metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 30 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018)
Větší foto
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018) | foto: Roman Šafhauser, MF DNES

Palmovku vylepší za šest milionů

20. července 2018  6:24 Filip Jaroševský Metro.cz
Opravami projdou chodníky, prohlubně a kanálové stoky. „Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Pokud se zeptáte někoho z Prahy 8, kde se podle něj v okolí nejvíce scházejí pochybné existence, okamžitě mu vytane v mysli Palmovka. Frekventovaná tramvajová křižovatka a okolí stanice metra jsou v těchto dnech nejen místem schůzek lidí bez domova, ale také jednou z nejšpinavějších pražských lokalit.Radní se zde nyní rozhodli investovat šest milionů korun, aby nevzhledné okolí stanice alespoň trochu vylepšili. Úpravou a rekonstrukcí má projít především ulice Na Žertvách.

„Letos rekordně investujeme do oprav chodníků a veřejných prostranství, Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Provoz zastávky městské hromadné dopravy by měl v době stavebních prací zůstat zachován. Projekt úprav počítá například s předlážďováním některých prostranství, odstraňováním prohlubní a propadlých částí chodníků, nebo doplněním prvků pro nevidomé. Z ulice Na Žertvách pak má zmizet betonová dlažba. Dělníci ji tu nahradí kamennou mozaikou.

Opravy na Palmovce

  • Místní byli ještě donedávna zvyklí na permanentní davy hrnoucí se dovnitř a ven ze stanice metra B pouze jedním východem.
  • V dubnu se stanice dočkala nových eskalátorů ve východní části. Dopravce je vyměňoval pět měsíců. 

„Součástí úprav je také doplnění mobiliáře – zahrazovacích sloupků po obou stranách průjezdného profilu v pěší zóně a přesun stávajících laviček na zastávce,“ dodává magistrát s tím, že údržba těchto novinek bude z velké části na radnici Prahy 8.

Okolí Palmovky je rozkopané již nyní. Dopravní podnik tu totiž od loňského podzimu rekonstruuje trať v Zenklově ulici směrem k nemocnici Bulovka. Ačkoliv se mezi místními hojně diskutuje o zpoždění těchto prací, dle dopravce jde o holý nesmysl. „Výluka byla od počátku naplánována do konce září 2018,“ uvádí Facebook Pražské integrované dopravy. Komentáře

Hlavní zprávy

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám