metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Hydra Glide z roku 1955.
Větší foto
Hydra Glide z roku 1955. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Harleyáři zamíří slavit do Holešovic

7. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Legendární motorkářská značka Harley-Davidson letos slaví 115. výročí založení.

Celosvětově největší sraz jejích příznivců se uskuteční 5. až 8. července v Praze na holešovickém Výstavišti. Organizátoři včera představili detailní program oslav, při nichž plánují stihnout opravdu ledacos. Od spanilých jízd přes dražby helem, dětský den až po mistrovství v bojových sportech.

„Každý, kdo dorazí, si bude moci zdarma vyzkoušet jakýkoliv motocykl Harley-Davidson,“ slibují organizátoři, kteří očekávají přes 60 tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí.

V Holešovicích bude k vidění také největší výstava harleyů a čtyři hudební scény. Po Středočeském kraji, který je spolu s Prahou partnerem akce, budou organizovat společné vyjížďky.

„Osmdesát šest procent Čechů vnímá značku Harley-Davidson jako sympatickou a každý druhý Čech by se rád na motocyklu americké legendy alespoň jednou svezl,“ tvrdí hlavní organizátor oslav Jaroslav Vavřina.

Na akci má být k vidění více než sto padesát modelů motocyklu Harley-Davidson od roku 1914 po současnost. Expozice budou ozvláštněny historickými fotografiemi nebo dobovým příslušenstvím. Mezi nimi se mají objevit rarity, jakými je pro fanoušky motorek Harley-Davidson F1000 Race z roku 1929 nebo renovovaný a funkční harley z roku 1918.

Proti tomu, aby motorkáři slavili právě v Praze, v minulosti brojila opozice jak na radnici Středočeského kraje, tak na magistrátu. Obě tyto instituce totiž akci podporují milionovými částkami. Obhájci této finanční podpory v čele s náměstkyní primátorky Evou Kislingerovou či hejtmankou Středočechů Jaroslavou Pokornou Jermanovou však argumentují tím, že akce přinese spolu s turisty také nemalé peníze. A to jak Praze, tak Středočeskému kraji.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hurá na kluziště. Deník Metro připravil velký přehled, kde si v Praze zabruslíte

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady...
vydáno 21. listopadu 2018  6:29

Zima se blíží a k ní neodmyslitelně patří i ledové radovánky. A protože pražská kluziště pomalu otevírají své brány, přináší vám deník Metro přehled míst,...  celý článek

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám