metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Pondělí 30. ledna 2023. Svátek má Robin
Český pivní festival | foto: ČPF

Český pivní festival se stěhuje na Letnou. Letos nabídne tupláky z Krušovic

  13:04
Největší akce pro milovníky piva se letos poprvé přestěhuje do prostor Letenské pláně. I letos si na Českém pivním festivalu budou moci lidé pochutnat na chmelových nápojích z více než třicítky tuzemských pivovarů. Festival poběží od 15. do 31. května, první den je ale již vyprodán.

"Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků," uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. V hlavním stanu bude letos pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Kdo toto pivo nemusí, může si vybrat ze 120 dalších druhů ve stanu Pivní rozmanitosti. 

K pití piva vám opět zahrají kapely

I letos vybrala odborná porota i lidé hlasující na internetu 45 kapel, které vám zpříjemní svou hudbou večer. Do soutěže Rock'n'Beer Fest se jich přitom původně přihlásilo 366.

Nebude ale chybět ani jídlo. "K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně," řekl Král. Na návštěvníky čeká tradiční výběr z typicky českých pokrmů, které budou k dostání v hlavním stanu. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí. Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl.

Festival bude nekuřácký

Vstup na akci je symbolických 45 korun, tedy jedno pivo. Abyste zapltili za pivo, musíte si nabít festivalou kartu. "Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme," řekl Král. Elektronické pivní tolary stojí 45 korun.

Festival bude velmi ohleduplný k nekuřákům a lidem, kteří si budou chtít vychutnat i jedinečné aroma piva. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pod vodou zkoumáme vesmír, říká pro deník Metro lékař Svoboda. Přitahují ho extrémní podmínky

vydáno 29. ledna 2023  16:39

Rodiče z něj chtěli mít sportovce nebo chemika, Aleše Svobodu ale lákalo umění a divadlo. „S jedním představením jsme dokonce hráli i ve Slovenském...  celý článek

Okna, kterými není vidět ven. Na jedné pražské křižovatce taky žijí lidé

Praha? Aha!
vydáno 29. ledna 2023  10:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek