metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Prohraná bitva není prohraná válka, říká herečka.
Prohraná bitva není prohraná válka, říká herečka. | foto: Studiodva

Holubová na Vyšehradě hraje jako buldozer, který nikdo nezastaví

18. června 2013  8:00 Metro.cz
Na Vyšehradě se od 25. června do 31. srpna koná jubilejní 10. ročník METROpolitního léta hereckých osobností. Jednou z hlavních hvězd je letos herečka Eva Holubová.

Na diváky a posluchače letos organizátoři připravili dvaašedesát večerů divadelních představení, koncertů i talkshow novináře Honzy Dědka, jenž vyzpovídá Evu Holubovou, Michaelu Maurerovou nebo Vojtěcha Kotka.

Velký zájem vzbuzuje zvláště nová hra Patrika Hartla – Hvězda s Evou Holubovou. Komedie o fiktivní seriálové herečce se odehrává během nejdivočejšího týdne jejího života. Hvězda s humorem odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí její osobní problémy, když po pětatřiceti letech u oblastního divadla nečekaně zazáří v televizním seriálu. "Působí jako buldozer, který nikdo nezastaví. Hrne před sebou život a občas si nevšimne, že je mimo staveniště. Prohrává, ale nikdy se nevzdává," říká ke své roli Eva Holubová.  

Co všechno vás čeká

Kromě dvou premiér se diváci mohou těšit na dalších pět představení:

  • Kutloch aneb I muži mají své dny (Hrají: Bob Klepl, Filip Blažek/Roman Štabrňák, Kryštof Hádek/Václav Jílek, Michal Slaný/Petr Bláha)
  • Otevřené manželství (Karel Roden, Jana Krausová a Marian Roden)
  • Vše o mužích (Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný)
  • Vše o ženách (Anna Šišková, Jana Krausová a Jitka Schneiderová)
  • Ženy přežijí (Anna Šišková/Zuzana Mauréry, Jana Krausová, Jitka Schneiderová/Gabriela Míčová a Vojtěch Kotek)
  • Na 26. a 27. srpna jsou připraveny pohádkové příběhy Oscara Wilda. Číst je budou za houslového doprovodu Karla Holase z Čechomoru Jana Krausová a Adam Kraus na Starém purkrabství.
  • METROpolitní léto uspořádá také koncerty Lenky Filipové, Szidi Tobias, Dana Bárty nebo Věry Martinové.Diváci se mohou těšit také na projekt Michala Horáčka Český kalendář.

Druhá premiéra je přichystána na 18. červenec. Pod taktovkou Adama Krause se v komedii Opačné pohlaví objeví Jana Krausová, Michaela Maurerová, Bob Klepl a Roman Štabrňák. Autor hry David Tristram představuje dva manželské páry, které se setkají na večeři a zjistí, že mají společného více, než by kdo čekal.

Mezi hudebními hvězdami, které letos na Vyšehradě vystoupí, jmenujme například Lenku Filipovou, Katarínu Knechtovou či Věru Špinarovou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám