metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 32 °C

Neděle, 9. srpna 2020. Svátek má Roman.
Český pivní festival
Český pivní festival | foto: ČPF

Český pivní festival se stěhuje na Letnou. Letos nabídne tupláky z Krušovic

6. května 2014  13:04 Lukáš Hrábek Metro.cz
Největší akce pro milovníky piva se letos poprvé přestěhuje do prostor Letenské pláně. I letos si na Českém pivním festivalu budou moci lidé pochutnat na chmelových nápojích z více než třicítky tuzemských pivovarů. Festival poběží od 15. do 31. května, první den je ale již vyprodán.

"Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků," uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. V hlavním stanu bude letos pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Kdo toto pivo nemusí, může si vybrat ze 120 dalších druhů ve stanu Pivní rozmanitosti. 

K pití piva vám opět zahrají kapely

I letos vybrala odborná porota i lidé hlasující na internetu 45 kapel, které vám zpříjemní svou hudbou večer. Do soutěže Rock'n'Beer Fest se jich přitom původně přihlásilo 366.

Nebude ale chybět ani jídlo. "K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně," řekl Král. Na návštěvníky čeká tradiční výběr z typicky českých pokrmů, které budou k dostání v hlavním stanu. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí. Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl.

Festival bude nekuřácký

Vstup na akci je symbolických 45 korun, tedy jedno pivo. Abyste zapltili za pivo, musíte si nabít festivalou kartu. "Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme," řekl Král. Elektronické pivní tolary stojí 45 korun.

Festival bude velmi ohleduplný k nekuřákům a lidem, kteří si budou chtít vychutnat i jedinečné aroma piva. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Eva „FitzPilarová“ zářila v každém žánru. Zpěvačka by dnes oslavila své 81. narozeniny

Eva Pilarová na koncertě k 90. narozeninám zpěvačky Yvetty Simonové (Praha, 18....
vydáno 9. srpna 2020  5:42

Tečka za kariérou Evy Pilarové se příliš nevydařila. Zemřela letos 14. března, zrovna v době, kdy byla česká společnost na vrcholu strachu z covidové...  celý článek

Příští stanice: malá zahrádka. Vyřazené tramvaje „slouží“ dál

Tramvaj T3 nedaleko vesnice Trhomné
vydáno 8. srpna 2020  5:50

Na konci července jsme vyzvali čtenáře, ať nám pošlou snímky vozů MHD, které vlastní někdo jiný než dopravní podnik. Pár fotek dorazilo.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Druhá řada The Boys se blíží. Superhrdinové budou opět zlobit v září

Queen Maeve a Homelander Strážce streamu
vydáno 7. srpna 2020  15:58

Svěží a brutální seriálová odpověď na superhrdinské trháky se vrátí druhou sezonou 4. září. A my se už na pokračování The Boys z produkce streamovací...  celý článek

Konec levných nákupů. Z tržnice v Praze 5 musí provozovatel odstranit azbest

Cedule u vstupu tržnice
vydáno 7. srpna 2020  13:21

Zklamaní prodejci i zákazníci. Drobné cedule u vchodů do tržnice u autobusového nádraží Na Knížecí oznamují, že místní stánkaři musí do 31. srpna skončit....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám