metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Neděle, 18. dubna 2021. Svátek má Valérie.

Větší foto
Mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy Aneta Řehková | foto: DPPMetro.cz

Autobus bez kol, křeslo či chatka, to vše můžete mít od dopravního podniku

  13:43
Dopravní podnik rozprodává majetek. Vyšší nabídka v obálce vyhrává.

Šotoušové neboli milovníci hromadné dopravy mají opět žně. Dopravní podnik Praha (DPP) se totiž již tradičně zbavuje svého nepotřebného majetku. Mezi ním nejsou jen desítky tramvají a autobusů, ale také kuriozity jako trezor, zubařské křeslo či chatky z dětského tábora v Hlavatcích na Táborsku.

Zájemci mohli až do včerejšího večera vkládat do obálek své nabídky a následně je posílat na adresu dopravního podniku. Další šanci dostanou nejdříve za čtvrt roku.

Podle mluvčí DPP Anety Řehkové takzvaná obálková metoda šetří dopravci peníze. „Cílem metody je zajištění nejvyšších prodejních cen, abychom nemuseli vynakládat veřejné prostředky na oceňování majetku, případně za jeho úschovu a ekologickou likvidaci,“ říká pro deník Metro Řehková.

Dvacítku tramvají typu T6A5 dopravní podnik nabízel za vyvolávací cenu 350 tisíc korun za kus. Zájemci se však museli také zavázat, že své pojízdné úlovky během následujícího roku nepřeprodají. V nabídce byla také necelá stovka linkových autobusů Karosa a CityBus, které byly ovšem podnikem nabízeny bez kol. Ty budou muset šťastní majitelé vrátit dopravci zpět.

„O výsledcích obálkové metody budou zájemci informováni, pokud uvedli své jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu,“ dodává tiskové oddělení dopravního podniku.

Mezi vysloužilými stroji na prodej zájemci nalezli i červenobílý pick-up Škoda Favorit, automobilový jeřáb LIAZ, který má najeto kolem 350 tisíc kilometrů, nebo hasičské auto Tatra 148 CAS z roku 1988. To naposledy zasahovalo při rozsáhlém požáru v Hostivaři na jaře loňského roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brzobohatý: „Porazte covid jako izraelská tatérka“

vydáno 17. dubna 2021  8:28

Herec a muzikant Ondřej G. Brzobohatý se v posledním roce nenudil. Kromě koncertů napsal hudbu k filmu či večerníčku, ale pracuje i na knize. Podílel se...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Vaše fotky z Prahy