metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Úterý, 13. dubna 2021. Svátek má Aleš.
Děti vám v Michli pohlídají.
Dalších 22 fotografií v galerii
Děti vám v Michli pohlídají. | foto: Baby Office

Zadarmo vám pohlídají děti do deseti let v Michli. Díky Evropské unii

1. srpna 2013  7:00 Jan David Metro.cz
Práce a děti pod jednou střechou, to je heslo specializovaného centra v Praze 4. Teď přichází projekt Baby Office určený pro aktivní rodiče s malými dětmi s jednou významnou novinkou - získal dotaci a poskytuje služby zdarma. Už od zítřka 1. srpna tak zájemci mohou využít služby sdílené kanceláře a miniškolky, aniž by za to platili.

Info o projektu

Byl spuštěn letos na jaře, aby umožnil seberealizaci zejména rodičům na mateřské a rodičovské dovolené.

  • Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobnímu a pracovnímu uplatnění.
  • Od letošního března sídlí v rodinné vilce v pražské Michli, zhruba 3 minuty od metra Kačerov a „pod jednou střechou“ poskytuje plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti.
  • Kromě coworkingu, miniškolky disponuje i malou kavárnou a zahrádkou s dětskými herními prvky. Na veletrzích a konferencích pořádá pro rodiče takzvané mobilní dětské koutky.

Nabídka se týká rodičů s dětmi až do 10 let. Může se jednat o začínající či aktivní podnikatele, ale i zaměstnance, kteří uvažují o životní a pracovní změně směrem k vlastnímu podnikání. "Služby projektu nabízíme jako praktický nástroj dalšího rozvoje těm, kteří absolvovali jakékoliv vzdělávací programy na téma podnikání a nyní hledají návazné služby - například zázemí sdílené kanceláře, kam mohou chodit nepravidelně dle vlastních potřeb, s možností využít i hlídání dětí," uvedla Pavlína Bandrowská, manažerka projektu Baby Office. 

Takhle to funguje

Každý rodič má nárok na 40 hodin bezplatného čerpání této služby za pololetí. Za dva roky dotovaného provozu jde až o 160 volných hodin. Základní podmínkou pro možnost zapojení se do projektu je bydliště či většinové podnikání v Praze.

Bezplatná nabídka Baby Office zahrnuje také možnost účastnit se cyklů vzdělávacích seminářů s názvem Desatero k úspěchu. "Jde o kurzy určené pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří se chtějí vzdělávat během svého podnikání nebo své podnikání teprve zvažují či rozjíždějí a potřebují poradit," vysvětluje Bandrowská.

Pět seminářů je zaměřeno na téma Jak nejlépe a účinně (s)ladit práci a rodinu, dalších pět na oblast Podpora podnikání a profesní rozvoj. Zájemci z řad rodičů mohou po dobu seminářů využít i službu hlídání dětí. Úspěšní absolventi těchto kurzů pak získají finanční příspěvek na doplňkové služby v podobě individuálního koučinku nebo mentoringu.

Recepce Baby Office

Recepce Baby Office

Díky hlídání se můžete věnovat práci.

Díky hlídání se můžete věnovat práci.

Rodiče s dětmi na svačině

Rodiče s dětmi na svačině

Nabídka odborných školení a workshopů

Dále nabídne Baby Office zdarma i účast na dalších akcích typu networkingová snídaně či podnikatelský jarmark. V programu budou také jednorázová odborná školení a workshopy, které můžou zájemci navštívit samostatně dle vybraného tématu.
 
Bezplatná nabídka se projektu se nyní může uskutečnit díky dotaci z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. "Získání dotace z evropských fondů vnímáme svým způsobem jako uznání projektu a jeho základní myšlenky a jsme nesmírně rádi, že se díky tomu můžeme přiblížit i lidem, kteří doposud váhali nad jeho vyzkoušením," uvádí Hana Krejčí, iniciátorka a hlavní realizátorka Baby Office.
 

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Počet narušení pravidel je už obludný, naříkají strážci hor

vydáno 12. dubna 2021  19:00

„Až na vrcholky hor už vyjedu jenom já...“ Tak možná parafrázují píseň Věry Martinové ti, kteří nohy vyměnili za auto či jiné vozidlo.  celý článek

Pivo Pěkný číslo je propagace fyziky i naší fakulty pomocí chutí a vůní, říká docent Martin Vlach

vydáno 12. dubna 2021  17:03

Studentská slovní hříčka stála u zrodu piva. Idea jeho originální receptury vznikla na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Proděkan fakulty...  celý článek

Kongresák slaví čtyřicet let, je plný nečekaných skvostů

vydáno 12. dubna 2021  14:45

Bývalý Palác kultury ukrývá zejména vzácné lustry, které jsou vrcholnými díly českých sklářů.  celý článek

Vaše fotky z Prahy