metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Barevná devítka | foto: praha9.cz

Barevná devítka láká na nevšední hudbu i jídlo

  17:59
Park Podviní ve Vysočanech bude v sobotu 29. srpna hostit už 11. ročník multikulturního festivalu Barevná devítka. Kromě hudebních vystoupení interpretů ze všech koutů světa se můžete těšit i na výborné jídlo nebo si zasoutěžit.

Na hlavním pódiu letos vystoupí například balkánská hudební skupina Avlija, jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz, uvidíte tradiční čínský „lví tanec“ a spoustu jiných zajímavých vystoupení.

Program začíná v Podviní už ve 14 hodin a hrát a veselit se bude až do desíti večer. Nebude chybět ani ukázka asijského bojového umění, nebo workshop, kde si můžete zkusit na vlastní kůži pohyby do rytmu Bollywoodu.

Organizátoři připravili také baby koutek, kde bude vše připraveno pro potřeby maminek a jejich dětí. V infostánku si můžete vyzvednout své hrací karty k soutěži „Za hodinu kolem světa“, které sem také vyplněné opět odevzdáte, až se budete chtít zařadit do slosování o skvělé ceny. Kromě nevšedních dobrot z různých oblastí světa si můžete pořídit také zajímavé suvenýry.

Ať už rukodělné výrobky z Afriky, vyšívané koberce z Pákistánu, moldavské či makedonské víno, ale i oblečení ze Senegalu. Vstup na akci je zdarma.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek