metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích
Větší foto
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích | foto: www.lanterna.czMetro.cz

11 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice

19. května 2018  13:36 Metro.cz
Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, stády ovcí v horách, řada turistických i cyklistických tras či vynikající valašská kuchyně. To jsou Velké Karlovice a okolí.

1. Ráj pro kola s Cyklostezkou Bečva
Oblast kolem Velkých Karlovic vyniká neporušenou přírodou a je doslova protkána trasami pro turisty a cyklisty s mnoha výhledy a třemi rozhlednami. Vhodné terény tu najdou i rodiny s dětmi. Nenáročnou Cyklostezkou Bečva se můžete vydat kolem řeky třeba až do 30 kilometrů vzdáleného Vsetína. Většina stezky je díky povrchu vhodná i pro in-line brusle.

2. S dětmi za Razulákem, Kulíškem a pokladem
Co podniknout s dětmi? Rodiče s nejmenšími caparty nebo kočárky ocení Kulíškovu naučnou stezku kolem hotelu Horal. Děti se dozvědí zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a cestou mohou nakrmit ovečky. V cíli trasy se dá v hraní pokračovat na nově otevřeném dětském hřišti. Za zábavou můžete vyrazit i do venkovního parku Razulák s lanáčkem, tubingem, akvazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či půjčovnou koloběžek. Pro starší děti je ideální turistická trasa Hledej poklad na Galiku vytvořená na principu geocachingu.

3. Kurz pečení frgálů
Valašsko je vyhlášené řadou tradičních specialit. K nejtypičtějším patří společně s kyselicí a slivovicí valašský koláč zvaný frgál. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Tříhodinové kurzy pečení frgálů se budou o prázdninách konat v úterý a v sobotu. Kromě nové kuchařské dovednosti si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského a zástěru na památku.

4. Zkuste Golf pro každého
Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal máte vzácnou příležitost – právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi tu připravili program Golf pro každého. Jde o procházku po golfovém hřišti s průvodcem, který vám během hodiny a půl vysvětlí základy hry, zkusíte si základní údery i hru na jamkách, to vše zábavnou a populárně-naučnou formou. Podobnou příležitost jinde moc nenajdete, protože hřiště bývají pro veřejnost uzavřená.

5. Posezení na terase: gastronomie i hudební večery
Ochutnejte krajovou gastronomii v moderním pojetí nebo si při západu slunce vychutnejte osvěžující drink na terase hotelu Horal s výhledem do údolí na lesy a chaloupky. Nevynechejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové a srnčí speciality. Milovníci zmrzliny budou určitě nadšení místní raritou – zmrzlinou s příchutí valašského frgálu. Příležitostně se koná grilování s cimbálovkou a každou prázdninovou středu podvečery s živou muzikou.

6. Zacvičte si jógu
Co může být příjemnějšího než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. V létě se cvičí denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal, při dobrém počasí na louce.

7. Jezero s draky
Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít návštěvu karlovického Jezera, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci. Pověst o tom napsal i Karel Jaromír Erben do knihy Národních pohádek. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na Soláň s naučnou stezkou.

8. Pro náročné gurmány: zážitkové menu
Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Zdejší šestichodová menu snoubená s víny patří k nezapomenutelným zážitkům. Letošní novinkou je i možnost objednat si Raw menu, jež jistě ocení vegeta- riáni či ti, kteří v létě chtějí večeřet lehčeji.

9. Týden kultury s Jaroslavem Duškem v šapitó
Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích v závěru prázdnin při 3. ročníku charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 22. do 28. srpna v cirkusovém šapitó pod hotelem Lanterna. Na programu je celkem 11 představení v čele se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou Jaroslava Duška.

10. Za klidem a relaxací
Ve Velkých Karlovicích je řada příležitostí k ubytování – od apartmánů a penzionů přes valašské chaloupky až po wellness hotely. Pro náročné cestovatele, kteří se chtějí před shonem ukrýt na klidnější místo a milují wellness a dobrou gastronomii, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty zahrnují volný vstup do hotelového L-Spa, masáž či projížďku na segwayi.

11. Valašské moře a wellness
Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Jeho tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness, milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Komplikace na Jižní spojce. Dělníci opravují vozovku u lanového mostu

Jižní spojka (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  8:45

Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musejí zase jednou vyrážet o pár minut dřív. Od lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech tu...  celý článek

Hurá na kluziště. Deník Metro připravil velký přehled, kde si v Praze zabruslíte

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady...
vydáno 21. listopadu 2018  6:29

Zima se blíží a k ní neodmyslitelně patří i ledové radovánky. A protože pražská kluziště pomalu otevírají své brány, přináší vám deník Metro přehled míst,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám