metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy Aneta Řehková
Větší foto
Mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy Aneta Řehková | foto: DPPMetro.cz

Autobus bez kol, křeslo či chatka, to vše můžete mít od dopravního podniku

13. února 2019  13:43 Filip Jaroševský Metro.cz
Dopravní podnik rozprodává majetek. Vyšší nabídka v obálce vyhrává.

Šotoušové neboli milovníci hromadné dopravy mají opět žně. Dopravní podnik Praha (DPP) se totiž již tradičně zbavuje svého nepotřebného majetku. Mezi ním nejsou jen desítky tramvají a autobusů, ale také kuriozity jako trezor, zubařské křeslo či chatky z dětského tábora v Hlavatcích na Táborsku.

Zájemci mohli až do včerejšího večera vkládat do obálek své nabídky a následně je posílat na adresu dopravního podniku. Další šanci dostanou nejdříve za čtvrt roku.

Podle mluvčí DPP Anety Řehkové takzvaná obálková metoda šetří dopravci peníze. „Cílem metody je zajištění nejvyšších prodejních cen, abychom nemuseli vynakládat veřejné prostředky na oceňování majetku, případně za jeho úschovu a ekologickou likvidaci,“ říká pro deník Metro Řehková.

Dvacítku tramvají typu T6A5 dopravní podnik nabízel za vyvolávací cenu 350 tisíc korun za kus. Zájemci se však museli také zavázat, že své pojízdné úlovky během následujícího roku nepřeprodají. V nabídce byla také necelá stovka linkových autobusů Karosa a CityBus, které byly ovšem podnikem nabízeny bez kol. Ty budou muset šťastní majitelé vrátit dopravci zpět.

„O výsledcích obálkové metody budou zájemci informováni, pokud uvedli své jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu,“ dodává tiskové oddělení dopravního podniku.

Mezi vysloužilými stroji na prodej zájemci nalezli i červenobílý pick-up Škoda Favorit, automobilový jeřáb LIAZ, který má najeto kolem 350 tisíc kilometrů, nebo hasičské auto Tatra 148 CAS z roku 1988. To naposledy zasahovalo při rozsáhlém požáru v Hostivaři na jaře loňského roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám