce dodavatelé energií vyjednali znění Deklarace, která má jasný cíl – kultivovat energetický trh.

Dokument, jehož plnění je závazné pro všechny signatáře, posiluje ochranu zákazníků v postavení spotřebitelů. Jedním z hlavních iniciátorů je společnost Centropol. Jaké jsou podle Aleše Pospíšila, manažera vnějších vztahů tohoto významného dodavatele elektřiny a plynu, ty nejzásadnější novinky?

AP: Z Deklarace máme radost, hrdě se k ní hlásíme. Myslím, že je to jeden z nejlepších počinů účastníků trhu za poslední léta. Jestliže se chceme hrdě hlásit k odvětví, ve kterém pracujeme, musíme udělat mnohem více pro zákazníky, jejich spokojenost musí být středobodem našeho zájmu. Deklarace jde správným směrem, podpoří poctivé a profesionální dodavatele a pomůže ukázat prstem na ty, kteří obraz trhu kazí, tedy na tak zvané šmejdy.

Hovoříte o spokojenosti zákazníka. Energie, to je ale trochu složité, těžko uchopitelné zboží, jak chcete jít spokojenosti zákazníka naproti?

AP: Obecně platí, že se zákazníkem se musí komunikovat plně transparentně. Smluvní podmínky musejí být jasné a férové. Kvalitní dodavatel musí od příště převzít plnou odpovědnost za zprostředkovatele, kteří se po hříchu často chovají jako utržení ze řetězu. Kdo si takové lidi nebude schopen uhlídat, bude ze seznamu signatářů nemilosrdně vymazán.

Jak chcete zvýšit jejich kontrolu, jak toho chcete dosáhnout?

AP: Hodně si to musí odpracovat sami dodavatelé, musí mít detailní přehled o tom, kdo s nimi spolupracuje a stejně tak musí vědět, jak tito partneři komunikují s potenciálními zákazníky. Mimo to budeme společně se státními institucemi pracovat na zřízení registru a certifikování zprostředkovatelů. Tuto práci nemůže dělat každý.

Je pravda, že se zjednoduší přechody zákazníků mezi dodavateli a že bude stanovena maximální délka smluvních závazků?

AP: Zákazník se nesmí stát rukojmím pletichaření a podpásovek, které si obchodníci mezi sebou rozdávají. Nikdo nesmí nikoho u sebe držet násilím prostřednictvím nesmyslných sankcí a jiných úskoků. Zákazník musí mít mnohem větší prostor pro projev svobodné vůle. No a v konkurenci obstojí ti dodavatelé, kteří zákazníkovi nabídnou nejlepší produkt a zaujmou ho nadstandardní péčí. Délka závazku je v tomto kontextu velmi důležitá, kdo se připojí k Deklaraci, nemůže se zákazníkem podepsat smlouvu delší než 36 měsíců.

Energetický trh se tedy vydává na cestu vyšší míry samoregulace. Bude to ale stačit?

AP: Samoregulace je fajn, úplně to ale nestačí. Teď je míček na straně legislativců, kteří, a v to pevně věříme, postupy obsažené v Deklaraci co nejdříve přetaví v zákon, který bude vymahatelný a platný úplně pro všechny! Když vše dopadne, jak má, bude na světě začátkem roku 2021.

Hlavní zprávy

Ženeva nahrazuje panáčky na značkách panenkami. Co na to v Česku?

Ženevská varianta
vydáno 28. ledna 2020  15:38

Podle dopravního značení přechází přes přechod výhradně muž. Co kdyby tam byla také žena?  celý článek

Kralupský útulek praská ve švech. Důvodem jsou i štěňátka konkurence

Jack bude prima společník i hlídač, který vás neutahá.
vydáno 28. ledna 2020  11:12

Udat v lednu či únoru dospělého psa do dobrých rukou bývá téměř nadlidský úkol. Alespoň podle pracovníků psího útulku Lesan, sídlícího pár kilometrů od...  celý článek

Začátek obtíží může připomínat chřipku, říká o koronaviru vedoucí protiepidemického oddělení

Ilustrační snímek
vydáno 28. ledna 2020  5:16

Epidemii nemoci způsobené koronavirem se v Číně zatím nedaří zbrzdit. A virus se dál rozšiřuje, případy jsou již známé i v Evropě. Co to vlastně...  celý článek

Asi proto, že jsme točili temný film, měli jsme na place zábavu, říká herečka

Klára Miklasová
vydáno 27. ledna 2020  17:44

Sedmadvacetiletá rodačka z Ostravy Klára Miklasová se představí od čtvrtka v kinech v hlavní roli mysteriózního thrilleru Daria. V rozhovoru pro deník...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám