metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 3 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Stanice metra Dejvická
Větší foto
Stanice metra Dejvická | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

Cestující na céčku nahradí dělníci

29. března 2018  9:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Co prázdniny, to nějaká výluka. Takový pocit mají poslední dobou cestující v pražské MHD. Od pátku do pondělí totiž nebude jezdit metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Zároveň bude ve stejném termínu uzavřena stanice metra Dejvická. Důvod je podle dopravního podniku prostý. V obou případech je potřeba provést nezbytné stavební úpravy v rámci modernizace podzemní trati.

„Mezi stanicemi metra C Pražského povstání a Kačerov budou vyměněny dosluhující dřevěné pražce za betonové. Přípravné práce probíhají již od zhruba poloviny března i během nočních přepravních výluk,“ říká dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

Po dobu výluky bude v uzavřeném úseku metra C zajištěna náhradní autobusová doprava. Přes den bude jezdit na trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov linka XC. Dopravní podnik také posílí autobusové linky číslo 135 a 196. U stanice metra Dejvická dopravce slíbil zajistit náhradní dopravu pravidelnými tramvajovými linkami od stanic metra Hradčanská a Bořislavka.

Po dobu výluky, od zhruba osmi do 21 hodin večer, pomohou cestujícím u uzavřených stanic metra C a u přestupů na náhradní autobusy informátoři v reflexních vestách. „Ti jim poradí v češtině a angličtině. Informátoři budou také vybaveni letáky, které budou rozdávat. Cestující budou upozorňování rovněž prostřednictvím hlášení ve všech stanicích metra,“ doplňuje Řehková.

Dopravní podnik také upozorňuje na fakt, že ve stanici Kačerov a Pražského povstání zcela chybí bezbariérový přístup do těchto stanic. Doporučuje proto raději využít autobusové linky (viz box).

Pozor na bariéry

  • Kvůli chybějícímu bezbariérovému výstupu ze stanice Kačerov a Pražského povstání dopravce doporučuje využít autobusovou linku číslo 135.
  • Změny se dotknou výstupu z linky 134. Zastávka Pražského povstání bude ve směru Zelený pruh přemístěna o 25 metrů vpřed. Ve směru Podolská vodárna zase o 20 metrů zpět.
  • U linek číslo 138, 189, 215 bude zastávka Kačerov ve směru Nemocnice Krč přemístěna vpřed do zastávky linky číslo 106.

Komentáře

Hlavní zprávy

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Na vlastní kůži. Vyzkoušel jsem si rychlocvičení

Redaktor ve fitku
vydáno 22. února 2019  8:47

Na první pohled se nezdá, že by se tato malá tělocvična v Holešovicích lišila od ostatních. Přece jen se tu ale maká jinak. „Chtěl bych vás pozvat na...  celý článek

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík při Spartanu
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám