metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Brněnské veletrhy cestovního ruchu plné zážitků, vysněné dovolené i adrenalinu
Brněnské veletrhy cestovního ruchu plné zážitků, vysněné dovolené i adrenalinu | foto: Brněnské veletrhy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Brněnské veletrhy cestovního ruchu plné zážitků, vysněné dovolené i adrenalinu

14. ledna 2019  0:01
Komerční sdělení Tradiční lednové veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour zahájí cestovatelský maraton ve čtvrtek 17. ledna dnem pro odborníky. Další tři dny do neděle 20.1.2019 nabídnou široké veřejnosti možnost setkání se zajímavými osobnostmi, destinace místní i exotické a chybět nebudou ani gurmánské speciality.

Cestujeme s dětmi a aktivně

Děti nejsou pro cestování překážkou, i s nimi se dá zažít něco jedinečného a nezapomenutelného. Řada turistických destinací se zaměřuje na rodiny a chystá pro ně speciální balíčky či atrakce šité přímo na míru. Inspiraci, kam s dětmi během prázdnin nebo víkendu vyrazit, můžete načerpat právě na brněnském výstavišti. Dozvíte se, co obnáší dovolená na vodě, na kolech nebo karavanem, a to včetně cestovatelských vychytávek a ověřených tipů, kam se vydat. Chybět nebude ani výstava lodí a adrenalinové nadšence potěší propracovaná lezecká stěna.

Veletržní stánky pozvou na konkrétní zajímavá místa, třeba na východní Moravu, která je pro aktivní rodinnou dovolenou pro rodiny s dětmi jako stvořená. V zimě láká na hory, v létě nadchne skvělými a bezpečnými cyklostezkami, zábavnými plavbami na Baťově kanále, Kovozoo ve Starém Městě nebo Areálem Skanzen v Modré u Velehradu.

Kdo by neměl rád vláčky? Na stánku Switzerland Tourism vám představí jeden z nejoblíbenějších cílů českých turistů – Rhétské dráhy, jež mají ve svém portfoliu i dva nejznámější panoramatické vlaky. Ledovcový Expres a Bernina Expres jsou dokonce zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Kouzelným výhledem vás odmění i horské dráhy. Třeba na Pilatus, což je dračí hora ležící nedaleko města Luzern, vás vyveze nejstrmější zubačka světa. O šikovnosti českých ručiček se přesvědčíte v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově, kde uvidíte česká NEJ. Pro děti tam mají nachystány hned tři koutky, kde se vaše ratolesti se během návštěvy nejen vzdělají, ale i zabaví. Mohou si třeba pohrát s dřevěnými kostkami, zařádit v herničce plné dřívek nebo si malovat s hrdiny časopisu Čtyřlístek. A pokud počasí dovolí, určitě s nimi využijte i rozlehlou zahradu s obřími exponáty.

Na výstavišti nebude chybět Aqualand Moravia

Veletrhy cestovního ruchu zpestří i oblíbený aquapark Aqualand Moravia. Aquapark se přitom podle agentury Czechtourism stal v roce 2017 nejnavštěvovanějším turistickým cílem na Moravě a obsadil pátou příčku v rámci celé republiky. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na nejrůznější výhry související s tímto zábavním areálem. I nyní v lednu lze navštívit 18 atrakcí ve vnitřní části aquaparku, které jsou otevřeny celoročně. V letních měsících patří mezi oblíbené atrakce především dvojice venkovních tobogánů Boomerango a Abyss. V chladném počasí lidé ocení i venkovní termální bazény nebo celkově moderní wellness část. V tomto roce navíc Aqualand Moravia plánuje řadu novinek, například odstartuje stavbu nového unikátního tobogánu. Na brněnském výstavišti se návštěvníci dozví vše, co by je o tomto turistickém cíli mohlo zajímat. A připraveny jsou zajímavé soutěže.

Nepál nebo Barma?

Lákají vás daleké, tajuplné a exotické země? Nenechte si ujít přednášky cestovatelů, kteří vám během pátečního a sobotního dopoledne tyto kouzelné destinace představí a zprostředkují nevšední zážitky. V Nepálu se vypravíte na trek kolem osmitisícovky Manaslu a z tajuplné Barmy uvidíte třeba jezero Inle, kde rybáři stále pádlují nohou.

Lákavé nabídky pro seniory

Cestovatelů z řad seniorů neustále přibývá a zájem rozhodně není jen o relaxační pobytové zájezdy v tuzemsku či u moře. Cestovní kanceláře nabízejí širokou škálu zážitkových poznávacích a objevných cest pro zákazníky staršího věku, kteří jsou stále aktivní a mají dostatek elánu cestovat i do cizokrajných zemí. „Senior je ideální zákazník. Má dost času, pravidelný příjem a chuť cestovat. Křivka aktivity seniorů se navíc posouvá do vyššího věku, takže máme i klienty osmdesátníky, kteří jsou aktivními cestovateli,“ potvrzuje Petr Krč, výkonný a produkční ředitel CK Atis, která nabízí dovolenou především v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Přibývá i starších klientů, kteří cestují do jihovýchodní Asie, do národních parků v USA a v Evropě třeba Albánie. V pavilonu P vystavují cestovní kanceláře, které šijí nabídku speciálně na míru seniorské poptávce. Takové zájezdy zahrnují kompletní servis včetně lékařské péče a pouze kratší výlety. Na výstavišti si z nich senioři vyberou na jednom místě, všechno osobně prodiskutují s prodejcem a ještě mohou získat veletržní slevu. V neděli navíc ušetří i na vstupném, protože platí speciální seniorská vstupenka.

Objevte skleněnou krásu

Ministerstvo kultury ČR se po několika letech vrací na Regiontour a návštěvníci se mají opravdu na co těšit – hlavním tématem bude sklo a design. Expozice představí dvacet muzeí, z nichž šest připravilo pro návštěvníky možnost vyzkoušet si ve wokrshopech zručnost a vlastní kreativitu v technikách malby na sklo nebo vytvoření šperku. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou si připravilo korálkovou tvůrčí dílnu. „Zruční návštěvníci, kteří mají chuť se u nás zdržet, si mohou vyzkoušet výrobu šitého náramku ze stuhy a korálků podle návodu,“ popsala Marie Víšková z jabloneckého muzea skla a bižuterie. Moravská galerie workshop postavila na souhře světla a skla. Návštěvníci si tak budou moci sestavit ze skleněných exponátů vlastní instalaci města nebo fantastické krajiny. Vyzkoušet si poskládat vlastní vitráže nabídne Národní památkový ústav. Jiří Honiss – nositel tradice lidových řemesel za Národní ústav lidové kultury představí veřejnosti rozšířenou prezentaci podmalby na skle.

Koštujte a ochutnávejte

Cestování je spojeno s mnoha smyslovými zážitky a některé si naplno užijete i na veletrhu. Návštěvníci se mohou těšit na Festival krajových specialit a regionálních potravin REGFOODFEST, ale také třeba na exotickou gastronomii a zahraniční lahůdky. Navíc mohou pozorovat v akci špičkové mladé kuchaře, cukráře, číšníky, barmany a baristy – finalisty soutěže Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup.

Vedle známých a vyhledávaných potravin v pavilonu P ochutnáte i speciality, o kterých jste zatím možná ani neslyšeli: tekutý karamel se slanou chilli příchutí, za studena lisovaný olej z kmínu a bílého máku nebo pampeliškovou kávu. Chybět nebude ani víno a na stánku vinařství Václav Šalša z Kyjova můžete koštovat mimo jiné i dvě nové odrůdy vyšlechtěné na Moravě – bílou Malverina a červenou Laurot.

Jižní Morava je zaslíbená cyklistům

Na jižní Moravu vyrážíme nejen za kvalitním a chutným vínem, ale také za dokonale upravenými cyklostezkami, jež se vinou nádhernou vinařskou krajinou v mírném terénu. Díky velkému množství atraktivních cílů, útulných sklípků a dokonalé lázeňské péči se tak jižní Morava stala turistickým rájem i pro dříve narozené. Přesvědčte se o vysoké kvalitě služeb na stáncích moderního lázeňského komplexu Hodonín či Templářských sklepů Čejkovice.

Potkejte se s nomády

Myslíme ty novodobé digitální, kteří díky internetu žijí a pracují na cestách. Po loňské premiéře se projekt serveru Lidovky.cz Nomádi opět vrací na GO. Netradiční cestovatelé povypráví o zážitcích z expedic třeba do Indie nebo Turecka. Prohlédnete si jejich vozy se speciálními vestavbami pro nomádské putování a přesvědčíte se, že při troše dobré vůle se všechno skutečně potřebné pro život vejde i na motorku.

GO Kamera míří do střední Asie

Největší cestovatelský festival v Česku vypukne ve čtvrtek 17. ledna odpoledne a potrvá až do neděle večer. V Kongresovém centru brněnského výstaviště potkáte třeba horolezce Radka Jaroše, Máru Holečka a Jana Trávníčka, fotografy Jana Šibíka a Jiřího Kolbabu, spisovatele Josefa Formánka, režiséra Váslava Marhoula, novinářku Petru Procházkovou, kněžku Liliu Khousnoutdinovou nebo pilota Romana Kramaříka. Tématem 22. ročníku bude střední Asie a hlavní hvězdou rakouský dobrodruh Bruno Baumann, kterému se říká „Messner pouště“.

Soutěžte o letenky

Cestování se skládá z mnoha všedních situací, které se proměňují ve vzácné okamžiky. Právě na to upozorňuje letošní soutěž pro návštěvníky veletrhů, v níž mohou vyhrát také voucher na letenky v hodnotě 10 000 korun. Ve hře je i možnost, že se stanou hlavní tváří kampaně veletrhů GO a Regiontour 2020. Dokážete vyprávět příběh z cest pomocí jediné fotky? Zkuste poslat do online soutěže momentku z cestovatelského zážitku a doplnit ji vtipným sloganem. Inspirativní fotografie a více informací najdete na www.vzacnemalickosti.cz

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám