metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Winona Ryder a Keanu Reeves
Větší foto
Winona Ryder a Keanu Reeves | foto: Bontonfilm

Skutečná svatba i mrtvola. Kampaně filmů provázejí i nepravděpodobně znějící historky

30. srpna 2018  16:22 Filip Jaroševský Metro.cz
Herci Winona Ryder a Keanu Reeves se vzali během natáčení filmu Francise Forda Coppoly Drákula z roku 1992 přímo na place. S touhle historkou přišla během propagace nové romantické komedie s názvem Ten pravý, ta pravá, která dnes startuje v českých kinech, sama herečka.

„Na mou duši, myslím, že jsme opravdu manželé. V té scéně byl totiž skutečný kněz, který s námi provedl celý obřad a my oba na konci řekli Ano! Podle všeho jsme tedy svoji,“ uvedla herečka a dodala, že se svým domnělým manželem se v novém snímku na plátně opět potkává. 

Pozoruhodný příběh Winony Ryder vzápětí potvrdil pro deník The Guardian i režisér Francis Ford Coppola. „Chtěli jsme mít scénu svatby co nejvíc autentickou. Točili jsme ji tedy v opravdovém kostele s opravdovým knězem a nechali jsme ho provést celý svatební obřad. Svatba Winony a Keanu by z určitého hlediska mohla platit,“ mírní verzi o skutečné svatbě herců Coppola. Romantický snímek Ten pravý, ta pravá není v Hollywoodu zdaleka prvním bijákem, který si v rámci mediální kampaně vypomáhá více či méně pravdivou historkou z natáčení.

Dnešní herecká hvězda Ryan Reynolds (Deadpool) se v rámci propagace hororového snímku na motivy skutečných událostí „3:15 zemřeš“ před třinácti lety dal slyšet, že se celý štáb v čele s ním probouzel během natáčení přesně ve 3.15 v noci. „Celé natáčení bylo divné a děsivé. Počínaje tím domem a atmosférou, která ho obklopovala,“ nechal se slyšet herec a upozornil, že u domu použitého pro natáčení byla čtyři týdny před premiérou vyplavena mrtvola.

S mixem reálných a smyšlených historek přicházejí filmové štáby i během natáčení. Typickým příkladem je zpráva, která obletěla média před pěti lety. Herec Jason Statham prý před natáčením potápěčské scény pro snímek Postradatelní 3 odmítl kaskadéra a po tragické nehodě a resuscitaci byl údajně převezen do nemocnice. 

Že je příběh přitažený za vlasy, však později potvrdil jeho herecký kolega Terry Crews. „Jason řídil náklaďák, auto nezastavilo a šlo přes molo přímo do Černého moře i s Jasonem. Začali jsme vyšilovat, všichni křičeli. On najednou vyplaval, zatímco náklaďák klesl ke dnu,“ uvedl herec Crews. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Komplikace na Jižní spojce. Dělníci opravují vozovku u lanového mostu

Jižní spojka (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  8:45

Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musejí zase jednou vyrážet o pár minut dřív. Od lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech tu...  celý článek

Hurá na kluziště. Deník Metro připravil velký přehled, kde si v Praze zabruslíte

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady...
vydáno 21. listopadu 2018  6:29

Zima se blíží a k ní neodmyslitelně patří i ledové radovánky. A protože pražská kluziště pomalu otevírají své brány, přináší vám deník Metro přehled míst,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám