metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 16 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Větší foto
Ani velké, ani malé. Pro ženy i pro muže. | foto: ELTON HODINÁŘSKÁ

Ženy někdy dávají přednost unisexovému stylu hodinek

  12:40
Nejdu pozdě? Běžná ženská otázka. Někdy stačí pohled na mobil. Ale ani v 21. století kouzlo náramkových hodinek nevyprchává.

Dámy při výběru hodinek často řeší dilema. Hodinky ryze pro dámu, malé, případně v „ženských“ odstínech? Mezi nejvýraznější aktuální trendy však patří unisexové modely. Některé se vyznačují dokonce až pánským stylem a retro stylem, který je u některých výrobců hodinek oblíbený pro svou univerzálnost. Například velikostí pouzdra hodinek 36 milimetrů jsou na rozhraní pánských a dámských provedení. Pro muže nejsou ještě malé a pro ženy zase nejsou příliš velké.

Tento směr převažuje zejména mezi tradičními výrobci hodinek. Po vlně masivnějších fashion hodinek vidíme návrat k menším pouzdrům, i když nejsou tak malé jako před dvaceti třiceti lety. U dámských hodinek se klade, až na výjimky, větší důraz na vzhled než na funkčnost. Proto zde hodináři častěji volí bateriové modely.

U těchto hodinek je požadavek na eleganci a styl, mohou si dovolit větší barevnost, než se používají u pánských modelů. Barevná paleta sahá od tradičních odstínů až po ty pastelové. V módě jsou i perleťové odstíny. Časté je také využití drahých kamenů, umělých i přírodních, od obyčejných zirkonů až k netradičním. Tím je třeba český granát nebo vltavín. „S požadavkem na použití těchto drahých kamenů se v poslední době setkáváme stále častěji,“ říká Adéla Dittmannová, mluvčí společnosti ELTON hodinářská, a. s., z Nového Města nad Metují.

Dámy, které chtějí být originální, obyčejné „fashion“ hodinky už tolik nelákají. Propadají kouzlu ručně vyrobených mechanických hodinek. Když to finanční situace dovolí, sahají po hodinkách z drahých kovů, které povznesou každý outfit a zároveň neztrácí hodnotu v čase. Aktuálně letí růžové zlato následované bílým, žluté zlato je spíše v útlumu. U dražších hodinek je vhodné volit minimalističtější, nadčasový design, aby nepodléhaly krátkodobým trendům. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek