metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Úterý, 18. září 2018. Svátek má Kryštof.
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají.
Větší foto
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají. | foto: Marcel Záděra

Za dopravní špunty mohou opravy i řidiči aut

11. července 2018  8:33 Filip Jaroševský Metro.cz
Od pondělního kolapsu se dopravní podnik distancuje hláškami v MHD.

Následující hlášení si ale mohou poslechnout někteří cestující v hromadné dopravě: Omlouváme se za zpoždění. Mohou za ně opravy komunikací i motoristé, kteří hojně využili automobilů.Při tom lidé se v těchto dnech někdy i na desítky minut zaseknou při cestě tramvají či autobusem v koloně. Metropole má totiž od pondělka za sebou svůj první větší prázdninový kolaps. Kolony pokrývaly nejen rozfrézovaný Jiráskův most, ale také okolí Karlova náměstí.

Včera se situace v dopravě trochu zlepšila. Jediný problém představovala odpolední nehoda kamionu a osobního vozu na pražském okruhu.

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové tramvajovou dopravu komplikuje celá řada oprav. Spolu se silným provozem automobilů, které občas přesahují do kolejí, pak vzniká vražedná kombinace. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková však dodává, že za kolabující dopravu nemohou vždy pouze rozkopané ulice, ale také nehody a neukáznění řidiči.

„Nehod byla v pondělí celá řada. Řidiči se je snažili objíždět, vjížděli na koleje a tím pádem blokovali tramvaje. Taková situace byla například u Jiráskova mostu,“ řekla deníku Metro Lišková.

Opravy v metropoli

Technická správa komunikací v létě opraví celou řadu míst.

Opravy se týkají ulice K Barrandovu, nájezdové rampy na Barrandovský most, Wilsonovy ulice u Bulhara, Koněvovy a Kamýcké ulice, Dobříšské ulice, Slánské a mostu v Holešovičkách. Ten bude z výše jmenovaných dokončen jako poslední, a to až 14. září.

Dopravní omezení je nyní kvůli opravám na řadě míst. Frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě, začala také plánovaná oprava Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. 

Příští týden navíc začne oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. Podle Liškové však u takto významných staveb nelze dopravním komplikacím předcházet. Už samotný fakt, že se pracuje o prázdninách, má zaručit, že bude v ulicích méně aut.

„V prvních dnech je doprava vždy komplikovanější. Situaci sledujeme, a pokud se vyskytnou zásadní komplikace, které by pak neustaly, neprodleně přistoupíme k dalším opatřením, která problematickým úsekům uleví,“ dodává Lišková s tím, že lze například poupravit harmonogramy jednotlivých staveb.

Před zhoršenou dopravní situací v metropoli varují řidiče také strážníci, kteří spolu s policisty dopravu na řadě míst v těchto dnech koordinují. „Žádáme řidiče, aby byli ohleduplní při jízdě především v místech, kde jsou realizovány opravy a rekonstrukce, a to s ohledem na průjezdnost MHD,“ uvádějí strážníci na svém Facebooku.

S komplikacemi v dopravě musí v těchto dnech počítat každý, kdo si naplánuje cestu do hlavního města autem. Správa komunikací proto řidiče nabádá, aby se vyhnuli hlavním tahům nebo vyrazili s dostatečnou časovou rezervou. Komentáře

Hlavní zprávy

Zahrádkáři stále nemají zákon a přišli už o statisíce pozemků

Zahrádkářská kolonie Pod Šancemi v pražských Hrdlořezích
vydáno 18. září 2018  13:30

Zázraky se dějí. V Brně se schyluje k založení zahrádkářské „kolonie“. Je to ovšem rarita.  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Ještě jedna věc

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 18. září 2018  11:11

Celý den se mi daří, a tak tuhle maličkost určitě zvládnu rychle, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Před měřiči hluku se opilci rádi přeřvávají

U šedesátky číslice zčervená.
vydáno 18. září 2018  8:32

Opatření na Malém náměstí mělo flamendry utišit. Místo toho jich tu burácí stovky denně.  celý článek

Kolaps v Uhříněvsi i místa, kde zdržují auta

Dopravní zácpa v Kolodějích
vydáno 18. září 2018  5:55

Kvůli havárii vodovodu mění obyvatelé jihovýchodu Prahy zvyky. Přesedávají na vlaky.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám