metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Pátek, 20. července 2018. Svátek má Ilja.
La Bohéme Café
Dalších 10 fotografií v galerii
La Bohéme Café | foto: Archiv kavárny

Na kafe a kus řeči. Ze Sedmého nebe až do Nového světa

18. září 2015  10:25 Iveta Benáková, Lucie Poštolková Metro.cz
Vůně pražené kávy, atmosféra i ­obsluha. To vše rozhoduje o oblibě kavárny. Blíží se podzim, a tak bude určitě velmi příjemné usednout do některé kavárny. Redaktoři Metra vybrali v Praze své oblíbené.

Iveta Benáková

La Bohéme CaféVešla jsem dovnitř poprvé a cítila ten klid, viděla krásu kolem sebe – a už málokdy zajdu jinam. Ať už potřebuji pracovat, nebo poklábosit s ­kámoškou, je to to správné místo. Nic na tom nemění fakt, že žádný kávový gurmán se ze mě zatím nestal a ­ze všech možností zvolím většinou latté nebo cappuccino, ale ten krásný obrázek z pěny si prostě nechci odpustit. (Sázavská 32, Vinohrady)

Café Louvre

Přemíra turistů, kteří sem každodenně proudí, možná může na první pohled vyděsit, přesto si v této rozsáhlé kavárně najdete i klidnější místo. Ať už jste kuřák, nebo nekuřák. Pro mě je to skvělá volba, pokud jsem v centru a hledám kompromis mezi kouzlem prostoru, kvalitou a cenou. (Národní 22, Nové Město)

Marek Peška

Kavárna Paláce Akropolis

Miluju kavárny s velkými výlohami, díky nim můžete pozorovat dění kolem. Miluju netradiční interiéry. Miluju podniky, v nichž se během dne mění atmosféra. Jedna z­ mých oblíbených kaváren je ta v Paláci Akropolis. V létě tu lze pozorovat slečny oslněné sluncem. V zimě, jak pěkně sněží, a při tom všem si pochutnávat na kávě nebo pivu. Na interiéru se tu vyřádil architekt František Skála. Jeho geniální akvária rozdělující prostory, lampy. V ­nice nad barem si sedí... opravdická urna... kdo v ní je nebo pro koho je... mi nebylo prozrazeno. (Kubelíkova 27, Žižkov)

Mlýnská kavárna

Taky mám rád tuhle kavárnu, schovanou na Kampě. Líbí se zdejší bar, který udělal David Černý - je vyrobený ze ztvrdlé pryskyřice, v níž jsou tisíce různých retro věcí (jako by tam upadly). Při čekání na obsluhu nebo v práci zasekané přátele, tam můžete zavzpomínat na své dětství. Jsou tu výstavy, točí se tu mlýnské kolo a pozor na podlahu! Při půlnočním odchodu je tu snadné zakopnout o kousek té původní, která tu zbyla z mlýna. (Všehrdova 14, Kampa)

Jan David

Nový Svět

Když se chci ocitnout v jiném, klidnějším světě, navštívím Nový svět. Kousek od Hradu mají skvělé kafe, příjemnou obsluhu, a když máte štěstí na pana majitele, architekta, můžete si i příjemně popovídat. Geniální příchod v­ zimě, kdy se brzy stmívá a­ rozsvěcí se staré pouliční lampy. (Nový Svět 2, Hradčany)

Periferie

Branická ulice mi tady chutná velice. Kavárna dvou kamarádů nabízí příjemný prostor s vysokými stropy, kde si dáte bezva míchaná vajíčka, fajn kafe nebo na žízeň příjemné Svijany. Pro děti mírumilovný dětský koutek včetně knížek. V zimě se z dvorku ozývá sekerka, mají tu obří krbová kamna, super. (Branická 49, Braník)

Čekárna

Někdy ani nedojdu na Vyšehrad a Vyšehrad musí za mnou. Malá kavárna ve Vratislavce má fajn zahrádku, výborné pivo a mimo jiné skvělý naložený hermelín. Trvejte na tom, ať vám k němu utoustují chleba, jako to dělá paní majitelka. Ano, kávu mají taky. (Vratislavova 8, Vyšehrad)

Alchymista

Je libo šálek dobré brazilské? Tady je opravdu k zamyšlení, kterou kávu si dát dřív. Z jakého kontinentu, z jaké země? Najdete nuance v chutích asi všemi myslitelnými směry. Namelou, připraví, přesně jak chcete. A jejich zahrádka? Snad nejhezčí ve vnitrobloku, co v Praze znám. (Jana Zajíce 7, Letná)

Pavel Urban

Kavárna V Sedmém nebi

Chcete mít pár hodin klid na práci? Pak se zašijte tady. Já si oblíbil nekuřácký koutek v zadní části. Skvělé jsou tady káva, čaj i dobroty k zakousnutí, navíc na parádním místě blízko centra. (Zborovská 68, Újezd)

Kavárna Styl a Interier

Nádherné prostředí v zahradě v průchodu z Vodičkovy ulice. Z peněženky vytáhnete trochu více korun, ale mají tam skvělé domácí dorty a­ úžasné čaje. Ceny navíc hladce vyváží příroda se staletými platany přímo v centru a pohodová atmosféra. (Vodičkova 35, Nové Město)

Filip Jaroševský

Pitomá kavárna

Kavárna tady na Andělu. Její nezaměnitelnou atmosféru utváří především fakt, že se tu setkáte s mnoha zajímavými situacemi. Přes množství cigaretového kouře je někdy problém najít svůj stůl, ačkoli jste šli jen o několik kroků dál pro kabát.

Při čekání ve frontě na záchod, který je na celý lokál jeden (jedna mísa) pro dámy a­ jeden pro pány, se seznámíte se zajímavými lidmi a jako bonus vás začnou bombardovat s poslední objednávkou před desátou i přesto, že má kavárna každý den otevírací dobu do jedenácti. (Preslova 3, Smíchov)

Petr Holeček

Můj šálek kávy

Mateřská kavárna Doubleshotu. Jedna z prvních kaváren v Praze, která nabízela espresso ze zrn, která si sami dovezli a upražili. Je tu pořád hodně plno, pokud byste chtěli usednout na pár hodin a ­ochutnat i nějaké dortíky, udělejte si rezervaci. Cigarety nechte doma.

Líbí se mi, že si tu s přípravou kávy hrají, najdete tu i netradiční způsoby vaření, třeba vacuum pot. To je takový sifon fungující na principu přetlaku vodní páry, která vytlačí horkou vodu nad filtr. V­ té se rozpustí namletá káva a po odebrání zdroje tepla padá káva zpět do spodní nádoby, přičemž se filtruje. je to moc hezký rituál. (Křižíkova 105, Karlín)

Robert Oppelt

Kafé Karlín

Moje kavárna není vlastně kavárna. Nejlepší kávu vaří baristé z Kávového klubu na Farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pokud zrovna nejsou trhy, najdete je v jejich novém útulném Kafé Karlín kousek od Karlínského náměstí. Kávu vaří tak dobrou, že jsem si nechal od Ježíška nadělit jejich baristický kurz a ­pokoušel se něco z­jejich umění okouknout. (Sokolovská 51, Karlín)

Café Neustadt

Nejkrásnější letní posezení je u kavárny Neustadt na nádvoří Novoměstské radnice. Kamenné gotické zdi spolehlivě ochladí jakékoliv horko. Káva výborná a odevšad je to sem kousek. (Vodičkova 1, Nové Město)

Lucie Poštolková

Selanka

Kavárna, kde nejen dobře chutná, ale kde to i krásně voní. Každé ráno si pečou vlastní pečivo, od housek až po cheesecake, muffiny a další dobroty. Majitelka si pěstuje i vlastní kvásek, ze kterého peče každý pátek chleba. Příjemnou atmosféru podtrhují červená kamna a řeznický špalek, dřevěná podlaha, nekuřácký prostor a dětský koutek. Ideální je propojit návštěvu s procházkou do Chuchelského háje k minizoo. (Ke Smíchovu 22, Slivenec)

Kavárna Pražírna

Zaručeně mě ráno probudí vůně čerstvě pražené kávy, která se line z kavárny Pražírna. Je to taková malá oáza u ­rušné stanice I. P. Pavlova. Výběr domácích limonád v neotřelých sklenicích osvěží. S­kávou neprohloupíte, její široký sortiment zaručuje požitek opravdovým fajnšmekrům. (Lublaňská 50, Vinohrady)

Choco café U Červené židle

Taková víc holčičí kavárna. Interiér připomíná časy našich prababiček. Je to ideální místo, kde zahnat podzimní deprese. Víc než na kávu se zaměřují na hutné čokolády z různých koutů světa, po kterých se vám slepí pusa do blaženého výrazu. Mají bílou i 85% hořkou čokoládu. Pokud vám to bude málo, můžete ochutnávat makaronky a pralinky. Nechybí ani nabídka vín, quiche a bruschett. (Liliová 4, Praha 1)Komentáře

Hlavní zprávy

Eskalátory kouří a do metra teče

Louže ve stanici nejsou nic nového.
vydáno 20. července 2018  14:28

Cestující v MHD narážejí na jednu zvláštní poruchu za druhou. „Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k...  celý článek

Petr Švancara: Hrát v zimě je šílené, odrazí se to v návštěvnosti

Petr Švancara při svém rozlučkovém zápase
vydáno 20. července 2018  12:14

Bývalý fotbalový útočník Petr Švancara nyní glosuje ligové dění jako znalec a nově také expert stanice 02 TV. V rozhovoru pro deník Metro mluvil o novém...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Okurky?

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 20. července 2018  10:03

„Mediální kontrola politiků nesmí polevovat ani během okurkové sezony,“ píše ve svém sloupku politolog.  celý článek

Hledáme nové učitele. Značka: Dáme vám i byt

Ilustrační snímek
vydáno 20. července 2018  8:44

Ředitelé českých škol si neoddechnou ani v létě. Shánějí pedagogy. „Scházejí učitelé matematiky, fyziky nebo pro první stupeň, po těch je velká poptávka,“...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám