metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Neděle 25. září 2022. Svátek má Zlata

Dalších 22 fotografií v galerii
Děti vám v Michli pohlídají. | foto: Baby Office

Zadarmo vám pohlídají děti do deseti let v Michli. Díky Evropské unii

  7:00
Práce a děti pod jednou střechou, to je heslo specializovaného centra v Praze 4. Teď přichází projekt Baby Office určený pro aktivní rodiče s malými dětmi s jednou významnou novinkou - získal dotaci a poskytuje služby zdarma. Už od zítřka 1. srpna tak zájemci mohou využít služby sdílené kanceláře a miniškolky, aniž by za to platili.

Info o projektu

Byl spuštěn letos na jaře, aby umožnil seberealizaci zejména rodičům na mateřské a rodičovské dovolené.

  • Baby Office je projekt sociálního podnikání, který zaplňuje mezeru na trhu, kdy rodiče s malými dětmi nenalézají dostatek příležitosti k osobnímu a pracovnímu uplatnění.
  • Od letošního března sídlí v rodinné vilce v pražské Michli, zhruba 3 minuty od metra Kačerov a „pod jednou střechou“ poskytuje plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péči pro jejich děti.
  • Kromě coworkingu, miniškolky disponuje i malou kavárnou a zahrádkou s dětskými herními prvky. Na veletrzích a konferencích pořádá pro rodiče takzvané mobilní dětské koutky.

Nabídka se týká rodičů s dětmi až do 10 let. Může se jednat o začínající či aktivní podnikatele, ale i zaměstnance, kteří uvažují o životní a pracovní změně směrem k vlastnímu podnikání. "Služby projektu nabízíme jako praktický nástroj dalšího rozvoje těm, kteří absolvovali jakékoliv vzdělávací programy na téma podnikání a nyní hledají návazné služby - například zázemí sdílené kanceláře, kam mohou chodit nepravidelně dle vlastních potřeb, s možností využít i hlídání dětí," uvedla Pavlína Bandrowská, manažerka projektu Baby Office. 

Takhle to funguje

Každý rodič má nárok na 40 hodin bezplatného čerpání této služby za pololetí. Za dva roky dotovaného provozu jde až o 160 volných hodin. Základní podmínkou pro možnost zapojení se do projektu je bydliště či většinové podnikání v Praze.

Bezplatná nabídka Baby Office zahrnuje také možnost účastnit se cyklů vzdělávacích seminářů s názvem Desatero k úspěchu. "Jde o kurzy určené pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří se chtějí vzdělávat během svého podnikání nebo své podnikání teprve zvažují či rozjíždějí a potřebují poradit," vysvětluje Bandrowská.

Pět seminářů je zaměřeno na téma Jak nejlépe a účinně (s)ladit práci a rodinu, dalších pět na oblast Podpora podnikání a profesní rozvoj. Zájemci z řad rodičů mohou po dobu seminářů využít i službu hlídání dětí. Úspěšní absolventi těchto kurzů pak získají finanční příspěvek na doplňkové služby v podobě individuálního koučinku nebo mentoringu.

Recepce Baby Office

Díky hlídání se můžete věnovat práci.

Rodiče s dětmi na svačině

Nabídka odborných školení a workshopů

Dále nabídne Baby Office zdarma i účast na dalších akcích typu networkingová snídaně či podnikatelský jarmark. V programu budou také jednorázová odborná školení a workshopy, které můžou zájemci navštívit samostatně dle vybraného tématu.
 
Bezplatná nabídka se projektu se nyní může uskutečnit díky dotaci z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. "Získání dotace z evropských fondů vnímáme svým způsobem jako uznání projektu a jeho základní myšlenky a jsme nesmírně rádi, že se díky tomu můžeme přiblížit i lidem, kteří doposud váhali nad jeho vyzkoušením," uvádí Hana Krejčí, iniciátorka a hlavní realizátorka Baby Office.
 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek