metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 20 °C

Pondělí, 6. dubna 2020. Svátek má Vendula.
Ani velké, ani malé. Pro ženy i pro muže.
Větší foto
Ani velké, ani malé. Pro ženy i pro muže. | foto: ELTON HODINÁŘSKÁ

Ženy někdy dávají přednost unisexovému stylu hodinek

5. března 2020  12:40 Pavel Hrabica Metro.cz
Nejdu pozdě? Běžná ženská otázka. Někdy stačí pohled na mobil. Ale ani v 21. století kouzlo náramkových hodinek nevyprchává.

Dámy při výběru hodinek často řeší dilema. Hodinky ryze pro dámu, malé, případně v „ženských“ odstínech? Mezi nejvýraznější aktuální trendy však patří unisexové modely. Některé se vyznačují dokonce až pánským stylem a retro stylem, který je u některých výrobců hodinek oblíbený pro svou univerzálnost. Například velikostí pouzdra hodinek 36 milimetrů jsou na rozhraní pánských a dámských provedení. Pro muže nejsou ještě malé a pro ženy zase nejsou příliš velké.

Tento směr převažuje zejména mezi tradičními výrobci hodinek. Po vlně masivnějších fashion hodinek vidíme návrat k menším pouzdrům, i když nejsou tak malé jako před dvaceti třiceti lety. U dámských hodinek se klade, až na výjimky, větší důraz na vzhled než na funkčnost. Proto zde hodináři častěji volí bateriové modely.

U těchto hodinek je požadavek na eleganci a styl, mohou si dovolit větší barevnost, než se používají u pánských modelů. Barevná paleta sahá od tradičních odstínů až po ty pastelové. V módě jsou i perleťové odstíny. Časté je také využití drahých kamenů, umělých i přírodních, od obyčejných zirkonů až k netradičním. Tím je třeba český granát nebo vltavín. „S požadavkem na použití těchto drahých kamenů se v poslední době setkáváme stále častěji,“ říká Adéla Dittmannová, mluvčí společnosti ELTON hodinářská, a. s., z Nového Města nad Metují.

Dámy, které chtějí být originální, obyčejné „fashion“ hodinky už tolik nelákají. Propadají kouzlu ručně vyrobených mechanických hodinek. Když to finanční situace dovolí, sahají po hodinkách z drahých kovů, které povznesou každý outfit a zároveň neztrácí hodnotu v čase. Aktuálně letí růžové zlato následované bílým, žluté zlato je spíše v útlumu. U dražších hodinek je vhodné volit minimalističtější, nadčasový design, aby nepodléhaly krátkodobým trendům. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dopravní podnik otočil. Během velikonočního víkendu nakonec výluka metra bude

Takto probíhala výměna pražců v roce 2014 ve stanici Dejvická.
vydáno 5. dubna 2020  18:59

Na části metra C se několik dní nesvezete.  celý článek

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám