metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Hydra Glide z roku 1955.
Větší foto
Hydra Glide z roku 1955. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Harleyáři zamíří slavit do Holešovic

7. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Legendární motorkářská značka Harley-Davidson letos slaví 115. výročí založení.

Celosvětově největší sraz jejích příznivců se uskuteční 5. až 8. července v Praze na holešovickém Výstavišti. Organizátoři včera představili detailní program oslav, při nichž plánují stihnout opravdu ledacos. Od spanilých jízd přes dražby helem, dětský den až po mistrovství v bojových sportech.„Každý, kdo dorazí, si bude moci zdarma vyzkoušet jakýkoliv motocykl Harley-Davidson,“ slibují organizátoři, kteří očekávají přes 60 tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí.

V Holešovicích bude k vidění také největší výstava harleyů a čtyři hudební scény. Po Středočeském kraji, který je spolu s Prahou partnerem akce, budou organizovat společné vyjížďky.

„Osmdesát šest procent Čechů vnímá značku Harley-Davidson jako sympatickou a každý druhý Čech by se rád na motocyklu americké legendy alespoň jednou svezl,“ tvrdí hlavní organizátor oslav Jaroslav Vavřina.

Na akci má být k vidění více než sto padesát modelů motocyklu Harley-Davidson od roku 1914 po současnost. Expozice budou ozvláštněny historickými fotografiemi nebo dobovým příslušenstvím. Mezi nimi se mají objevit rarity, jakými je pro fanoušky motorek Harley-Davidson F1000 Race z roku 1929 nebo renovovaný a funkční harley z roku 1918.

Proti tomu, aby motorkáři slavili právě v Praze, v minulosti brojila opozice jak na radnici Středočeského kraje, tak na magistrátu. Obě tyto instituce totiž akci podporují milionovými částkami. Obhájci této finanční podpory v čele s náměstkyní primátorky Evou Kislingerovou či hejtmankou Středočechů Jaroslavou Pokornou Jermanovou však argumentují tím, že akce přinese spolu s turisty také nemalé peníze. A to jak Praze, tak Středočeskému kraji.Komentáře

Hlavní zprávy

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článek

Naše dráha má výborné parametry, říká dostihový manažer Jiří Zlámaný

Jiří Zlámaný, dostihový manažer, komentátor dostihů a autor knihy o historii...
vydáno 26. září 2018  5:55

O dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli ví téměř vše. A to nejen o jeho historii. Deník Metro vyzpovídal Jiřího Zlámaného, dostihového manažera,...  celý článek

Inspirace z Amsterdamu

Praha, 28.8.2018 Ondřej Mirovský, volební lídr Strany Zelených, komunální a...
vydáno 25. září 2018  17:40

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám