metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 29 °C

Pondělí, 16. července 2018. Svátek má Luboš.
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají.
Větší foto
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají. | foto: Marcel Záděra

Za dopravní špunty mohou opravy i řidiči aut

11. července 2018  8:33 Filip Jaroševský Metro.cz
Od pondělního kolapsu se dopravní podnik distancuje hláškami v MHD.

Následující hlášení si ale mohou poslechnout někteří cestující v hromadné dopravě: Omlouváme se za zpoždění. Mohou za ně opravy komunikací i motoristé, kteří hojně využili automobilů.Při tom lidé se v těchto dnech někdy i na desítky minut zaseknou při cestě tramvají či autobusem v koloně. Metropole má totiž od pondělka za sebou svůj první větší prázdninový kolaps. Kolony pokrývaly nejen rozfrézovaný Jiráskův most, ale také okolí Karlova náměstí.

Včera se situace v dopravě trochu zlepšila. Jediný problém představovala odpolední nehoda kamionu a osobního vozu na pražském okruhu.

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové tramvajovou dopravu komplikuje celá řada oprav. Spolu se silným provozem automobilů, které občas přesahují do kolejí, pak vzniká vražedná kombinace. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková však dodává, že za kolabující dopravu nemohou vždy pouze rozkopané ulice, ale také nehody a neukáznění řidiči.

„Nehod byla v pondělí celá řada. Řidiči se je snažili objíždět, vjížděli na koleje a tím pádem blokovali tramvaje. Taková situace byla například u Jiráskova mostu,“ řekla deníku Metro Lišková.

Opravy v metropoli

Technická správa komunikací v létě opraví celou řadu míst.

Opravy se týkají ulice K Barrandovu, nájezdové rampy na Barrandovský most, Wilsonovy ulice u Bulhara, Koněvovy a Kamýcké ulice, Dobříšské ulice, Slánské a mostu v Holešovičkách. Ten bude z výše jmenovaných dokončen jako poslední, a to až 14. září.

Dopravní omezení je nyní kvůli opravám na řadě míst. Frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě, začala také plánovaná oprava Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. 

Příští týden navíc začne oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. Podle Liškové však u takto významných staveb nelze dopravním komplikacím předcházet. Už samotný fakt, že se pracuje o prázdninách, má zaručit, že bude v ulicích méně aut.

„V prvních dnech je doprava vždy komplikovanější. Situaci sledujeme, a pokud se vyskytnou zásadní komplikace, které by pak neustaly, neprodleně přistoupíme k dalším opatřením, která problematickým úsekům uleví,“ dodává Lišková s tím, že lze například poupravit harmonogramy jednotlivých staveb.

Před zhoršenou dopravní situací v metropoli varují řidiče také strážníci, kteří spolu s policisty dopravu na řadě míst v těchto dnech koordinují. „Žádáme řidiče, aby byli ohleduplní při jízdě především v místech, kde jsou realizovány opravy a rekonstrukce, a to s ohledem na průjezdnost MHD,“ uvádějí strážníci na svém Facebooku.

S komplikacemi v dopravě musí v těchto dnech počítat každý, kdo si naplánuje cestu do hlavního města autem. Správa komunikací proto řidiče nabádá, aby se vyhnuli hlavním tahům nebo vyrazili s dostatečnou časovou rezervou. Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Tomáše Hauptvogela: Prima léto

Tomáš Hauptvogel
vydáno 15. července 2018  5:55

Letos jsme do velké změny s nástupem prázdnin zapojeni i my ve zpravodajství.  celý článek

Místo randění procestovali svět „na bramboře“

Cestování na motorce je mnohem únavnější než autem.
vydáno 14. července 2018  11:55

František s Katkou potkali medvědy z Aljašky i potomky Mayů v Guatemale.  celý článek

Lexus RX dostal sedadla i pěkné centimetry navíc

V tuzemsku se začala prodávat prodloužená verze, která má speciálně navrženou...
vydáno 14. července 2018  7:59

Jako jedna z prvních redakcí jsme otestovali prodloužený Lexus RX L.  celý článek

Bagr pod Véčkem na vlastní kůži

Příprava na bagr
vydáno 14. července 2018  5:55

O 300 procent, tak beachvolejbalový trenér hodnotil naše zlepšení.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám