metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle, 21. října 2018. Svátek má Brigita.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Pražští strážníci se na Facebooku chlubí děkovnými dopisy

9. října 2018  8:19 Filip Jaroševský Metro.cz
Pročítání Facebooku Městské policie Praha může být celkem zábava. Dočtete se tu totiž nejen nezáživné informace o nově vyfasovaném služebním voze či avízo na nové číslo časopisu Pražský strážník. Strážníci zde také často popisují zásahy proti opilcům či jiným agresorům.

Městská policie navíc v posledních měsících posunula svou sebeprezentaci na vyšší level. Na Facebooku se tak nově objevují i ručně psané děkovné vzkazy. „Parkoval jsem na Karlově náměstí. Když jsem chtěl kolem osmnácté hodiny nastartovat a odjet, baterie byla vybitá. Zavolal jsem na linku 156 a zeptal se, zda by mi nemohli nějak pomoct. Zanedlouho se objevila dodávka, z ní vyskočili dva mladí, usměvaví a velmi ochotní strážníci, kteří mi okamžitě pomohli nastartovat,“ píše v dopise uveřejněném strážníky neznámý pisatel.Další pochvala, kterou strážníci uveřejnili v polovině září, dorazila na služebnu v Praze 11. Řidička z této městské části si zde pochvaluje přístup strážnice z místního přestupkového oddělení. Když totiž před časem dorazila do služebny zaplatit pokutu, byla v šoku z jejího milého vystupování. „Paní na mě brala ohled a také mě poučila, jak se podobné situaci příště vyhnout. Vážím si jejího přístupu. Dělá vám čest,“ líčí v dopise řidička.

Práci strážníků oceňují i v Letňanech. Alespoň podle děkovného dopisu, který napsal muž z Chlebovnické ulice. Minulý týden u něj totiž zazvonila hlídka s dotazem, zda je majitelem vozu před domem. Ukázalo se, že zapomněl dovřít zadní okénko. „Prý abych si ho šel zavřít, než se stane něco vážnějšího. Někdo si řekne prkotina, musím vám ale říct, že jsem byl takovým přístupem potěšen,“ popisuje řidič z Letňan.

Poslední poděkování, které zaujalo i deník Metro, uveřejnili strážníci minulý týden. Neznámá pisatelka si zde pochvaluje komunikaci s dispečinkem i dvěma strážníky poté, co s dcerkou odchytili opuštěného psa. Unikátnost této situace potvrdili i komentující uživatelé, podle nich mohla situace dopadnout úplně jinak. Strážníci totiž podle některých nezřídka volajícího odbudou s tím, že na ztracence není čas. „Dispečink poslal dva natolik sympatické a vstřícné strážníky, že jsem si při rozhovoru s nimi, bohužel, nepovšimla jmen ani čísel na jejich odznacích. Snažili se psa identifikovat a najít majitele a mezitím s námi komunikovali. Jejich přístup byl natolik milý a vstřícný, že mě to vedlo k tomu jim touto cestou poděkovat,“ píše pisatelka.Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám