metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pondělí, 12. listopadu 2018. Svátek má Benedikt.
Branické divadlo.
Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

O osudu Branického divadla rozhodnou noví radní

7. listopadu 2018  6:44 Filip Jaroševský Metro.cz
Branické divadlo je už zase bez pána. Vymodlený nájemce – společnost BCD CZ principála Václava Čížkovského, jež se divadla před dvěma lety ujala – totiž neplatil Praze 4 sjednané nájemné. Osud více než sto let staré budovy je nyní nejasný. Podle mluvčího čtvrté městské části Jiřího Bigase o něm rozhodnou v následujících týdnech noví zastupitelé.

„Rozhodnutí o ukončení nájemní smlouvy totiž padlo před volbami, 19. září,“ říká pro deník Metro Bigas. Ztráta nájemce potkala divadlo v nevhodnou chvíli. Přestože od jeho rekonstrukce a následného zprovoznění uplynuly dva roky, ke své původní slávě má stále daleko. Umělecký ředitel divadla Václav Čížkovský se navíc nechal opakovaně slyšet, že se během této doby podařilo odstranit poslední technické závady, které budovu soužily. 

Právě díky potřebným investicím do ozvučení a provozního vybavení si však mohl nájemce před dvěma lety vyjednat výhodnější smlouvu. Do divadla se totiž ani po šestnáctimilionové rekonstrukci nikdo moc nehrnul a radnice Prahy 4 musela nájemce lákat na finanční úlevy.

„Rada městské části se rozhodla podpořit zahájení provozu na této divadelní scéně vylepšením podmínek nájemního vztahu. Nájemce by měl v prvních šesti měsících hradit jen deset procent nájemného, v následujících šesti měsících padesát a až od třináctého měsíce plnou částku. Radnice slibuje také přímou dotaci až do výše tři sta tisíc korun v každém z prvních dvou let nájmu,“ informoval tehdy tiskový odbor Prahy 4.

Ani přes opakovanou snahu se deníku Metro nepodařilo získat vyjádření vedení divadla. To se však na svém webu tváří, že se pro diváky zatím nic měnit nebude. Lístky si je zde možné pořídit i na prosincová představení. Tím je například Talk show Ladislava Heryána Polní nemocnice, která je naplánováno před Mikulášem – na pátého prosince. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Výpověď jsme dosud nedostali, říká principál Branického divadla

Václav Čížkovský
vydáno 12. listopadu 2018  12:57

Hádky, nejasnosti a exkrementy ve foyer. Osud stoletého Branického divadla je nejasný.  celý článek

Zahubí nás růst platů? Experti se v odhadu liší

Ilustrační snímek
vydáno 12. listopadu 2018  10:39

Ani po třiceti letech kapitalismu jsme západní úrovně platů nedosáhli.  celý článek

Movember drží i tramvaje a autobusy

Knír můžete vidět i na lince autobusu 150.
vydáno 12. listopadu 2018  8:20

Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.  celý článek

Komerční sdělení

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn
vydáno 12. listopadu 2018  7:00

Zvenku to vypadá úplně jednoduše. Na burze nakoupíme potřebné množství elektřiny a plynu a to pak prodáme zákazníkům. Realita je však mnohem složitější....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám