metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Vypadá jinak než Elvis. Ale ten zpěv... zadejte si do YouTube „Elvis vs evil...
Větší foto
Vypadá jinak než Elvis. Ale ten zpěv... zadejte si do YouTube „Elvis vs evil Elvis“. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Ďábelský Elvis bude poprvé v Česku

15. dubna 2018  10:59 Petr Holeček Metro.cz
„Slunce nesvítí a vítr nebude foukat, až se schováš, bez své lásky, hluboko dovnitř,“ zpívá procítěně v songu Sistinas americký rocker Glenn Danzig. Kdyby v roce 1992, kdy tuto romantickou skladbu vydal, existovala škatulka „emo“, možná by ji obdržel. Jenže Glenn Danzig, to je spíše tvrdý, jeho slovy dokonce až hororový rock. Fantaskní láskyplné výlety s ním posluchači zažívají pouze občas.

V létě tento hudebník, vlastním jménem Glenn Allen Anzalone, který proslul už jako zpěvák legendární kapely Misfits, přijede vůbec poprvé do Česka. Svůj set předvede s doprovodnou kapelou na festivalu Brutal Assault v josefovské pevnosti, kde oslaví 30 let od založení svého sólového projektu pojmenovaného jednoduše Danzig.

Poznávacím rysem jeho projektu je právě jeho hlas. Kritici jej přirovnávají ke zpěvu Elvise Presleyho nebo Jima Morrisona z The Doors, odkud pramení i Danzigova přezdívka Evil Elvis čili ďábelský Elvis.

Během působení v kapele Misfits na přelomu 70. a 80. let spojil hororová témata a punk, osobitá byla i jeho vize gotického hard rocku v kapele Samhain, která stvrdila dnes tak populární prolínání okultních témat a těžkých riffů. Nedlouho poté založil projekt Danzig, který spolu s hity jako Mother nebo Twist of Cain utvrdilo jméno Glenna Danziga a jeho „vlčí vytí“ jako jednu z ikon hard rocku.

Za dlouhé roky hudebního působení ovlivnil mnoho významných kapel napříč styly – za všechny jmenujme Metalliku, Guns N’ Roses, AFI, The 69 Eyes, HIM, Type O Negative nebo Cradle of Filth.

Kromě hudebního působení vlastní společnost Verotik vydávající komiksy orientované na dospělé publikum, přičemž se osobně podílí na tvorbě mnohých publikací. Brutal Assault proběhne od 8. do 11. srpna. Přijedou na něj také Ministry nebo Suicidal Tendencies.

Komentáře

Hlavní zprávy

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Tahle vybíjená je fakt ostřejší

Pozor na přešlap! Také ten vás vyřadí ze hry.
vydáno 16. února 2019  5:55

Na vlastní kůži. Zahrál jsem si dodgeball.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám