metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici
Větší foto
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Změny MHD, přibudou nové a bude méně čekání

29. srpna 2018  11:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Od září čeká pražskou hromadnou dopravu mnoho změn. „V rámci posílení víkendového provozu metra budou zkráceny intervaly nejen metra, ale i návazných tramvají a autobusů v neděli a ve svátek dopoledne od 10 do 12 hodin,“ říká ředitel organizátora dopravy v hlavním městě, Ropidu, Petr Tomčík.

Linkám 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 23, 25 a 26 se zkrátí interval na patnáct minut. Linkám 9, 17, 22 na sedm a půl minuty. Tramvaji číslo 6 se v pracovní dny večer prodlouží interval z deseti na dvacet minut. V sobotu a neděli budou na lince nasazeny delší soupravy a interval se prodlouží na patnáct až dvacet minut.

Dopravní podnik také nově zřídí zastávku Vysočanská pro linky 14, 16 a 94 ve směru Lehovec. Změní se také název zastávky Stejskalova na zastávku Libeňský zámek, což se dotkne linek 3, 10, 24 a 95.

K termínu zahájení školního roku se změní i umístění některých zastávek autobusů, a to třeba v Nehvizdech, na Budějovické či ve Štěpánské. Zářijové změny tras autobusů se dotknou například oblasti Jarova, Štěrbohol, Dubče, Uhříněvsi a oblasti Radotína. Posílí také linky z Kobylis.

Na základě nespokojenosti městské části Praha 10 s nepravidelným provozem linky 163, která na sídliště Malešice přijíždí z oblasti věčně ucpané Českobrodské ulice, dojde ke zkrácení linky do zastávky Depo Hostivař. Pravidelnější spojení ze zastávek v Počernické ulici k metru Želivského pak zajistí nová autobusová linka 199.

Dopravní podnik posílí v neděli metro

  • Na všech linkách bude od začátku září zhruba od desáté hodiny zaveden interval sedm a půl minuty. Linky B a C budou navíc posíleny i v ostatních víkendových obdobích.
  • Na lince B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne zkrácen interval ze sedmi a půl minuty na šest minut.
  • Na lince C budou v úseku Ládví–Letňany vedeny všechny spoje, ruší se tedy pásmový provoz v pracovních dnech dopoledne a odpoledne. V sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval linky C na pět minut.
  • V minulosti došlo k omezení hromadné dopravy kvůli nedostatku finančních prostředků.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kurz znakového jazyka. Řeč zní jen na začátku

Matěj Čipera a Klára Capoušková během lekce.
vydáno 23. ledna 2019  6:01

Redaktor deníku Metro se byl podívat, jak probíhá lekce, kde se mluví rukama.  celý článek

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám