metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina

Větší foto
Mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy Aneta Řehková | foto: DPPMetro.cz

Autobus bez kol, křeslo či chatka, to vše můžete mít od dopravního podniku

  13:43
Dopravní podnik rozprodává majetek. Vyšší nabídka v obálce vyhrává.

Šotoušové neboli milovníci hromadné dopravy mají opět žně. Dopravní podnik Praha (DPP) se totiž již tradičně zbavuje svého nepotřebného majetku. Mezi ním nejsou jen desítky tramvají a autobusů, ale také kuriozity jako trezor, zubařské křeslo či chatky z dětského tábora v Hlavatcích na Táborsku.

Zájemci mohli až do včerejšího večera vkládat do obálek své nabídky a následně je posílat na adresu dopravního podniku. Další šanci dostanou nejdříve za čtvrt roku.

Podle mluvčí DPP Anety Řehkové takzvaná obálková metoda šetří dopravci peníze. „Cílem metody je zajištění nejvyšších prodejních cen, abychom nemuseli vynakládat veřejné prostředky na oceňování majetku, případně za jeho úschovu a ekologickou likvidaci,“ říká pro deník Metro Řehková.

Dvacítku tramvají typu T6A5 dopravní podnik nabízel za vyvolávací cenu 350 tisíc korun za kus. Zájemci se však museli také zavázat, že své pojízdné úlovky během následujícího roku nepřeprodají. V nabídce byla také necelá stovka linkových autobusů Karosa a CityBus, které byly ovšem podnikem nabízeny bez kol. Ty budou muset šťastní majitelé vrátit dopravci zpět.

„O výsledcích obálkové metody budou zájemci informováni, pokud uvedli své jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu,“ dodává tiskové oddělení dopravního podniku.

Mezi vysloužilými stroji na prodej zájemci nalezli i červenobílý pick-up Škoda Favorit, automobilový jeřáb LIAZ, který má najeto kolem 350 tisíc kilometrů, nebo hasičské auto Tatra 148 CAS z roku 1988. To naposledy zasahovalo při rozsáhlém požáru v Hostivaři na jaře loňského roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražští strážníci mají vlastní tramvaj, majáky ale nemá. Modrý vůz slouží k náboru

vydáno 29. listopadu 2022  17:44

„Jupíííí, máme svoji tramvaj,“ radují se od začátku tohoto týdne pražští strážníci na svém Facebooku. Tramvaj s tematickým modrým polepem, siluetami...  celý článek

Tomu se říká frajeřina! „Šakal“ opravil starou tatrovku a dal ji Ukrajině

vydáno 29. listopadu 2022  15:09

Legendární nákladní „osmsetpatnáctka“ dostala jméno Ljuba. Pomáhá ve válce. Dal ji dohromady Čech, který ji sám odvezl.  celý článek

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  6:45

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek