metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Český pivní festival
Český pivní festival | foto: ČPF

Český pivní festival se stěhuje na Letnou. Letos nabídne tupláky z Krušovic

6. května 2014  13:04 Lukáš Hrábek Metro.cz
Největší akce pro milovníky piva se letos poprvé přestěhuje do prostor Letenské pláně. I letos si na Českém pivním festivalu budou moci lidé pochutnat na chmelových nápojích z více než třicítky tuzemských pivovarů. Festival poběží od 15. do 31. května, první den je ale již vyprodán.

"Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků," uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. V hlavním stanu bude letos pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Kdo toto pivo nemusí, může si vybrat ze 120 dalších druhů ve stanu Pivní rozmanitosti. 

K pití piva vám opět zahrají kapely

I letos vybrala odborná porota i lidé hlasující na internetu 45 kapel, které vám zpříjemní svou hudbou večer. Do soutěže Rock'n'Beer Fest se jich přitom původně přihlásilo 366.

Nebude ale chybět ani jídlo. "K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně," řekl Král. Na návštěvníky čeká tradiční výběr z typicky českých pokrmů, které budou k dostání v hlavním stanu. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí. Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl.

Festival bude nekuřácký

Vstup na akci je symbolických 45 korun, tedy jedno pivo. Abyste zapltili za pivo, musíte si nabít festivalou kartu. "Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme," řekl Král. Elektronické pivní tolary stojí 45 korun.

Festival bude velmi ohleduplný k nekuřákům a lidem, kteří si budou chtít vychutnat i jedinečné aroma piva. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédnutí do dějin soli. Vzácné druhy jsou drahé jako lanýže

Muzeum soli v Pagu je ve skladišti, které je památkově chráněné.
vydáno 20. srpna 2019  11:10

V Chorvatsku, na ostrově Pagu, dobývají sůl už od římských časů. Vzácná surovina, kdysi dražší než zlato, z odpařovacích nádrží v Pažském zálivu, pokrývá...  celý článek

Dětem z Řitky vzali spoje do školy. Zdržovaly by

Středočeská obec Řitka
vydáno 20. srpna 2019  8:36

Část obyvatel středočeské obce je na řadu měsíců odříznuta od světa. Na vině je podle nich oprava mostu i neschopnost úřadů.  celý článek

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám