metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018)
Větší foto
Terminál MHD Palmovka (3.5.2018) | foto: Roman Šafhauser, MF DNES

Palmovku vylepší za šest milionů

20. července 2018  6:24 Filip Jaroševský Metro.cz
Opravami projdou chodníky, prohlubně a kanálové stoky. „Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Pokud se zeptáte někoho z Prahy 8, kde se podle něj v okolí nejvíce scházejí pochybné existence, okamžitě mu vytane v mysli Palmovka. Frekventovaná tramvajová křižovatka a okolí stanice metra jsou v těchto dnech nejen místem schůzek lidí bez domova, ale také jednou z nejšpinavějších pražských lokalit.

Radní se zde nyní rozhodli investovat šest milionů korun, aby nevzhledné okolí stanice alespoň trochu vylepšili. Úpravou a rekonstrukcí má projít především ulice Na Žertvách.

„Letos rekordně investujeme do oprav chodníků a veřejných prostranství, Palmovka si to rozhodně zaslouží. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ říká radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Provoz zastávky městské hromadné dopravy by měl v době stavebních prací zůstat zachován. Projekt úprav počítá například s předlážďováním některých prostranství, odstraňováním prohlubní a propadlých částí chodníků, nebo doplněním prvků pro nevidomé. Z ulice Na Žertvách pak má zmizet betonová dlažba. Dělníci ji tu nahradí kamennou mozaikou.

Opravy na Palmovce

  • Místní byli ještě donedávna zvyklí na permanentní davy hrnoucí se dovnitř a ven ze stanice metra B pouze jedním východem.
  • V dubnu se stanice dočkala nových eskalátorů ve východní části. Dopravce je vyměňoval pět měsíců. 

„Součástí úprav je také doplnění mobiliáře – zahrazovacích sloupků po obou stranách průjezdného profilu v pěší zóně a přesun stávajících laviček na zastávce,“ dodává magistrát s tím, že údržba těchto novinek bude z velké části na radnici Prahy 8.

Okolí Palmovky je rozkopané již nyní. Dopravní podnik tu totiž od loňského podzimu rekonstruuje trať v Zenklově ulici směrem k nemocnici Bulovka. Ačkoliv se mezi místními hojně diskutuje o zpoždění těchto prací, dle dopravce jde o holý nesmysl. „Výluka byla od počátku naplánována do konce září 2018,“ uvádí Facebook Pražské integrované dopravy. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám