metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Příprava na bagr
Další 1 fotografie v galerii
Příprava na bagr | foto: Metro.cz

Bagr pod Véčkem na vlastní kůži

14. července 2018  5:55 Pavel Urban Metro.cz
O 300 procent, tak beachvolejbalový trenér hodnotil naše zlepšení.

Plážový volejbal je krásný sport, který hlavně v létě láká řadu rekreačních hráčů. Neodolal jsem ani já. A s vidinou toho, že si zahrajeme dva na dva, jsem vzal i kolegu Marka. Pavel Krč, šéftrenér a spoluzakladatel Beachklubu Pankrác v blízkosti budovy V Tower (Véčko), si nás vzal na hodinu do parády. A na hru ani nedošlo...Nejdřív je potřeba si na písek trochu zvyknout. Zajímavé pro laika je, že různá hřiště mají jinak tvrdý povrch. Stejně tak se hraje s rozdílnými míči u nás a ve světě.

Po protažení jsme se vrhli na údery. Postupně jsme zjistili, že naše technika je dost špatná. „Musíš otevřít dlaň a trefit míč nataženou rukou nad hlavou,“ radí mi trenér juniorské reprezentace. Jenže, když už se člověk soustředí na správný úder rukou, zapomene na nohy. Ty musejí pracovat také. Pavel nás tak opravuje prakticky neustále. Ale vlídně a s pochopením.

Beachklub Pankrác

  • Zahrát si v areálu můžete na celkem deseti kurtech.
  • Stačí se přihlásit na vámi zvolený čas v rezervačním systému. Zapsat se ale můžete také na skupinové tréninky, případně své děti na kroužky. Přes léto probíhají také příměstské kempy. Oblíbené jsou i tréninky pro maminky s hlídáním jejich dětí. Více na www.beachklub.cz.

Když nám ukazuje přihrávku prsty, vypadá to jednoduše. Nám to ale nejde. Buď netrefíme míč čistě, nemáme prsty správně od sebe, nebo se tělem nedostaneme pod úder.

Pak je na řadě bagr. Zkouším se kouče nenápadně zeptat, jak ho mám správně provést, ale Pavel se jen usměje a počká si opět na naše chyby, aby nás úder mohl naučit správně. „Drž napnuté ruce v předloktí a musíš z kolen nahoru,“ slyším od něj vzápětí. Pak si sedáme na lavičku a spolu s odehráním se zvedáme, abychom si pohyb zafixovali. Tak se bagr učí malé děti. „Zase paličky, Máro,“ prohodí Pavel, když kolega trefí míč zápěstím, a dodává: „Zkuste si nahrávat jen nad sebe. Když uděláte deset, jste dobří.“ Brzy hlásím dvanáct.

Míče nám nejdřív létaly všude možně. Po osvojení techniky se dostavil lepší pocit a přišla i pochvala.Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Byla zábava zkusit si věci, které jsem na deskách neměl

Ondřej Ládek v civilu
vydáno 19. září 2018  14:45

Ondřej Ládek vydává pod přezdívkou Xindl X pozítří šestou studiovou desku. Nese název Sexy Exity a přináší pestrou škálu písní. Autor většiny z nich se v...  celý článek

„Začalo to vlaštovkou de luxe,“ říká spisovatel Václav Šorel

Z publikace Vzduch je naše moře – Historie českého a československého letectví...
vydáno 19. září 2018  11:32

Podzimní Velký knižní čtvrtek nabídne patnáct novinek napříč žánry. Na pultech knihkupců se objeví mimo jiné i publikace Vzduch je naše moře – Historie...  celý článek

Švédský nábytek dorazí bez kuliček

Interiér prodejny Ikea na Václavském náměstí v Praze.
vydáno 19. září 2018  8:32

Skandinávská firma Ikea otvírá zítra na Václavském náměstí novou malou prodejnu.  celý článek

Rezidenti platí a podvodníci šetří. Zakrývají si espézetky

Zakrytá registrační značka automobilu v Pařížské ulici.
vydáno 19. září 2018  5:55

Bahno. Nálepky. Hadry. Listí. Tohle všechno najdete na SPZ v parkovacích zónách.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám