metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 22 °C

Pondělí 25. září 2023. Svátek má Zlata
Ilustrační snímek | foto: Stanislav HeloňaMAFRA

Barrandovskému mostu a Koněvově ulici se v létě autem vyhněte

  5:55
Seznam deseti nejdůležitějších letních uzavírek přináší deník Metro.

Léto bude v metropoli co do rozkopaných ulic, nájezdů i chodníků opět rušné. Technická správa komunikací chystá na letní měsíce rekonstrukci mnoha důležitých dopravních tepen.

Velké opravy a uzavírky čekají Koněvovu i Kamýckou ulici, opravovat se bude také ulice K Barrandovu, jak u nájezdu na Pražský okruh, tak před Barrandovským mostem. Rekonstrukce se nevyhne ani mimoúrovňové křižovatce Bulhar, Wilsonově ulici a Dobříšské mezi Zlíchovským tunelem a Mrázovkou.

Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové bude většina prací dokončena během letních prázdnin, aby bylo vše připraveno na zářijový návrat školáků i jejich rodičů.

„Snažíme se opravy klíčových komunikací plánovat hlavně na dobu letních prázdnin, kdy je v Praze méně lidí než během roku. Přesto je potřeba se připravit na komplikace. Musíme silnice opravovat, jinak by se nám některé úseky začaly rozpadat. Vím, že to není příjemné, ale spuštění těchto oprav během letních prázdnin přinese problémů nejméně,“ říká generální ředitel Technické správy komunikací hlavního města Prahy Petr Smolka.

Během července a srpna se rozběhnou stavební práce na několika dalších místech mimo již započatých rekonstrukcí a oprav. Prací zásadního významu se dočká i desítka hlavních tahů, které není možné opravovat během roku, aniž by doprava v okolí nezačala kolabovat. „Na několika místech půjde o úplné uzavírky, většinu komunikací však čeká pouze částečné omezení provozu v podobě dočasného uzavření jednoho jízdního pruhu tak, aby byla zachována maximální možná průjezdnost,“ dodává Lišková.

Dělníci, kam se podíváš

  • Deset nejfrekventovanějších tahů, které během prázdnin projdou rekonstrukcí:
  • K Barrandovu (K Holyni – Pražský okruh). Od 10. července do 12. října.
  • K Barrandovu, most X034. Srpen 2018 – červenec 2019 (částečně bez dopravního omezení).
  • Barrandovský most (nájezdová rampa od K Barrandovu). Probíhá 28.–29. července a 4.–5. srpna.
  • Koněvova (Jana Želivského – Rečkova). Od 16. července  do 14. srpna.
  • Kamýcká (Kosova – hranice hl. m. Prahy). Od 14. července do 31. srpna.
  • Dobříšská (tunel Mrázovka – Zlíchovský tunel). Od 4. do 29. července.
  • Wilsonova (Hlávkův most – MÚK Bulhar).  Od 9. července do 31. srpna.
  • Most V Holešovičkách (sjezd na a z ul. Povltavská). Od 3. července do 14. září.
  • Slánská (Plzeňská – Čistovická). Od 2. července do 26. srpna.
  • Wilsonova (MÚK Bulhar). Od 9. července do 31. srpna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Antivirus proti dezinformacím? Snaží se o něj jeden nový český projekt

vydáno 25. září 2023  17:00

Důvěřuj, ale prověřuj. Známé přísloví, které se v současnosti stává každodenní záležitostí. Informací je už moc a vyznat se v nich je někdy nad lidské...  celý článek

Elektromobily už nejsou jen do města, ujedou až 700 kilometrů

vydáno 25. září 2023  13:19

Auto s plně elektrickým pohonem je na popojíždění po městě. Na pendlování mezi kanceláří, školou, obchoďákem (pokud má zrovna parkoviště s dobíječkou) …...  celý článek

Jde o to dětem porozumět, ne jen popsat chování, říká vědkyně, která se zabývá čtením

vydáno 25. září 2023  11:30

V pětiletém výzkumném projektu bude Anežka Kuzmičová zkoumat vztah dětí k informacím a čtení literatury faktu. Stala se tak vůbec první držitelkou...  celý článek

Sedm z deseti Pražanů považuje auta za problém. Vadí jim zácpy a trable s parkováním

vydáno 25. září 2023  6:14

Rovných sedmdesát procent obyvatel Prahy považuje „nadměrnou závislost na automobilech“ za významný problém svého města. Vyplývá to z dat získaných z...  celý článek