metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 4 °C

Sobota, 27. listopadu 2021. Svátek má Xenie.

Další 2 fotografie v galerii
Z výstavy Teddy Bear Prague | foto: TEDDYBEARPRAGUE.COM

Cirkus jede. Na Břevnov míří ručně šití medvědi, Teddyho zná celý svět

  19:14
Sběratelé a výrobci medvídků, známých jako Teddy Bear, pomohou lidem v nouzi. Postiženým dětem nebo těm, kterým tornádo vzalo dům.

Teddy Bear Prague

  • Výstava se koná od pátku 22. října do neděle 24. října 2021 v sále Na Marjánce v Břevnově.
  • Zítra tam bude od 14.00 předávat ceny vítězkám autorské soutěže patronka akce Tereza Pergnerová. Vystřídá Evu Pilarovou, která byla patronkou akce v roce 2019.

Po loňské odmlce se opět otevřou brány prodejní výstavy Teddy Bear Prague. Letos má celá akce a také doprovodná soutěž téma Cirkus jede. „V každé kategorii se vždy hodnotí kvalita zpracování, vzhled a výraz,“ říká pro deník Metro organizátorka akce Zuzana Zahrádková. Letošní novinkou bude cena pro vítězky autorské soutěže Zlatý Marjánek.

Návštěvníci budou moci medvídky koupit přímo od jejich autorek a autorů, vylosovat nejkrásnějšího medvídka autorské soutěže nebo se jen tak přijít podívat. „Oslovili jsme Terezu Pergnerovou, aby se stala patronkou naší výstavy. Moc se mi líbí, jak vede svůj Nadační fond Terezy Pergnerové, v němž pomáhá konkrétním lidem,“ říká Zahrádková. Část výtěžku z prodeje vstupenek půjde jejímu nadačnímu fondu, protože medvídci pomáhají a v tomto případě pomáhají i návštěvníci.

Na výstavě se lidé mohou potkat kromě tvůrců také s odborníkem na medvídky. Bude tu majitel tisíců medvídků Ondřej Bastl, který je v tomto oboru velmi známou a váženou osobností. A jak je to s aktuální módou medvídků? Neexistuje! „Jejich svět je tak rozmanitý, že žádný trend není. Při jejich výrobě není nic nemožné a fantazii se meze nekladou,“ uzavírá Zahrádková.

Komentáře

Hlavní zprávy

MasterChef je opět u konce. Nenáviděnou Pavlínu nahradila Slovenka Besky a Tymiaan

Strážce streamu
vydáno 26. listopadu 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Kulinářská show MasterChef Česko, která se v tuzemsku těší nemalé oblibě, dospěla tento týden opět ke svému konci. Vítězkou se stala šestadvacetiletá...  celý článek

Komerční sdělení

Nový MateBook, smartwatch a sluchátka od Huawei

vydáno 26. listopadu 2021  13:26

Na český trh přicházejí v těchto dnech novinky od společnosti Huawei. Jde o notebook MateBook 14s, hodinky Watch GT 3, sluchátka FreeBuds Lipstick, herní...  celý článek

Známý poutník vydává knihu o Česku. Jaké to je cestovat nyní? Návrat do historie

vydáno 26. listopadu 2021  5:05

Prázdniny v Česku, tak se jmenuje nejnovější spisovatelský počin cestovatele Ladislava Zibury. Nebyl by to on, aby i tady neprojevil svou schopnost...  celý článek

Obří marionety i docela droboučké loutky hrají nejen pro nemocné děti

vydáno 25. listopadu 2021  18:58

Příběh Cesta do Vánoc se představí i v divadle.  celý článek

Vaše fotky z Prahy