metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Neděle, 18. listopadu 2018. Svátek má Romana.

Přepadení dvou trafik ve vestibulech metra mělo podobný rukopis

4. února 2015  17:01 Josef Škvor Metro.cz
Loupeže ve dvou trafikách spojuje nejen měsíc leden a trasa metra B, ale hlavně dost podobný popis pachatele, který se sice snažil, aby ho nikdo nepoznal. Nepočítal ale s kamerami v ulici.

Trafiku ve vestibulu stanice metra Českomoravská přepadl v sobotu 10. ledna kolem deváté hodiny dopolední asi třicetiletý muž. Vytáhl střelnou zbraň a žádal prodavačku, aby mu vydala peníze. „Ta mu z obavy o život vydala asi šest tisíc korun. Muž chtěl ovšem víc, proto ještě požadoval dobíjecí kupony. Trafikantka mu ale řekla, že je nemá. On se sice naštval, ale nakonec poděkoval a navíc se slušně rozloučil,“ uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Ve dveřích se při odchodu minul se zákazníkem, který pak přivolal policii.

Tentokrát lupič nebyl už tak slušný, vyhrožoval

Druhý případ s podobným popisem lupiče se stal také v sobotu, a to 24. ledna, tentokrát ve vestibulu stanice metra Hůrka. Ta je na stejné trase metra B, jako se stalo předchozí přepadení. Kolem páté hodiny večerní přišel muž s pistolí v ruce k prodejnímu pultu a po prodavačce chtěl všechny peníze. „Když žena otevřela pokladnu a začala peníze vybírat, lupič se natáhl přes pult a peníze si vzal sám,“ uvedla mluvčí policie Iveta Martínková. Pak s několika tisíci korunami a se slovy: „Nechoď vůbec ke dveřím, nebo uvidíš!“ z trafiky odešel. Uvnitř se naštěstí nachází kamerový systém, který zachytil nejen podobu, ale i hlas podezřelého.

Kriminalisté pátrají po muži ve věku okolo 30 let, střední postavy a výšky kolem 180 centimetrů. Na sobě měl v druhém případě světle šedou mikinu s kapucí nasazenou na hlavě a prošívanou vestu tmavé barvy. Na nohou měl sportovní obuv bílé barvy. Policie se s prosbou obrací na veřejnost o pomoc při spolupátrání. Informace k jeho totožnosti, pobytu, či pohybu můžete volat na bezplatnou tísňovou linku 158, nebo je sdělit na kterékoliv policejní služebně. Zároveň však kriminalisté varují, aby se ho lidé nepokoušeli v žádném případě sami zadržet, může být totiž ozbrojený.

Útočník je podezřelý z trestného činu loupeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Komentáře

Hlavní zprávy

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám