metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Český pivní festival | foto: ČPF

Český pivní festival se stěhuje na Letnou. Letos nabídne tupláky z Krušovic

  13:04
Největší akce pro milovníky piva se letos poprvé přestěhuje do prostor Letenské pláně. I letos si na Českém pivním festivalu budou moci lidé pochutnat na chmelových nápojích z více než třicítky tuzemských pivovarů. Festival poběží od 15. do 31. května, první den je ale již vyprodán.

"Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků," uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. V hlavním stanu bude letos pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Kdo toto pivo nemusí, může si vybrat ze 120 dalších druhů ve stanu Pivní rozmanitosti. 

K pití piva vám opět zahrají kapely

I letos vybrala odborná porota i lidé hlasující na internetu 45 kapel, které vám zpříjemní svou hudbou večer. Do soutěže Rock'n'Beer Fest se jich přitom původně přihlásilo 366.

Nebude ale chybět ani jídlo. "K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně," řekl Král. Na návštěvníky čeká tradiční výběr z typicky českých pokrmů, které budou k dostání v hlavním stanu. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí. Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl.

Festival bude nekuřácký

Vstup na akci je symbolických 45 korun, tedy jedno pivo. Abyste zapltili za pivo, musíte si nabít festivalou kartu. "Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme," řekl Král. Elektronické pivní tolary stojí 45 korun.

Festival bude velmi ohleduplný k nekuřákům a lidem, kteří si budou chtít vychutnat i jedinečné aroma piva. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek