metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián

Dalších 8 fotografií v galerii
Hra na oliheň. | foto: NETFLIX

Boj o to, co si pustit, umí narušit domácí pohodu. Darované předplatné na streamovací službu zřídka

  16:00
Milovníci pirátského sledování filmů a seriálů on-line a zdarma mají v tuzemsku již nějaký ten pátek utrum. Weby typu topserialy.sk a další již po žalobách distribučních společností řadu let neexistují. A tak miliony Čechů vyhledávají alternativy v podobě streamovacích platforem. Předplatit některou z nich je pak možné také jako vánoční dárek. Kterou ale vybrat?

Gigant jménem Netflix
Nejoblíbenější a také největší internetovou televizí na tuzemském trhu je bezesporu Netflix. Ten nabízí oproti svým „pobočkám“ v zahraničí největší porci titulů na světě, konkrétně kolem sedmi tisíc kousků. To je možné proto, že zajišťuje práva na vysílání nejen vlastních pořadů, ale i obsahu třetích stran pro každý region zvlášť. Ceny předplatného začínají na 199 korunách za měsíc a končí na 319 korunách za měsíc. Mezi nejznámější původní pořady patří například Dům z karet, Stranger Things či Zaklínač.

Superman je zpět v novém seriálu.

HBO GO, nebo HBO Max?
Zatím největším konkurentem Netflixu je například Voyo televize Nova. Ještě větším pak platforma HBO GO. Ta nabízí převážně pořady ze své vlastní produkce, najdete zde ale také obsah z dílny kabelovky Hulu a pochopitelně i lokální tvorbu, jako je třeba seriál Terapie. Mezi exkluzivní seriály zde pak patří Příběh služebnice, Hry o trůny či Castle Rock. HBO GO stojí 159 korun měsíčně.

Příští rok se má ale tahle platforma proměnit v podobně pojmenovanou platformu HBO Max. Zda si uživatelé poté připlatí, není zatím jasné. Co je naopak již jisté, je fakt, že platforma de facto patří studiu Warner Bros. Automaticky sem tak míří řada titulů, které jdou například v Americe paralelně a teprve čerstvě do kin.

Amazon Prime Video
Amazon Prime nabízí celou řadu filmů, seriálů i dokumentů. Můžete sáhnout po předplatném Basic za 199 korun či Standard za 259 korun měsíčně. Služba od Amazonu, která nese podtitul Prime Video, trochu pokulhává. Neustále se však snaží svou službu rozšiřovat o další tituly v českém jazyce. Známé jsou například jejich seriály Hunters, The Boys, Mr. Robot či Muž z vysokého zámku.

Loki skončil v seriálu cestuje časem a mění historii lidstva.

Disney+ přichází
Dohromady až deset tisíc hodin obsahu. Počínaje kultovní Sněhurkou a sedmi trpaslíky z roku 1937 a konče u seriálů ze světa Star Wars či světa Marvelu či Pixaru. Navíc zde lze legálně sledovat třicet sezon legendárních Simpsonů. Má to jeden háček. Disney oznámil posun spuštění své platformy Disney+ pro český trh až na příští rok. Při aktuálním kurzu by mohla platforma stát něco kolem 180 korun měsíčně nebo 1800, pokud zaplatíte rovnou na celý rok. Nic ale není jisté. Uvidíme, jaký ceník si služba nasadí.

Apple TV+
Apple TV+ nabízí pouze původní tvorbu produkovanou Applem, žádný licencovaný obsah třetích stran. Ze stejného důvodu je katalog této internetové televize mírně řečeno chudý. Předplatné stojí měsíčně 139 korun. Z produkce Applu pochází například výborný mysteriózní seriál Defending Jacob či série See s Jasonem Momoou a Alfre Woodardovou.

Ti ostatní
Nejlevnější je česká služba Aerovod, kde si lze půjčovat filmy za 60 korun či kupovat za 110. On-line sledování České televize či na YouTube.cz nebo Iprima.cz, kde lze nalézt videoarchiv pořadů skupiny Prima, je s občasnou reklamou zcela zdarma. Televize Nova má zase svou variantu s názvem Voyo.cz za 99 korun měsíčně.

A pak tu máme ještě Mall. TV a stream.cz, kde jsou pořady, seriály a také filmy rovněž zcela zdarma.

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek