metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Leoš Heger | foto: TOP 09

Heger mluvil se zastupiteli. Shodli se na převodu nemocnic na Prahu

  12:42
Praha by měla od státu převzít Thomayerovu nemocnici, Nemocnici na Bulovce, podolskou porodnici a psychiatrickou léčebnu v Bohnicích, shodli se na společné schůzce členové klubu zastupitelů TOP 09 a ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Z původního záměru na převod nemocnic do majetku Prahy vypadla Nemocnice Na Homolce. O návrhu bude ještě jednat klub ODS. V současnosti podle všeho zatím v koalici panuje shoda na Bulovce a Thomayerově nemocnici. Jednání budou pokračovat. Rada by měla o materiálu rozhodovat na přelomu září a října. Hned poté zastupitelstvo.

V průběhu dalších měsíců budou následovat jednání s pojišťovnami a ministerstvem zdravotnictví, třeba o rozsahu péče nebo o počtu lůžek a způsobu financování. Převod nemocnic z majetku ministerstva financí musí schválit Sněmovna. Samotný převod by se měl odehrát v roce 2014.

Podle předběžných plánů by ze zdravotnických zařízení vznikl holding se společnými nákupy léků, zdravotnického materiálu a přístrojů a rozdělením péče tak, aby se nezdvojovala. Nemocnice by fungovaly jako příspěvkové organizace města, neuvažuje se o formě akciových společností.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek