metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Pátek, 20. září 2019. Svátek má Oleg.
Těžká technika demoluje objekt.
Dalších 15 fotografií v galerii
Těžká technika demoluje objekt. | foto: Metro.cz

GALERIE: Do smíchovského Bronxu vjely bagry. Tiskárna už nebude hyzdit okolí

10. ledna 2015  7:00 Marek Hýř Metro.cz
Koncem roku 2010 bylo vydáno povolení k demolici objektu. Bagry však ukusují budovu bývalé tiskárny teprve od ledna letošního roku. Rejdiště bezdomovců a ostuda Smíchova jde konečně k zemi. V místě, kde se před sto lety začaly tisknout noviny a mapy, mají v příštím roce vyrůst luxusní byty.

Strhnout chátrající budovu je problém už několik let. „Objekt patří společnosti KLC III CZ s.r.o. se sídlem v Lucembursku. Podle našich informací má tato společnost i řecké majitele,“ informoval Luboš Táborský z Odboru stavebního a infrastruktury Prahy 5. Ten na vlastníka objektu dokonce podal i žalobu. Do špatně zabezpečené budovy totiž pravidelně vnikají bezdomovci a zloději kovů, kteří objekt rozebírají. V budově často dochází i k požárům. „Jednou jsme dokonce řešili i smrtelný úraz, který byl způsoben pádem do výtahové šachty,“ informoval už dříve policejní mluvčí Jan Daněk.

Chybí stavební povolení

Zaniklá tiskárna Grafoprint-Neubert již nebude hyzdit Smíchov.
Zaniklá tiskárna Grafoprint-Neubert již nebude hyzdit Smíchov.

Proč se s tiskárnou dlouho nic nedělo? „Investor čekal na dokončení změny ve využívaní půdy a taky na koeficient, a zároveň na vydání územního rozhodnutí,“ komentoval prodlevu jednatel firmy Dimitrios Ploumpis. Až bude bývalá tiskárna srovnána se zemí, vjede na místo těžká technika znovu. Mají zde vyrůst luxusní byty. „Pokud vše půjde podle plánu, práce na výstavbě nové budovy začnou na konci letošního roku. Nová budova bude mít přibližně devadesát luxusních apartmánů různých velikostí a taky přes sto osmdesát parkovacích míst,“ vyhlíží Ploumpis.

Zda zde nová budova vyroste však zatím není jisté. „Územní rozhodnutí pro bytový projekt Bellevue Rezidence Grafická nabylo právní moci loni v květnu. Dosud ale u nás nebyla podána žádost o stavební povolení,“ informuje vedoucího Odboru stavebního a infrastruktury. Lucemburský investor o byty ale stojí. „Plány už jsou vypracované, stejně jako studie týkající se stavebního povolení. Žádost předložíme na konci března,“ slibuje Ploumpis.

Komentáře

Hlavní zprávy

Úřady mají málo „detektivů“, nejlepší je čmoudila natočit

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2019  13:44

Plasty. Nekvalitní uhlí. V některých domácích kotlech se spalují neuvěřitelná svinstva.  celý článek

V Kyjích posnídáte na peroně

Štrúdl z tvarohového těsta s jablky
vydáno 19. září 2019  5:55

Každý, kdo dnes nechá auto doma, dostane od Prahy 14 kávu a štrúdl.  celý článek

Komerční sdělení

3 věci, které může udělat ČR do konce roku pro ochranu klimatu

3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu
vydáno 18. září 2019  7:00

Slýcháme, že ti kdo protestují proti změnám klimatu, nenavrhují žádné dosažitelné cíle, že pouze “obchodují se strachem”. Není to pravda. Nyní naši...  celý článek

Češi stále častěji platí mobilem

Platba mobilem s NFC
vydáno 18. září 2019  5:55

Digitální placení výsadou mladých? Internetové bankovnictví zvládají bez potíží i senioři.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám