metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Dalších 13 fotografií v galerii
Budoucí podoba stanice Praha-Bubny | foto: Památník tichaMetro.cz

Bubny se změní v Památník ticha

  8:30
Bývalé vlakové nádraží začnou přestavovat v září.

Místo, odkud za války odjížděly transporty Židů do koncentračních táborů, se právě k tomuto odkazu vrátí. Někdejší nádraží Praha-Bubny bude za pár týdnů předáno do přestavby. Novou éru tohoto prostoru zahájí 7. září koncertní provedení československého oscarového filmu Obchod na korze v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Významnou součástí nového projektu bude Památník ticha sloužící oživení historické paměti. Akce pro veřejnost zde budou probíhat po celý podzim a ponesou se ve znamení rozloučení s původní podobou železniční stanice.

Už 12. a 13. září bude v nádražní hale k vidění Ucho, inscenace Divadla na Vinohradech vytvořená na motivy scénáře filmu režiséra Karla Kachyni. Více na www.bubny.org.

Fotogalerie

„Letošní rok je zlomový hlavně proto, že do procesu revitalizace železniční stanice vstupuje Magistrát hlavního města Prahy s již schválenou investiční podporou. Konečně se tedy povede zahájit reálnou přestavbu nádraží budovy na památník. Naplánována je na dva roky od započetí stavby, do níž se má nyní pustit město,“ uvádí Pavel Štingl, dokumentarista ze společnosti Památník Šoa Praha, která za výstavbou památníku stojí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek